שתף קטע נבחר

אישום באונס בת 15 הסתיים בעבודות שירות

במסגרת עסקת טיעון הורשעו אסף דנן ומתן קיסוס, שהואשמו בתחילה באינוס ומעשה סדום, בעבירות קלות יותר של סחיטה באיומים והטרדה מינית. השופטים: "השניים יצרו סיטואציה שבה לכדו את הקטינה והפכו אותה לכלי משחק בידיהם"

אסף דנן ומתן קיסוס, שהואשמו בשורה ארוכה של עבירות מין חמורות, בהן אונס ומעשה סדום בנערה בת 15, נידונו לעונש של עבודות שירות. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליהם הבוקר (יום ג') את העונש, לאחר שהשניים הגיעו להסדר טיעון, שלפיו הם הורשעו בעבירות קלות יותר של סחיטה באיומים והטרדה מינית באמצעות פרסום משפיל.

 

בכתב האישום המקורי תואר כי קיסוס איים על הנערה ואף שלח לה הודעות עם פרטים אישיים שלה, כולל מספר תעודת הזהות שלה ושל אמה, כדי להוכיח לה שהוא אכן קשור לגופים ביטחוניים. מיד לאחר שליחת ההודעות, התקשר דנן אל הנערה וטען בכזב כי אף הוא מאוים על ידי קיסוס, שהבהיר לו כי אם היא לא תבצע בו אקט מיני, הוא יסבך אותה. בעקבות זאת, הנערה הסכימה לקיים יחסי מין שתועדו על ידי דנן, שהפיץ אותם לאחרים.

התמונות של האקט המיני הופצו. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
התמונות של האקט המיני הופצו. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

הפרקליטות טענה כי נוכח הפגיעה בקשה שנגרמה למתלוננת ופוטנציאל הנזק של הפצת סרטונים אינטימיים, יש צורך בענישה מרתיעה, וביקשה מבית המשפט להטיל עונש שינוע בין 30-20 חודשי מאסר בפועל. 

 

"מעשיו של הנאשם הינם חמורים ומכוערים. הנאשם וחברו יצרו סיטואציה שבה לכדו את המתלוננת, קטינה, בכך שטענו למידע מסוים שהיה בידיהם על מנת

להפוך את המתלוננת לכלי משחק בידיהם", כתבו השופטים רפי כרמל, כרמי מוסק ושירלי רנר בגזר הדין. "ברגע שמשוחררים לרשת תמונות או סרטונים, אלה יכולים להגיע לקהל עצום ורב באופן שהפגיעה בשמה הטוב, בפרטיותה ובכבודה של המתלוננת יהיו ללא שעור וללא מידה".

 

למרות הדברים הקשים, השופטים גזרו על דנן עונש של שישה חודשי מאסר בפועל שיומרו בעבודות שירות, מאסר על תנאי של ארבע חודשים ופיצוי

לנערה על סך של 12 אלף שקלים. השופטים נימקו את ההקלה בעונש בעברו של דנן, שסבל מילדות קשה. השופטים קבעו כי עונשו של קיסוס צריך להיות פרופורציונאלי לעונש של שותפו ולכן נגזר עליו עונש זהה של עבודות שירות.

עו"ד קובי בן שעיה ()
עו"ד קובי בן שעיה

 

עו"ד קובי בן שעיה, שייצג את דנן, אמר לאחר גזר הדין: "אני מברך על החלטת בית המשפט להטיל על מרשי עונש שיכול וירוצה בעבודות שירות. התיק התחיל בקול תרועה גדולה ובפסטיבל תקשורתי, שבין היתר יוחסו למרשי בכתב האישום עבירות אינוס וסדום בקטינה מהחמורות ביותר, והסתיים לאחר מאבק ללא פשרות והצגת ראיות אחרות ושונות לתביעה שבהגינותה חזרה בה מעבירות המין החמורות".

 

 מהפרקליטות נמסר כי במכלול השיקולים, גזר בית המשפט על הנאשם מאסר בפועל שאפשר שירוצה בעבודות שירות. "הפרקליטות תלמד את גזר הדין ותשקול צעדיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים