שתף קטע נבחר

נתניהו: צל כבד מעל ההמלצות, זה ייגמר בלא כלום ואמשיך להנהיג

ראש הממשלה התייחס להחלטות המשטרה בנוגע לתיקי 1000 ו-2000, שבהם על פי קביעתה מייחסים לו עבירות שוחד: "לא פחות מ-15 בדיקות וחקירות נפתחו בשנים האחרונות נגדי, גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום"

 

 

ראש הממשלה הגיב הערב (יום ג') להמלצות המשטרה להעמידו לדין בחשד לעבירות שוחד בתיקים 1000 ו-2000. במעונו בירושלים אמר: "כל חיי עמדה לנגד עיניי מטרה אחת - להבטיח את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל". הוא הזכיר את החקירות שנפתחו נגדו בעבר, ואף ציין את פועלו של שמעון פרס כדי להסביר מדוע אין היגיון בהחלטת המשטרה. בסיום דבריו הדגיש: "אני בטוח שגם בבחירות הבאות אזכה שוב באמונכם, בעזרת השם".

 

נתניהו פתח את דבריו בפנייה לאזרחי ישראל: "אני מבקש הערב לומר לכם דברים מלב אל לב. את כל חיי הקדשתי למען מטרה אחת – להבטיח את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל. זה הכוח שפיעם בי כקצין בסיירת מטכ"ל, כשפרצתי למטוס סבנה החטוף כדי לשחרר אל בני הערובה. זה הכוח שפיעם בי כשהצגתי פעם אחר פעם את האמת שלנו בפני אומות העולם. זה הכוח שפיעם בי כשר האוצר כשהשקעתי ברפורמות מרחיקות לכת שהזניקו את הכלכלה שלנו מעלה מעלה.

 

"זה הכוח שמפעם בי כל הזמן כראש ממשלת ישראל - לבנות את המדינה שלנו, לפתח אותה ומעל הכול להגן עליה. אני חש מחויבות עמוקה להמשיך להוביל את ישראל בדרך שתבטיח את עתידנו, בדרך שרוב הציבור מאמין בה. לכן אני עובד מסביב לשעון, לא פעם עמוק לתוך הלילה, השכם בבוקר וכשהטלפון האדום מצלצל - ובמדינה שלנו זה קורה הרבה מאוד פעמים. כך עשיתי עד עכשיו וכך אמשיך לעשות, באחריות, בשיקול דעת, במסירות.

 

"תחושת השליחות הזאת היא הסיבה שאני כאן, והיא גם הסיבה שאתם, אזרחי ישראל, נותנים בי את אמונכם שוב ושוב. אתם יודעים שאני עושה את הכול כשדבר אחד ויחיד לנגד עיניי – טובת המדינה. לא בשביל סיגרים מחבר, לא בשביל סיקור עיתונאי, לא בשביל שום דבר. רק טובת המדינה. שום דבר לא הסיט ושום דבר לא יסיט אותי ממלאכת קודש זו. גם לא ההתקפות נגדי וברוך השם - הן בלתי פוסקות.

 

ראש הממשלה נתניהו, הערב ( ) ( )
ראש הממשלה נתניהו, הערב( )
 

"לכן היום הזה לא שונה מימים רבים אחרים שעברו עליי ב-20 השנים האחרונות. מאז שנבחרתי כראש ממשלה כמעט שלא היה לי יום אחד שבו לא הוטחו נגדי השמצות וטענות סרק. ותוקפים לא רק אותי, תוקפים בצורה אכזרית ומרושעת גם את אשתי ואת ילדיי, כדי לפגוע בי. זה כואב לי. כי אני אוהב אותם מאוד.

 

"בשנים הללו, הופעלו לחצים כבירים לפתוח נגדי לא פחות מ-15 בדיקות וחקירות במטרה להפיל אותי מהשלטון. כולן החלו בכותרות מפוצצות, בשידורים חיים מהאולפנים, חלקן עם המלצות משטרה מרעישות בדיוק כמו הערב. כל הניסיונות הללו, בלי יוצא מן הכלל, הסתיימו בלא כלום". 

 

נתניהו הוסיף: "כיוון שאני יודע את האמת, אני אומר לכם - גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום. ההמלצות ששמענו היום פורסמו כבר לפני למעלה משנה, ממש בתחילת החקירה, ומאז הן מוחזרו שוב ושוב אין ספור פעמים. אני שב ומדגיש את העובדה הברורה - להמלצות הללו אין מעמד במשטר דמוקרטי. אינני אומר זאת בהתרסה. אני אומר זאת כציון עובדת יסוד בדמוקרטיה שלנו. ישראל היא מדינת חוק ועל פי החוק לא המשטרה היא שקובעת. אלא רק הגורמים המשפטיים המוסמכים. חסר לנו אם זה לא היה כך.

 

"הסטטיסטיקה גם היא ברורה. יותר ממחצית המלצות המשטרה אינן מתקבלות על ידי הגורמים המשפטיים והן מסתיימות בלא כלום. זו המציאות הרגילה בישראל. אבל בנוסף לכך, בהמלצות שפורסמו הערב, מתלווה צל כבד. אי אפשר להשתחרר מהרושם שהן הושפעו מתחושות חסרות בסיס של גורמי חקירה, שמאמינים שאני פעלתי נגדם.

 

"ששלחתי קצינת משטרה להתלונן על הטרדה מינית נגד ראש היחידה שחוקרת אותי, שביצעתי מעקבים נגד חוקרי המשטרה, שהפעלתי מישהו בלונדון נגד החוקרים - כמובן שמדובר בטענות הזויות. מופרכות לחלוטין. אני מבקש שתחשבו אתם - מה זה אומר על החקירה? על ההמלצות? אם מי שחוקר אתכם אומר שתפרתם לו תיק, איך הוא בכלל יכול לנהל את החקירה באופן אובייטיבי, איך הוא יכול לתת המלצות אובייקטיביות? לכן זה לא מפתיע בכלל שאלו הן ההמלצות. אני בטוח שכשהגורמים המשפטים המוסמכים יבחנו את כל החומר, הם יגלו עד כמה ההמלצות הללו מופרכות".

 

"איך אפשר לומר שפעלתי בשביל סיגרים?"

ראש הממשלה המשיך בדבריו: "אתן כמה דוגמאות רק כדי להמחיש עד כמה הדברים לא רק מופרכים אלא גם מקוממים. הנושא הראשון - איך אפשר להתייחס ברצינות לטענה, שתמורת סיגרים פעלתי לטובתו של ארנון מילצ'ן, כשבפועל עשיתי את ההיפך הגמור, פעלתי לסגירת ערוץ 10, שמילצ'ן היה מבעליו. אלמלא הנחיית היועמ"ש וינשטיין,הערוץ היה נסגר, ומניותיו של מילצ'ן היו שוות אפס.

 

"איך אפשר לומר שבעבור סיגרים פעלתי לטובתו של מילצ'ן, כשאחד הדברים שעשיתי כשר אוצר היה לשבור את המונופול של מילצ'ן בשוק חלקי החילוף של רכב בישראל, בניגוד מוחלט לאינטרסים של מילצ'ן?

 

"ביחס למה שמכונה 'חוק מילצ'ן' מדובר בעוד האשמה מופרכת. החוק הזה הועבר על ידי ממשלת אולמרט, כך הוא נקרא על ידה, קודם על ידי משרד הקליטה, טופל על ידי משרד האוצר בראשות שר האוצר יאיר לפיד, שאגב הוא חברו הטוב של מילצ'ן והוא עבד אצלו קודם לכן, ועל ידי שר המשפטים, יעקב נאמן ושרים רבים אחרים כדי לעודד השקעות בישראל.

ארנון מילצ'ן (צילום: AP) (צילום: AP)
ארנון מילצ'ן(צילום: AP)
 

"העובדה שנשאלתי על כך רק שאלות ספורות, אומרת הרבה. אבל השבתי שמעולם לא פעלתי לטובת ארנון מילצ'ן, בעניין הזה או בעניין אחר, זולת עניין אחד - הוויזה. עכשיו, איך אפשר לבוא בטענות שבשביל סיגרים פעלתי אצל האמריקאים כדי שתוחזר למילצ'ן הוויזה שנשללה ממנו? ולמה היא נשללה ממנו? כי פרסמו בתקשורת דברים חשובים ביותר שעשה בעבר למען מדינת ישראל. חובתו הבסיסית של כל ראש ממשלה בישראל, היא לעזור למי שנפגע כתוצאה משירות מיוחד שעשה למדינת ישראל.

 

"כך פעל שמעון פרס זכרו לברכה, שהיה ראש ממשלה, שעזר למילצ'ן כשרצו להעמיד אותו לדין בארה"ב בעניינים האלה ממש, וכך פעלתי גם אני, כשהאמריקנים רצו לשלול ממילצ'ן את הוויזה מאותן סיבות בדיוק".

 

הוא הדגיש: "איך אפשר להגיד שפעלתי כך בשביל סיגרים? לא אני ולא פרס העלינו בדעתנו שראש ממשלה צריך להפקיר את מי שעזר למדינת ישראל רק כיוון שהוא חבר שלו.

 

"ובנושא השני, איך אפשר לומר שרציתי לפעול לטובתו של נוני מוזס על ידי העברת החוק לסגירת 'ישראל היום', כשגם כאן עשיתי בפועל את ההיפך הגמור? הובלתי את ההתנגדות לחוק, הצבעתי נגד החוק, עשיתי יותר מזה - פיזרתי את הכנסת, סיכנתי את עתידי הפוליטי. ואכן מהסיבה הזו החוק לא עבר.

 

"בניגוד אליי, 43 שרים וחברי כנסת פעלו לטובת מוזס ובשליחותו. הם קידמו את הצעות החוק שלו, רבים מהם אני חייב להגיד לכם קיבלו סיקור מלטף ומחבק ב'ידיעות אחרונות'. איך ייתכן שרובם המוחלט לא תוחקרו? לא הוגשה נגדם שום המלצה? איך ייתכן שדווקא נגדי, מי שהוביל את המלחמה נגד החוק והביא להפלתו, יש המלצות, וכנגד יוזמי החוק שקיבלו את ניסוחו מנוני מוזס, אין שום דבר? עולם הפוך".  

 

עוד הדגיש: "אני לא כאן כדי לעשות לביתי. אם זה מה שהיה מניע אותי, הייתי מזמן במקום אחר. מה שמניע אותי זה דבר אחד - להבטיח את עתידה של המדינה שלנו. לכן אני אומר לכם, הממשלה שלנו תמלא את ימיה. יחד עם כל שרי הממשלה, נמשיך להפוך את ישראל לכוח עולמי עולה, למעצמה טכנולוגית, צבאית וכלכלית שזוכה למעמד בינלאומי כפי שלא היה לנו מעולם.

 

"אמשיך להוביל את מדינת ישראל באחריות ובנאמנות כל עוד אתם, אזרחי ישראל, בוחרים בי להנהיג אתכם. אני בטוח שהאמת תצא לאור ואני בטוח שגם בבחירות הבאות אזכה שוב באמונכם, בעזרת השם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים