שתף קטע נבחר

"חוק מילצ'ן": הטבות מס בהיקף עצום לתושבים חוזרים

על פי חשדות המשטרה, במסגרת מה שמכונה "חוק מילצ'ן" פעל ראש הממשלה לקדם את הארכת הפטור ממס לתושב חוזר, לתקופה ארוכה יותר מ-10 שנים - הטבה בעלת ערך כלכלי רב עבור בעלי הון מסוגו של ארנון מילצ'ן

בשנת 2008 אושר תיקון מספר 168 לפקודת מס הכנסה , לפיו עולים חדשים ותושבים חוזרים יזכו לפטור מתשלום מס הכנסה על הכנסותיהם בחו"ל במשך 10 שנים מתאריך עלייתם או חזרתם לישראל.

 

לפי התיקון האמור, תושבים חוזרים ששהו מחוץ לישראל לפחות 10 שנים רצופות (וכן מי ששהו בחו"ל חמש שנים וחזרו לישראל בין השנים 2007-2009), זכאים להטבות מס משמעותיות, וביניהן פטור ממס למשך 10 שנים על כל הכנסה שמקורה מחוץ לישראל.

ארנון מילצ'ן וסיגר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ארנון מילצ'ן וסיגר(צילום: AFP)

הפטור תקף לכלל ההכנסות, בין אם מקורן מרווחי הון ממימוש נכסים והשקעות מחוץ לישראל, ובין אם מקורן מהכנסות שוטפות שהופקו מחוץ לישראל. לגבי נכסים מחוץ לישראל (רווח הון או הכנסות שוטפות), הפטור חל גם אם נרכשו לאחר חזרתו ארצה של התושב החוזר, ובמהלך 10 שנות הפטור.

 

בדו"ח מבקר המדינה מ-2013 קבע המבקר, יוסף שפירא, שהחוק מעודד אמנם תושבים לשוב לישראל, אך פותח פתח לאפשרויות הלבנת הון. למרות הסכמת רשות המסים ומשרד האוצר כי יש לתקן את החוק, לאורך מספר שנים התיקון הנדרש בוטל בחוק ההסדרים.

 

 

על פי חשדות המשטרה, במסגרת מה שמכונה "חוק מילצ'ן" פעל ראש הממשלה לקדם את הארכת הפטור ממס לתושב חוזר, לתקופה ארוכה יותר מ-10 שנים - הטבה בעלת ערך כלכלי רב, בעיקר עבור בעלי הון מסוגו של ארנון מילצ'ן.

 

על פי החשד, ראש הממשלה פנה בעניין לגורמי משרד האוצר, אולם אנשי האוצר בלמו את קידום הנושא בהסבר כי ההטבה אינה עולה בקנה אחד עם האינטרס הלאומי, ועם שמירה על הקופה הציבורית.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים