שתף קטע נבחר

לפיד על עדותו בתיק 1000: סירבתי להעביר את חוק מילצ'ן - למרות הלחצים

יו"ר יש עתיד, ששימש עד מרכזי בתיק המתנות, סיפר כי בתקופתו כשר אוצר סירב להעביר את החוק שקידם ע"פ החשד נתניהו, ונועד להיטיב עם המיליארדר: "יש עתיד הייתה המחסום האחרון בפני השחיתות השלטונית". על המלצות המשטרה נגד רה"מ: "אין שום דרך לנהל מדינה כשאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך"

 

 

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, מסר אמש (יום ג') הצהרה בנוגע לעדותו בתיק 1000 (פרשת המתנות) לאחר הודעת המשטרה על המלצתה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירת שוחד. "בעקבות חקירת תיק 1000 פנתה אליי המשטרה וביקשה ממני למסור עדות על תקופתי במשרד האוצר. כמו כל אזרח שומר חוק במדינת ישראל, מסרתי עדות קצרה שנגעה לנסיון להרחיב את 'חוק מילצ'ן' ל-20 שנה", מסר לפיד, והבהיר: "אדגיש שלמרות כל הלחצים סירבתי להעביר את החוק".

 

"במקרה זה, כמו במקרים אחרים, "יש עתיד" הייתה המחסום האחרון בפני השחיתות השלטונית. מול פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם ובטובתם", הוסיף יו"ר יש עתיד.

 


בהמלצות המשטרה נכתב כי על פי החשד, "נתניהו פעל לקדם את הארכת פטור ממס לתושב חוזר, מעל 10 שנים - הטבה שיש לה ערך כלכלי רב עבור מילצ'ן. ראש הממשלה פנה בעניין לגורמי משרד האוצר, אולם אלו בלמו את קידום הנושא בהסבר כי ההטבה כאמור איננה עולה בקנה אחד עם האינטרס הלאומי ושמירה על הקופה הציבורית".

 

לפיד הוסיף כי "גם אם החוק היבש אינו מחייב את ראש הממשלה להתפטר, במדינה מתוקנת אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על בטחונם ושלומם של אזרחי ישראל. אין שום דרך לנהל מדינה בזמן שאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך".

 

בליכוד ובקואליציה תקפו בחריפות את לפיד לאחר שנודע כי שימש עד בתיק. שר התיירות יריב לוין אמר: "הערב נחשף המהלך הבזוי לביצוע הפיכה שלטונית נגד רצון הבוחר. בושה וחרפה שהעד המרכזי נגד ראש הממשלה נתניהו הוא הפוליטיקאי יאיר לפיד, שמנסה כבר שנים להחליף אותו בתפקיד".

 

 

"לפיד, שהפסיד פעמיים בבחירות, מנסה לכבוש את השלטון על ידי עדות חסרת מהימנות. אין ספק שהאמת תצא לאור והממשלה תמשיך להוביל את ישראל בדרך שלנו, ובהנהגתו הבוטחת של ראש הממשלה נתניהו".

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם אמר במליאת הכנסת: "כשהייתי ילד לימדו אותי - 'דודי, לא מלשינים'". לאחר מכן פנה במסר ללפיד: "אף אחד לא ירצה לשבת איתך מעולם. אתה מלשן עלוב".

 

שרת התרבות מירי רגב הוסיפה: "החידוש היחידי הערב הוא חשיפת פניו האמיתיות של יאיר לפיד - פוליטיקאי כושל שהעדיף להצטרף למניפי הגיליוטינה ברוטשילד ולנסות להפיל את נתניהו ואת הליכוד בדרכים לא דמוקרטיות. פרסום זהותו כעד המרכזי הוא המסמר האחרון בארון הפוליטי שלו".

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף גם הוא את לפיד ואמר: "לפיד התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך את ניסיון הפוטש נגד נתניהו שאותו ניסה להוביל כבר ב-2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר".


פורסם לראשונה 13/02/2018 23:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים