שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שם חדש למועצה אזורית במרכז: שדות דן
  לראשונה בישראל, כ-4,000 תושבים בחרו שם חדש למועצה האזורית שבתחומה הם מתגוררים. הכירו את "שדות דן", שמה החדש של מי שנקראה ב-66 השנים האחרונות "מועצה אזורית עמק לוד"

   

  ראש המועצה מסביר מדוע בוחרים לה שם חדש    (צילום: ליהי קרופניק)

  ראש המועצה מסביר מדוע בוחרים לה שם חדש    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קבלו את "שדות דן" – החל מהבוקר (ד'), זהו שמה החדש של מי שנקראה ב-66 השנים האחרונות "מועצה אזורית עמק לוד". בפעם הראשונה בישראל, יצאו כ-4,000 תושבי מועצה אזורית לקלפי אמש בכדי לבחור שם חדש למועצה.

   

  המועצה האזורית שתבחר לעצמה שם חדש

   

  לא פחות מ-15 קלפיות שונות פוזרו בין תשעת היישובים המרכיבים את המועצה, כאשר כמעט כל תושביה החל מילדים בכיתה א' ועד זקנים יכלו לבחור בין שלושת השמות שהוצאו לבחירה.

   

  שמה של המועצה עד כה ניתן לה בגין מיקומה הגיאוגרפי הגובל בעיר לוד, אם כי בשלוש השנים האחרונות עוברת המועצה תהליך מיתוג מחודש שבמסגרתו הוחלט לפני שלושה חודשים לשנות את שמה.

   

  לתושבים ניתנה אפשרות להחליט בין שלוש אופציות: מועצה אזורית דן, מועצה אזורית מבואות דן ומועצה אזורית שדות דן. הסיבה לכך שבכל השמות מופיע המילה דן הינה בגלל ששבט דן ישב באזור וכי רוב היישובים הקשורים למועצה נמצאים באזור חיוג גוש דן.

   

  ממתינים לאישור משרד ראש הממשלה

  במועצה סיפרו, כי כמעט כל תושבי המועצה השתתפו בבחירות, כולל כ-1,600 תלמידים שהצביעו בשש קלפיות שהיו פתוחות בבתי הספר. כעת יעביר ראש המועצה, דוד יפרח את השם הנבחר "שדות דן" לאישור ועדת השמות במשרד ראש הממשלה בתקווה שבתוך מספר שבועות יוחלף רשמית שמה של המועצה לשם הנבחר.

   

  "אני מברך על החג הדמוקרטיה שהיה פה אתמול" אמר יפרח ל-ynet, "לראות את כולם כולל ילדים משתתפים בחגיגה הזו של המועצה שלי. הנה הגיע היום שלמועצה שלי יהיה שם משלה ועשינו זאת בשביל לעשות טוב לאזור ולתושבים.

   

  "אני מאוד שמח עם השם שנבחר, ומכך שזו פעם ראשונה במדינה שהתושב הוא זה שבוחר את השם של המקום שהוא גר בו ואני כמובן מכבד את הבחירה של התושבים. בשבוע הקרוב, אעביר את השם לאישור משרד ראש הממשלה ואני מקווה שהם יאשרו אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים