שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כך "הרדימו" החוקרים את מילצ'ן בשביל לחזק ההמלצות נגד נתניהו
  המיליארדר הישראלי זומן בתחילה לעדות פתוחה ורמזו לו שאין לו מה לדאוג. לאחר מכן סערו הרוחות בלהב 433 אם להמליץ על כתב אישום גם נגד מילצ'ן. גיוסו של ראש הסגל לשעבר של נתניהו ארי הרו כעד מדינה היטה את הכף והוביל את החוקרים ללונדון, שם השאירו אותו "רדום" ואמרו לו: חקירה באזהרה זה דבר מקובל

   

  נתניהו ומילצ'ן (צילום: רויטרס, EPA) (צילום: רויטרס, EPA)
  נתניהו ומילצ'ן(צילום: רויטרס, EPA)

  התרגיל של המשטרה למילצ'ן: בתחילת חקירת תיק 1000 הבינו במשטרה כי המיליארדר הישראלי ארנון מילצ'ן הוא עד מפתח בכל מה שקשור לאיסוף הראיות נגד בנימין נתניהו בפרשת המתנות. הוא זומן בתחילה לעדות פתוחה, ואף רמזו לו שאין לו מה לדאוג ולכן הוא לא התייעץ עם עורך דין. מילצ'ן שמכיר היטב את עולם העסקים, הכיר פחות את הטריקים של חוקרי להב 433.

   

  בתחילה, כל מטרתם של החוקרים היה לשאוב ממנו כמה שיותר מידע, ומילצ'ן אכן סיפק את הסחורה. הוא מסר כבר בעדותו הראשונה כי אכן העביר מתנות לנתניהו, אבל הפתיע את החוקרים בכמות, בצורה הסדירה שהעביר ובדרכים שבהם הסתיר.

   

  הוא גם שיתף אותם והכווין אותם לכיוון העוזרת שלו בישראל, הדס קליין, שביצעה את כל המהלכים. את הדברים האלה המשיך מילצ'ן לספק לחוקרים גם בפעם השנייה גם סופקו להם מסמכים וראיות ומקומות שונים. אז ריכך מילצ'ן את עדותו וסיפר על חברותו לביבי.

   

  לאחר שתי העדויות האלה התקיימה במשטרה ישיבה סוערת בלהב 433 סביב המשך ההתנהלות מול המיליארדר הישראלי. מצד אחד היו אלה שצידדו בכך שיש להימנע מכתב אישום כנגד מילצ'ן לאור העזרה שסיפק בתיק. אלה גם טענו כי עדותו של מילצ'ן חשובה מאוד לחיזוק הראיות נגד נתניהו שהוא מרכז הפרשה.

   

  נתניהו: "מסמך ההמלצות מחורר כמו גבינה שו    (צילום: contact)

  נתניהו: "מסמך ההמלצות מחורר כמו גבינה שו    (צילום: contact)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אלא שגיוסו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של נתניהו, כעד מדינה וממצאים נוספים שאליהם הצליחו להגיע החוקרים הטו את הכף לטובת חקירה באזהרה של מילצ'ן בלונדון. במשטרה הבינו כי דווקא עם מילצ'ן, עם המלצה במתן שוחד, יהיה להם יותר קל להציג את ההמלצות נגד נתניהו.

   

  "לא רצו להראות כאילו יש רדיפה רק אחרי ביבי. גם זה עמד לנגד העיניים". גם לאחר החקירה בלונדון, ניסו החוקרים עוד להשאיר את מילצ'ן רדום וזה הצליח כשאמרו לו שחקירה באזהרה היא חלק מקובל בחקירות מסוג זה. בשלב הזה כבר החל כדור השלג להתגלגל עד שלפני שבועיים נפל הפור והוחלט לכמת את כל הראיות לכך שגם מילצ'ן חשוד במתן שוחד.

   

  עורכי דינו של נתניהו: "גם לפיד אומר אומר שלא הרגיש שלחצו אותו"

  עו"ד יעקב וינרוט התראיין הערב בחדשות 2 והתייחס לחוק מילצ'ן ולשאלה אם נתניהו פנה ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד כדי שיקדם את הארכת הפטור."נניח שהוא דיבר איתו. נתניהו לא ביקש ממנו לקדם את זה. גם לפי מה שאומר יאיר לפיד, נתניהו אמר לו 'זה חוק טוב', הוא לא אמר לו תקדם את זה. רה"מ כמשוחד וכל מה שהוא עושה למען המשחד, רה"מ לא יודע ללחוץ? רה"מ לא יודע לעשות משהו מעבר לומר זה חוק טוב?".

   

  עו"ד עמית חדד, אחד מפרקליטיו של נתניהו, אמר הערב בריאיון לערוץ 10 כי לפיד בעצמו סיפר בזמן אמת כי לא הרגיש שלוחצים אותו. "הוא לא הרגיש שיש איזשהו דבר פסול. הוא לא הרגיש שדוחקים בו. אני מסתכל על החוק והיא בכלל לא הופעלה על-ידי לפיד. הפטור נשאר. אי אפשר לבוא ולהתעלם מהעובדה הפשוטה שראש הממשלה לא קידם שום דבר עבור מילצ'ן".

   

  על פי החשד, ראש הממשלה פעל לקדם את הארכת פטור ממס לתושב חוזר, מעל 10 שנים, הטבה שיש לה ערך כלכלי רב עבור מילצ'ן. על פי החשד, ראש הממשלה פנה בענין לגורמי משרד האוצר, אולם אנשי האוצר בלמו את קידום הנושא בהסבר כי ההטבה כאמור איננה עולה בקנה אחד עם האינטרס הלאומי ושמירה על הקופה הציבורית.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כך "הרדימו" החוקרים את מילצ'ן בשביל לחזק ההמלצות נגד נתניהו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית
  נתניהו ומילצ'ן
  באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית
  מומלצים