שתף קטע נבחר

שבת 2025: עם כדורגל, בלי ארנק

קבוצה של אישים ופעילי ציבור התכנסה בניסיון לחזות כיצד תראה השבת בשנת 2025: בלי מחלוקות, בלי כפייה, בלי צרכנות, בלי תחרות - ועם הסכמות ציבוריות

 

 

בעיצומה של שנת 2018 השבת הישראלית נמצאת עדיין בבירור עומק בקרב החברה בישראל: הפגנות, פקחים, חקיקה ובתי משפט מלווים את השיח הציבורי בכל הנוגע לצביונה. אחרי שבעים שנות ניסיונות לסטטוס קוו והסכמות סביב השבת, קצת קשה לדמיין כיצד ייראו פני הדברים במרחק של שנים.  

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

קבוצה של אישים ופעילי ציבור התכנסה בניסיון לחזות כיצד תראה השבת בשנת 2025, לרגל פתיחת סדרת האירועים "שבת בבית" של בית אבי-חי: בלי מחלוקות, בלי כפייה, בלי צרכנות, בלי תחרות - ועם הסכמות ציבוריות. קצת עתידנות והרבה משאלות לב.

 

"מקדשי הצריכה המכוערים יהיו סגורים"

"השבת היא הסטארט-אפ שלנו החוצה", אומרת העיתונאית סיון רהב-מאיר. "היא אי של שפיות. גלולה של שקט. יום שאפשר להסתכל בו לאנשים בעיניים", ותהילה פרידמן, פעילת ציבור, חוזה "יום בלי מסך, בלי ארנק או תחרות".

 

"פחות ישראלים יצטרכו לעבוד כי מקדשי הצריכה המכוערים יהיו סגורים", מוסיף העיתונאי אביב לביא. "זו תהיה חברה שמקדשת תרבות, סובלנות, קהילתיות וסביבה - על פני תרבות הצריכה, הכוחנות וההתנערות מהערבות ההדדית".

 

ד"ר מאיר בוגלו מאמין שיהיו משחקי כדורגל "אבל בלי אלימות ושבת בלי כפייה", ואריאל לוינסון מאמין שנראה שבת דתית לצד שבת חילונית. "רק דרך יצירה של הלכות חדשות, משותפות, וחשיבה מרעננת על השבת, נוכל ליצור ביחד שבת ישראלית". 

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

 


פורסם לראשונה 15/02/2018 11:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה וציפי חורי
סיון רהב-מאיר רוצה שנסתכל זה לזה בעיניים
צילום: משה וציפי חורי
מומלצים