שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זיוף זה קל, האמת היא זו שכואבת

  לזייף זה הכי קל בעולם. הבעיה בזיוף היא שבאיזשהו מקום את מתחילה לעשות לעצמך הנחות, ואז מגיעות האנחות ואחריהן הדרך סלולה לקורס זיוף אורגזמה. יש דברים שאפשר לזייף בהם, אבל בשביל מה ולמי זה בכלל מועיל?

  השבוע התרחשו שלושה אירועים מפוארים: ולנטיינז, יום המשפחה (או בשמו המקורי שנרמס מאיתנו, יום האם) והקורס לזיוף אורגמות של אביבית בר זוהר. לכולם היה דבר אחד משותף – את יכולה להעמיד פנים עד מחר, אבל אם זה לא הדבר האמיתי לא תרגישי כלום.

   

  לזייף זה הכי קל בעולם. אנחנו מומחים בזה מגיל אפס. זייפתי את החתימה של ההורים שלי במבחנים אחרי שהעתקתי תשובות שכתבתי על הג'ינס, זייפתי דמעות כשרציתי להשיג תשומת לב, זייפתי שמחה כשלא רציתי שירחמו עליי, אני מזייפת חופשי בהמנון "מחר אתחיל דיאטה", ואני מעמידה פנים שאני יודעת כל מה שאני עושה בעיקר כשאין לי מושג מה לעזאזל אני צריכה לעשות.

   

   

  לזייף זה הכי קל בעולם, אבל אז מתמכרים לזה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לזייף זה הכי קל בעולם, אבל אז מתמכרים לזה(צילום: shutterstock)

   

  פעם הייתי נשבעת בלהט שאני אף פעם לא משקרת. ממש האמנתי בשקר הזה שסיפרתי לעצמי ולמי שבלע אותו. החזקתי מעצמי סרגל, כל כך ישרה ולוחמת צדק, שבכלל לא שמתי לב איך הפינות מתעגלות בחיוך סרקסטי.

   

  אם התברר שלא צדקתי הייתי מוצאת צידוק מאוד מוצדק להתנהגות שלי, כשהרגשתי מותקפת הפניתי את כל החיצים החוצה כמו בסרט מצויר, ובאופן כללי הייתי כמו הטבעונים האלה שלא אוכלים ביצים וגבינה, אבל אם הם מגיעים בתור עוגה טעימה, הם שוכחים שיש להם אג'נדה.

   

  מעדיפה להרגיש את האמת מאשר לזייף את הרגש

  הבעיה בזיוף היא שבאיזשהו מקום את מתחילה לעשות לעצמך הנחות, ואז מגיעות האנחות ואחריהן הדרך סלולה לקורס זיוף אורגזמה. יש דברים שאפשר לזייף בהם, אבל בשביל מה? למי זה מועיל? אפילו לחברת הקונדומים שעומדת מאחורי האקט השיווקי זה לא תורם – כי מה אתם מפרסמים בעצם? שאני חייבת לזייף כי עם הקונדום שלכם אי אפשר ליהנות?

   

  אני בוחרת לזייף בדברים שלא באמת גורמים לי נזק. עוד חתיכת פיצה, קצת יותר מדי טלוויזיה ופחות מדי אוכל מבושל לילדים. העולם לא ייחרב מזה ולא ייגרם שום נזק.

   

  בדברים הגדולים באמת אני קרן לייזר: לא מזייפת רגשות, לא נמצאת עם מישהו אחד וחושבת על מישהו אחר, לא אומרת לחברות רק מה שהן רוצות לשמוע, מוציאה את מה שיש לי על הלב גם כשזה חתרני, ולעולם לא מפעילה מניפולציות כדי להשיג משהו שלא שייך לי.

   

  יש לי חברה שמסתובבת עם תיק יד של לואי ויטון, ובגלל שהיא תמיד מתוקתקת וגרה במקום יוקרתי, כולם בטוחים שזה אמיתי. רק היא יודעת שזה חיקוי ממדרכות ניו יורק. אני לא מסוגלת ללכת עם משהו לא מקורי, זה מגוחך בעיניי, עדיף ללכת עם תיק של זארה מלהשוויץ בתיק של לואי ז'יטון. אני יכולה לרמות ואני יכולה להעמיד פנים, אבל בפנים אני יודעת שאני מנסה להיות מישהי שאני לא, והדיסוננס הזה משחית את הנפש.

   

  "כשחוזרים על השקר פעמיים, נעשית אצלו אמת", אמר רבי נחמן מברסלב. אני מעדיפה לחזור על האמת, להרגיש אותה, גם כשהיא רכה וגם כשהיא כואבת. אני רוצה להעביר את חיי במצפון נקי ובלב שלם, לדעת שאני עושה את מה שאני עושה בלי לזייף את עצמי. אחרת, מה שווים כל החיים האלה?

   

  שלך

   

  גאיה קורן, מחברת הספר "אני מלכה גרושה באושר ", עתונאית בידיעות אחרונות, מרצה ומנחת סדנאות להערכה עצמית ,

   

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים