שתף קטע נבחר

התפתחות בפרשת בזק: נעצרו מקורבים לנתניהו ובכירים בחברה

המשטרה ורשות ניירות ערך הודיעו על חקירה חדשה בפרשת תיק 4000, שבגינה המליצה הרשות להעמיד לדין את בעלי בזק שאול אלוביץ'. פרקליטו של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר אישר את דבר מעצרו. בכירים באתר "וואלה" זומנו לעדות. מטעם ראש הממשלה נמסר: "לא פעלתי לטובת בזק עבור סיקור חיובי"

התפתחות דרמטית בחקירת פרשת בזק : המשטרה ורשות ניירות ערך הודיעו הבוקר (א') כי במסגרת חקירה חדשה המשותפת לשני הגופים נעצרו בכירים בחברת התקשורת וגם שני אנשים מקורבים מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו. עו"ד דרור ארד-אילון, פרקליטו של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, אישר בגלי צה"ל את דבר מעצרו. צו איסור פרסום הוטל על שאר פרטי החקירה.

 

בהודעת המשטרה נכתב כי נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך בחקירת הפרשה, שהעלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה חקירה משותפת חדשה. כמה חשודים נעצרו בינתיים, בהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק ושני האישים המקורבים לנתניהו.

 

בנוסף, בכירים באתר "וואלה!" כיום ובעבר זומנו לתת עדות ויישאלו על הסיקור המלטף שנתן האתר לבני משפחת נתניהו. במשטרה יבדקו מי הורה לסקר אותם סיקור אוהד ואיך עבדה השיטה.

רשות ניירות ערך המליצה להעמידם לדין. מימין לשמאל: אלוביץ', הנדלר ופילבר (צילום: יובל חן אלי דסה ואוראל כהן) (צילום: יובל חן אלי דסה ואוראל כהן)
רשות ניירות ערך המליצה להעמידם לדין. מימין לשמאל: אלוביץ', הנדלר ופילבר(צילום: יובל חן אלי דסה ואוראל כהן)

 

חברת בזק הודיעה לבורסה על החקירה המחודשת. בהודעה לא מפורט מעבר להודעה שפרסמה המשטרה.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד טענה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ' ובזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. בעוד שטענה כוזבת זו זוכה לכותרות ענק בתקשורת, כמעט שאין אזכור בתקשורת לפעולתם של עשרות חברי כנסת לטובת החוק לסגירת עיתון ישראל היום, תמורת סיקור אוהד ומלטף מנוני מוזס. איזו צביעות". 

 

הצעת החוק המכונה "חוק ישראל היום", שכותרתה "הצעת חוק לקידום ולהגנת העיתונות הכתובה בישראל", קבעה כי "לא יוציא לאור אדם ולא יהיה אחראי להפצה של עיתון יומי בעל תפוצה רחבה בחינם לתקופה העולה על שישה חודשים מיום תחילת הפצתו בחינם. מוציא לאור יקבע לגבי כל עיתון יומי בעל תפוצה רחבה מחיר מכירה לצרכן. המחיר לצרכן יודפס באופן בולט וברור בראש העמוד הראשון של העיתון".

 

המלצות להעמיד לדין את פילבר ובכירי בזק

בנובמבר האחרון הודיעה רשות ניירות ערך כי מצאה תשתית ראייתית להעמדתם לדין של בעלי בזק שאול אלוביץ' ומנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. הרשות המליצה גם להעמיד לדין את בנו של אלוביץ' אור; מנכ"לית בזק סטלה הנדלר; מנכ"ל yes רון אילון; סמנכ"ל הכספים של yes מיקי ניימן; ומזכירת בזק לינור יוכלמן. 

 

ביום שישי העריכו גורמים ברשויות אכיפת החוק כי עדים ראשונים יזומנו בקרוב ללהב 433 במסגרת פרשת 4000. החקירה המחודשת צפויה לבדוק את קשריו של בעלי בזק שאול אלוביץ' ואת ההטבות שקיבל בבזק תמורת סיקור אוהד לראש הממשלה באתר "וואלה!".

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
שלמה פילבר
צילום: אוראל כהן
מומלצים