שתף קטע נבחר

התפתחות בפרשת בזק: נעצר יועץ החשוד שקישר בין אלוביץ' למשרד התקשורת

במשטרה וברשות ניירות ערך חושדים כי היועץ האסטרטגי אלי קמיר שימש איש הקשר בין הבעלים של חברת בזק למשרד התקשורת. בועז סטמבלר, שהיה יועץ התקשורת של נתניהו ומשמש מנהל לפ"מ, מסר עדות מפורטת בפרשה. עורך "וואלה" לשעבר ינון מגל וראש מערכת החדשות מיכל קליין העידו

 

אלי קמיר, היועץ האסטרטגי שנעצר (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
אלי קמיר, היועץ האסטרטגי שנעצר(צילום: יריב כץ)

היועץ האסטרטגי אלי קמיר נעצר הבוקר (יום ג') בפרשת בזק (4000). חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חושדים כי האיש שימש צינור הקשר בין שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, לבין משרד התקשורת. היועץ הוא החשוד השמיני שנעצר בפרשה. בית המשפט בתל אביב לא נענה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של קמיר והוא נשלח למעצר בית. המשטרה תערער למחוזי על החלטה זו.
 
היום הגיעו למשרדי הרשות להעיד גם עורך "וואלה" לשעבר ינון מגל, שמעיד זו הפעם השנייה, וראש מערכת החדשות מיכל קליין. אדם נוסף שהגיע למסור עדות הוא דובר הליכוד שי חייק.
 

מלבד שאול אלוביץ' נעצרו גם בנו ואשתו, אור ואיריס אלוביץ', וכן מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ויועץ התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ. הם חשודים במתן ובקבלת שוחד במסגרת מהלכים שמהם נהנתה חברת בזק, תמורת סיקור אוהד של ראש הממשלה באתר "וואלה" שבבעלותה. גם נתניהו צפוי להיחקר בהמשך, ורעייתו שרה אמורה אף היא למסור עדות לנוכח יחסיה עם איריס אלוביץ'.

הודעת החברה לבורסה  ()
הודעת החברה לבורסה
 

עדות דרמטית נוספת מחזקת את חשד החוקרים בנוגע לקשר עם "וואלה". כפי שדווח הלילה ב-ynet, בועז סטמבלר, שהיה עד לא מזמן יועץ התקשורת של נתניהו ומשמש כיום מנהל לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ), מסר אתמול עדות מפורטת על הקשרים בין משפחת נתניהו ל"וואלה".

 

הוא אישר בפני החוקרים כי העביר בקשות שונות בנוגע לסיקור משפחת נתניהו. עדות סטמבלר משלימה את העדויות של מנכ"ל "וואלה" אילן ישועה והעורך לשעבר ינון מגל, שסיפרו כי הפעילו עליהם לחצים לסקר סיקור אוהד את נתניהו. סטמבלר מסר עדות גם ברשות ניירות ערך.

ינון מגל במשרדי רשות ניירות ערך (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
ינון מגל במשרדי רשות ניירות ערך(צילום: צביקה טישלר)

ראש מערכת החדשות של "וואלה" מיכל קליין (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
ראש מערכת החדשות של "וואלה" מיכל קליין(צילום: עמית שעל)

 

דובר הליכוד שי חייק (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
דובר הליכוד שי חייק(צילום: עמית שעל)

הבוקר פורסמה הודעה משותפת למשטרה ולרשות ניירות ערך שבה נכתב כי מחומר הראיות בפרשת בזק עולה החשד כי כמה מהמעורבים "פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה.

 

"במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות מתחום טוהר המידות, המרמה, חוק איסור הלבנת הון וחוק ניירות ערך, אשר התבצעו לאורך זמן, בתכיפות ובשיטתיות במסגרת מערכות יחסים שהתקיימו בין נושאי משרה בקבוצת בזק לבין עובדי ציבור ומקורביהם וכן חשודים נוספים", נכתב בהודעה.

 

בידי חוקרי המשטרה הודעות סלולריות, מיילים וגם הקלטות של חלק מהמעורבים בפרשה שנעצרו ביום ראשון. מעצרם הוארך בבית משפט השלום בתל אביב בארבעה עד חמישה ימים. לפי הערכות של גורמים המעורים בחקירה, המשטרה ורשות ניירות ערך מחזיקים גם ב"עדות זהב" משמעותית של אחד המעורבים, ולכן, כנראה, העדיפו רוב סנגורי החשודים שלא להתנגד לבקשת הארכות המעצר - והסכימו לחמישה ימים.

 

המסחר במניות בזק נפתח באיחור הבוקר בעקבות הודעת החברה. החברה הודיעה כי "על פי פרסומים בעיתונות ולמיטב ידיעתה, הוארך מעצרם של מר שאול אלוביץ', דירקטור ובעל שליטה בחברה, ומר אור אלוביץ', דירקטור בחברה, ושל גב' סטלה הנדלר, מנכ"ל החברה, ומר עמיקם שורר, מנהל אסטרטגיה ופיתוח עסקי בקבוצה. מהחלטת בית המשפט בעניין עולה כי נושאי המשרה לעיל חשודים ביחד עם אחרים בעבירות של קבלת דבר במרמה, עבירות מנהלים, שיבוש מהלכי משפט, שוחד, עבירות לפי חוק ניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וחלקם גם בעבירות על פי חוק איסור הלבנת הון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים