שתף קטע נבחר

אבי גבאי לחברי מפלגתו: "עלינו להיערך לבחירות"

לצד ההתקדמות בחקירת פרשות בזק וגרסטל, מעריכים בקואליציה ובאופוזיציה כי הבחירות מתקרבות. בכיר בממשלה: "מהערב המצב שונה". אבי גבאי במכתב לחברי מפלגת העבודה: "ראש ממשלה שהמנכ"ל שלו וראש הלשכה שלו הם עדי מדינה - חייב לסיים את תפקידו"

 

בנימין נתניהו ואבי גבאי ()
בנימין נתניהו ואבי גבאי

ההתפתחויות בפרשות הפליליות הנוגעות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולסביבתו נותנות אותות ראשונים במערכת הפוליטית, וגורמים שונים – הן בקואליציה והן באופוזיציה – מעריכים שהבחירות מתקרבות. בכיר בקואליציה אמר אמש (יום ג') ל-ynet: "עד היום היה מצב אחד, מהערב המצב שונה. צריך לחכות ולראות לאן הדברים יתגלגלו".

 

במקביל הפיץ יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי מכתב לחברי הכנסת מהמפלגה ובו כתב: "תם עידן נתניהו. עלינו להיערך לבחירות בקרוב".

 

את הדברים שלח גבאי בעיקר לפני שמנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, חתם על הסכם עד מדינה בפרשת בזק (תיק 4000), ובמסגרתו הוא אמור להפליל את נתניהו. זאת בנוסף לחשיפת תיק 1270 ולפרסום המלצות המשטרה להגיש נגד ראש הממשלה כתבי אישום בגין שוחד בתיקי 1000 (המתנות) ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס).

 

 

בימים האחרונים מכין גבאי באופן נמרץ יותר המפלגה לאפשרות שהבחירות יוקדמו. במכתב לח"כים הוסיף: "מגדל הקלפים העברייני שראש הממשלה בנה בשנים האחרונות – השחתת השירות הציבורי, הפגיעה בשלטון החוק, האיום על חופש העיתונות, ומעל לכל: הפילוג והשיסוי של קבוצות בחברה הישראלית זו בזו - קורס עליו ועל סביבתו.

 

"ראש ממשלה שהמנכ"ל שלו וראש הלשכה שלו עדי-מדינה חייב לסיים את תפקידו מיידית. ואת זה גם כחלון ובנט יבינו בימים הקרובים. כדי לממש את ההבטחה שלנו לציבור, נזדקק לשילוב ידיים, יחד עם המאמץ והכישרון של כל אחת ואחד מכם ושל רבבות הפעילים והפעילות שלנו בכל הארץ".

 

השבוע פורסם שבמהלך ישיבת הסיעה וכחלק מהבדיקות לקראת הכנת המפלגה לבחירות, הבהיר גבאי כי הפעם השריונים לשותפתו, מפלגת התנועה של ציפי לבני, יהיו תמורת מחירים גבוהים יותר. הוא הדגיש שמבדיקה שערך התנועה לבדה עוברת בקושי את אחוז החסימה.


פורסם לראשונה 20/02/2018 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים