שתף קטע נבחר

נשיאת העליון מסרה עדות: "מקורב לנתניהו ביקש את עמדת גרסטל על תיק שרה"

אסתר חיות אישרה בפני חוקרי המשטרה כי השופטת הילה גרסטל סיפרה לה בדיעבד על ההצעה שקיבלה בעת שהייתה מועמדת לתפקיד היועמ"ש: "מישהו הקרוב לראש הממשלה ביקש לברר את עמדתה לגבי חקירות שרה נתניהו". עם זאת, ציינה חיות כי לא פעלה "בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל"

 

 

תיק 1270: נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, מסרה אמש (יום ג') עדות פתוחה לחוקרי המשטרה בפרשה שבמרכזה חשד להצעת שוחד מטעם יועצו לשעבר של בנימין נתניהו, ניר חפץ, לשופטת הילה גרסטל. על פי החשד, לגרסטל הוצע להתמנות ליועצת המשפטית לממשלה אם תבטיח לסגור את תיק המעונות נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו.

 

בהודעה מטעמה של חיות נכתב: "הנשיאה אישרה כי חברתה הילה גרסטל, שהייתה מועמדת בשנת 2015 לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מישהו הקרוב לראש הממשלה דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת, וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה.

 

"גרסטל הביעה בפני הנשיאה חיות זעזוע מהאירוע, אך היא הוסיפה כי לא תוכל לפרט מעבר לכך ולא תוכל לספר לה מי האנשים שבהם מדובר", הוסיפה נשיאת העליון וציינה כי "בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לה, לא היה בידי הנשיאה חיות בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד מצידה".

 נשיאת העליון אסתר חיות (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נשיאת העליון אסתר חיות(צילום: אוהד צויגנברג)

מוקדם יותר נמסר כי בחקירת הפרשה קשר אלי קמיר, היועץ האסטרטגי שעל פי החשד פנה לשופטת גרסטל, הן את יועץ התקשורת ניר חפץ והן את עצמו להצעת השוחד. "רק בדקתי אפשרות לקידום שלה", אמר קמיר לחוקרים. עם זאת, הוא הכחיש כי הדבר היה כרוך בסגירת ההליך המשפטי של אשת ראש הממשלה בתיק המעונות.

 

קמיר לא הכחיש את דבר הפגישה עם גרסטל ואת ההצעה, שהועברה לה במהלך פגישת "פרלמנט" בבית קפה. הוא הוסיף שאכן בדק עם חפץ, מקורבו ויועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, את האפשרות לקדם אותה לתפקיד היועמ"ש. במשטרה, יש לציין, גילו רק לאחרונה את הצעת השוחד לגרסטל והופתעו עוד יותר מכך שהשופטת עצמה לא דיווחה להם על כך, אלא רק עדכנה את חברתה, הנשיאה חיות.

 

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו ל-ynet כי "התיק סגור - ויהיה בעל השלכות גם על פרשת 4000 (פרשת בזק)". גורם המעורה בתיק הוסיף כי בידי המשטרה שתי עדויות מכריעות: האחת סיפרה על הצעה שהעביר חפץ לגרסטל להתמנות ליועצת המשפטית לממשלה בתמורה לסגירת תיק המעונות. את התמונה השלימה גרסטל עצמה, שבעדות שמסרה אישרה את ההצעה שקיבלה.

 

עו"ד ירון קוסטליץ, סנגורו של ניר חפץ, אמר בעניין השופטת גרסטל: "לא היו דברים מעולם".

 

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "מכיוון שהנושא מצוי בחקירה, אנו מנועים מלהגיב".


פורסם לראשונה 20/02/2018 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
אסתר חיות והילה גרסטל
צילום: יאיר שגיא
מומלצים