שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ אמסלם נגד שלמה פילבר: "עד מדינה זה דבר נחות"
  יו"ר הקואליציה התייחס להסכם עד המדינה עם שלמה פילבר, שאמור להעיד נגד ראש הממשלה בתיק 4000: "הפנטזיה שלי שהבת שלי לא תתחתן עם עד מדינה". נתניהו התייחס לסקר שהזמין הליכוד שלפיו עולה כוחו ל-34 מנדטים: "וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ"

   

   

  הראיון של ח"כ אמסלם לכאן ב'    (מתוך כאן ב')

  הראיון של ח"כ אמסלם לכאן ב'    (מתוך כאן ב')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחרי שכינה את יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, "שטינקר " - ח"כ דודי אמסלם מהליכוד תוקף גם את עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר: יו"ר הקואליציה אמר הבוקר (יום ד') כי "בגדול, אני כדודי אמסלם, חושב שעד מדינה זה דבר נחות. מי זה עד מדינה? זה בן אדם עבריין, בדרך כלל הוא עבריין המרכזי".

   

  בראיון לתוכנית "קלמן וליברמן" ב"כאן ב'", אמר ח"כ אמסלם: "לפעמים אומרים לא תשמע, בוא נעשה איזו עסקה, כדי שאתה תעיד נגד אישיות בכירה. לרוב היא עשתה עבירה יותר קלה, לכאורה, אבל אנחנו ניתן לך צ'ופר, רק תבוא ותעיד נגדו".

   

  משדר הבוקר של ynet

   

  אמסלם ופילבר. "דבר לא מוסרי" (צילום: אוהד צויגנברג, מוטי קמחי) (צילום: אוהד צויגנברג, מוטי קמחי)
  אמסלם ופילבר. "דבר לא מוסרי"(צילום: אוהד צויגנברג, מוטי קמחי)

   

  ח"כ אמסלם אמר בהמשך הראיון כי הוא לא מוכן שעד מדינה יהיה קרוב אליו. "אני מעד מדינה, בוא נגיד ככה, הפנטנזיה שלי שהבת שלי לא תתחתן עם עד מדינה - זה ברור לכם", הוא אמר בראיון. "לכן, אני רואה את זה כדבר לא מוסרי ברמה החברתית. לכן, צריך להשתמש בעד מדינה בעבירות מאוד קשות".

   

  היום נמשך מצעד הנחקרים בפרשת בזק. עורך "וואלה" אבירם אלעד הגיע למסור עדות ברשות לניירות ערך. אתמול העידו ברשות לניירות ערך ראש מערכת החדשות באתר "וואלה" מיכל קליין ועורך האתר לשעבר, ינון מגל. גם מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה, ודובר הליכוד שי חייק העידו ביחידת להב 433.

   

  ביום ראשון נעצרו בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', ניר חפץ ושלמה פילבר. בנוסף נעצרו אור ואיריס אלוביץ' - בנו ואשתו של בעל השליטה בחברה - וכן מנכ"לית החברה סטלה הנדלר. הם חשודים במתן ובקבלת שוחד במסגרת מהלכים שמהם נהנתה חברת בזק ותמורת סיקור מפרגן באתר "וואלה" שבבעלותה. גם נתניהו צפוי להיחקר בהמשך, ורעייתו שרה אמורה אף היא למסור עדות לנוכח יחסיה עם איריס אלוביץ'.

   

   

  סקר שערך הליכוד: 34 מנדטים למפלגה

  בינתיים, כדי לבדוק את מצבו של נתניהו, ערך הליכוד סקר. מהסקר של מכון גיאוקרטוגרפיה שנערך שלשום - עוד לפני חתימת הסכם עד המדינה - עולה כי הליכוד מקבל 34 מנדטים, לעומת 20 של יש עתיד. הבית היהודי, כך על-פי הסקר, עולה ל-14 מנדטים והמחנה הציוני יורד ל-12. ש"ס, על-פי אותו סקר, לא עוברת את אחוז החסימה. אגב, בסקר יש "רק" 114 מנדטים.

  מתוך חשבון האינסטגרם של נתניהו ()
  מתוך חשבון האינסטגרם של נתניהו
   

  נתניהו כתב בדף הפייסבוק שלו, בתגובה לסקר, "'וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ' - הליכוד מזנק ל-34 מנדטים!"

   

  דרמה בתיק 4000

  פילבר, סנגוריו והקצונה הבכירה של המשטרה - ראש אגף החקירות, ניצב גדי סיסו, ומפקד היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, אלי אסייג, התכנסו במשך שעות ארוכות במשרדי להב 433 כדי לסכם את פרטי ההסכם. פילבר העביר לחוקרים ראשי פרקים וחשף בפניהם את החומרים שעליהם הוא יכול להעיד בקשר למעורבים.פילבר, שיעיד נגד נתניהו, דרש במשא ומתן עמו כי לא יוטל עליו עונש מאסר בפועל - וככל הנראה דרישתו נענתה בחיוב.

   

  הפרשה עוסקת בחשד ליחסי שוחד בין סביבתו של נתניהו לבין בכירי חברת "בזק" ופורטל "וואלה", ובאפשרות שבין השאר ניתן סיקור מפרגן לראש הממשלה ומשפחתו תמורת קידום אינטרסים כלכליים של החברות בשווי מאות מיליוני שקלים.

   

  פרשת בזק החלה כחקירה של רשות ניירות ערך - וזו הסתיימה בהמלצה להעמיד לדין את בכירי החברה, בהם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', המנכ"לית סטלה הנדלר, ובכירים בחברה הבת yes. לפי הסיכום שהועבר לפרקליטות, אלוביץ' נהנה כספית מעסקאות שאושרו באופן שמעלה חשד למרמה, ומנכ"ל משרד התקשורת פילבר פעל לטובת בזק תוך הסתרה מגורמי מקצוע, ואף הדליף לחברה מסמכים מסווגים כדי שייתנו הערות ויתאימו אותם לצורכיהם. תמיהות בנושא מעורבות פילבר לטובת בזק עלו גם בדו"ח מבקר המדינה מחודש יולי. פילבר מושעה מתפקידו, מאז שנחקר באזהרה בתחילת חקירת הרשות לניירות ערך.

   

  השבוע פורסם ב-ynet כי במשך חודשים ביקשה המשטרה לקבל לידי את ממצאי החקירה של רשות ניירות ערך, אלא ששם סירבו בתוקף להעביר עד אשר יסיימו את ענייניהם הכלכליים עם החשודים. רק לאחר עזיבתו של ראש הרשות הקודמת חלה התקדמות בעניין ובאחרונה הועברו החומרים. אבל עוד קודם לכן, כך מתברר, המשיכה המשטרה לעבוד בשקט מהצד על הדמויות הבולטות בפרשה כמו אלוביץ', פילבר, הנדלר ויועץ התקשורת של נתניהו לשעבר, ניר חפץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים