שתף קטע נבחר

כרזות הקהילה הגאה הדתית נגד הרב שקרא להדביר: "אתם לא לבד"

פעילי הקהילה הדתית הגאה תלו פוסטרים, בין השאר ליד המכינה בעלי, בתגובה לדבריו של הרב יגאל לוינשטיין שקרא "להדביר" את בעלי הנטיות החד-מיניות. בפוסטרים פורסמו תמונות של 44 חברי הקהילה

 

 

אחרי אינספור מתקפות של רבני המכינה בעלי נגד הקהילה הלהט"בית - הגיעה התגובה. היום (ד') לפנות בוקר הגיעו זהורית שורק ואביחי אברבנאל, חברי הקהילה הדתית הגאה, ותלו 40 כרזות ברחבי ההתנחלות עלי, שם נמצאת מכינת בני דוד. על הפוסטרים נכתב "אתם לא לבד" ומצורפות תמונות של 44 חברי הקהילה הדתית הגאה. הכרזות הופצו במחאה על דבריו של הרב יגאל לוינשטיין נגד בעלי הנטיות החד-מיניות, שלדבריו צריך "להדביר אותם". 

 

הפוסטרים שחברי הקהילה הדתית הגאה תלו הבוקר בעלי (צילום: הקהילה הדתית הגאה) (צילום: הקהילה הדתית הגאה)
הפוסטרים שחברי הקהילה הדתית הגאה תלו הבוקר בעלי(צילום: הקהילה הדתית הגאה)

 (צילום: הקהילה הדתית הגאה) (צילום: הקהילה הדתית הגאה)
(צילום: הקהילה הדתית הגאה)

 (צילום: הקהילה הדתית הגאה) (צילום: הקהילה הדתית הגאה)
(צילום: הקהילה הדתית הגאה)

"אני משוכנע שביום שלא תהיה הסכמה שזה נורמלי, המדע הפיזיולוגי והמדע הפסיכולוגי אין לו שום בעיה לטפל בבעיה הזאת, אבל צריך להגדיר שזאת בעיה", אמר הרב לוינשטיין לתלמידים במכינה. "אתם זוכרים, פעם היה מושג כזה 'איידס', כן? כל העולם הרפואי הסתער עליו והצליח להדביר. בעיות מדבירים".

 

זהורית שורק, שתלתה את הכרזות בעלי, אומרת שהדבר נעשה "לאור המתקפות הבוטות של הרב לוינשטיין. החלטנו לקדם את השיח הציבורי על מעמדנו בחברה הדתית. החלטנו שכל תושבי עלי יתעוררו הבוקר לפרצופים שלנו ויכירו את הסיפור של כל אחד מאיתנו. אם יש כאלה שמתגוררים שם ועדיין נמצאים בארון - שידעו שהם לא לבד ולא יפחדו".

 

הרב יגאל לוינשטיין, מהמכינה בעלי ()
הרב יגאל לוינשטיין, מהמכינה בעלי
 

הפעילים הגיעו בשעה 5:00 בבוקר ליישוב עלי והתחילו לתלות את הכרזות על לוחות המודעות. פוסטר אחד נתלה בשלט המודעות שמחוץ למכינת בני דוד, כדי לאותת לצעירים "שהם לא לבד", כהגדרת הפעילים. "אנחנו לא רוצים ליצור מצב של 'אנחנו והם', אלא מצב של שיח מכבד, שיבואו ויכירו אותנו. שישמעו את הסיפורים שלנו ויבינו כי למילים שלהם יש משמעות", אומרת שורק, לסבית גאה ודתיה.

 

חברי הקהילה הדתית הגאה היא שילוב של כמה ארגונים דתיים גאים בהם חברותא, בת קל ושובל, שהוא זרוע ההסברה, ולטענת הפעילים כיום יש בקבוצות הללו כ-1,000 חברים. שורק ואברבנאל הם שניים מהפעילים, והם מספרים מדוע החליטו לתלות את הכרזות: "הרעיון עלה בארגון כתגובה לדברי הרב לוינשטיין, חשבנו על האנשים בעלי שחושבים שהם לבד. אז עלה הרעיון להדפיס את הכרזות שעליהן 44 תמונות של חברי הקהילה הדתית הגאה, ומאחורי כל תמונה יש את הסיפור אישי של כל גאה דתי או דתייה. המטרה של הפרויקט היא להסביר שיש לנו מקום בחברה הדתית".

 

לפני שנתיים תקף הרב לוינשטיין את אנשי הקהילה הגאה ואת שילובם בצה"ל, בנאום שזכה לכינוי "נאום הסוטים", שבו אמר בין השאר: "הקבוצה הזו מטריפה מדינה שלמה, נכנסה לצבא בכל הכוח - ואיש לא מעז לפתוח את הפה. סוטים אני קורא להם. יש הרצאות של סוטים (בצבא) והיו גם סרטים סביב העניין הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הקהילה הדתית הגאה
הפוסטרים שהופצו בעלי
צילום: הקהילה הדתית הגאה
מומלצים