שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנכ"לית בזק תישאר במעצר: "חשד סביר ומבוסס לשחיתות חמורה בתיק 4000"
  השופטת רונית פוזננסקי-כץ מבימ"ש השלום בת"א האריכה ב-6 ימים נוספים את מעצר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ובכיר החברה עמיקם שורר ואמרה: "המעשים בוצעו לפי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכת השלטון וחברת בזק". בעל השליטה אלוביץ' והיועץ לשעבר של רה"מ חפץ עומתו מול מנכ"ל וואלה

   

   

  הארכת מעצר נוספת למנכ"לית בזק    (צילום: עמית הובר)

  הארכת מעצר נוספת למנכ"לית בזק    (צילום: עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ברקע החתימה של שלמה פילבר על הסכם עד מדינה בתיק 4000 , נמשכת החקירה של פרשת "בזק": השופטת רונית פוזננסקי-כץ מבית המשפט השלום בתל אביב התייחסה אחר הצהריים (יום ד') לפרשה הסבוכה ואמרה בין היתר: "כעת, משהוסר צו איסור הפרסום, ניתן לומר בפה מלא שמדובר בפרשה המקימה חשד סביר ומבוסס ואף מעבר לכך לשחיתות חמורה, כל אחד לפי חלקו, כל אחד לפי תרומתו".

   

  במהלך הדיון בבקשת המשטרה ורשות ניירות ערך להאריך שוב את מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ושל מנהל הפיתוח בחברה עמיקם שורר, הוסיפה השופטת פוזננסקי-כץ כי "המעשים בוצעו לפי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכת השלטון וחברת בזק".

   

  במקביל, המשטרה ערכה היום עימות בין בעל השליטה בחברת בזק שאול אלוביץ' ויועץ ראש הממשלה לשעבר, ניר חפץ, למנכ"ל וואלה אילן ישועה. אלוביץ' חשוד במתן שוחד, מרמה והפרת אמונים. חפץ חשוד בתיק 4000 בלקיחת שוחד ובשיבוש הליכי חקירה.

  הנדלר בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הנדלר בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

  השופטת פוזננסקי-כץ (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  השופטת פוזננסקי-כץ(צילום: יריב כץ)

  מעצרם של הנדלר ושורר הוארך בשישה ימים נוספים. הנדלר, שהייתה צפויה לעמוד לדין כבר אחרי חלקה הראשון של הפרשה (ראו כדלקמן), נעצרה ביום ראשון האחרון בחשד למתן שוחד, עבירות על פי חוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה, שיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. שורר כיהן כמנהל הפיתוח העסקי ונושא משרה בכירה בקבוצת בזק במהלך התקופה הרלוונטית.

   

  עו"ד נתי שמחוני, עורך דינה של הנדלר, אמר: "אין לי אלא להצר על ההחלטה הזאת. ניתן לקדם את הליכי החקירה כשהיא לא מאחורי סורג ובריח. אנחנו לא מוטרדים מעניין עד המדינה, אנחנו רוצים שהיחידה החוקרת תגיע לחקר האמת וכמה שיותר מהר".

   

  השופטת ציינה בהחלטתה בנוגע לשורר כי "פרשה זו שמונחת בפני בית המשפט שונה ובה ראיות חדשות ושונות המלמדות על חשד סביר". המשטרה ורשות ניירות ערך מייחסות לשורר עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד והפרת אמונים בתאגיד, עבירות לפי חוק ניירות ערך, עבירות מנהלים ועובדים, הלבנת הון ומתן שוחד.

   

  נציג רשות ניירות ערך, ערן שחם שביט, הגיש בתחילת הדיון של שורר דו"חות סודיים וביקש להאריך את מעצרו שישה ימים. בתגובה אמר סנגורו: "לפי הבקשה מדובר בשתי פרשות שונות: הפעלת גורמים פנימיים בוועדות בלתי תלויות בבזק, וקידום אינטרסים של בזק במשרד התקשורת. הם מסבירים שמדובר בחקירה מאוד מסועפת לגבי חשודים שיצרו מנגון נתונים שיטתיים שאפשרו להם לקבל מידע רגיש ומסווג מתוך משרד התקשורת ובוועדות הבלתי תלויות על פני תקופות מאוד ארוכות וספציפיים. הם טוענים שפילבר פעל במסגרת תפקידו כדי לקדם אינטרסים של בזק במשרד התקשורת. מרשי מכחיש את היותו שותף למהלך שנחקר פה בימים האחרונים".

  הסכם עד המדינה: דיון באולפן ynet

  הסכם עד המדינה: דיון באולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפרשה עוסקת בחשד ליחסי שוחד בין סביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין בכירי חברת "בזק" ופורטל "וואלה", ובאפשרות שבין השאר ניתן סיקור מפרגן לראש הממשלה ומשפחתו תמורת קידום אינטרסים כלכליים של החברות בשווי מאות מיליוני שקלים.

   

  כאמור, אחד החשודים המרכזיים בתיק, המנכ"ל המושעה של משרד התקשורת פילבר, מסר עדות ראשונה כעד מדינה לאחר שחתם על ההסכם אמש. פילבר, סנגוריו והקצונה הבכירה של המשטרה - ראש אגף החקירות, ניצב גדי סיסו, ומפקד היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, אלי אסייג - התכנסו אמש במשך שעות ארוכות במשרדי להב 433 כדי לסכם את פרטי עסקת עד המדינה.

   

  פילבר העביר לחוקרים ראשי פרקים וחשף בפניהם את החומרים שעליהם הוא יכול להעיד בקשר למעורבים.פילבר, שיעיד נגד נתניהו, דרש במשא ומתן עמו כי לא יוטל עליו עונש מאסר בפועל - וככל הנראה דרישתו נענתה בחיוב.

   

  פרשת בזק החלה כחקירה של רשות ניירות ערך - והסתיימה בהמלצה להעמיד לדין את בכירי החברה, בהם בעל השליטה שאול אלוביץ', הנדלר ובכירים בחברה הבת yes. לפי הסיכום שהועבר לפרקליטות, אלוביץ' נהנה כספית מעסקות שאושרו באופן שמעלה חשד למרמה, ומנכ"ל משרד התקשורת דאז פילבר פעל לטובת בזק תוך הסתרה מגורמי מקצוע, ואף הדליף לחברה מסמכים מסווגים כדי שייתנו הערות ויתאימו אותם לצורכיהם.

   

  מוקדם יותר נמשך מצעד הנחקרים ומוסרי העדויות בפרשה. עורך "וואלה" אבירם אלעד הגיע למסור עדות ברשות לניירות ערך. אתמול העידו ברשות לניירות ערך ראש מערכת החדשות באתר "וואלה" מיכל קליין ועורך האתר לשעבר, ינון מגל - שמסר עדות שנייה בפרשה. גם מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה, ודובר הליכוד שי חייק העידו אתמול ביחידת להב 433.


  פורסם לראשונה 21/02/2018 15:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מנכ"לית בזק תישאר במעצר: "חשד סביר ומבוסס לשחיתות חמורה בתיק 4000""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים