שתף קטע נבחר

עימות בלהב 433: מנכ"ל "וואלה" מול אלוביץ' וחפץ

תיק 4000: בעל השליטה בבזק ויועץ רה"מ לשעבר עומתו עם מנכ"ל אתר "וואלה", אילן ישועה. מנכ"ל "וואלה" אישר כי חפץ היה איש הקשר ללשכת רה"מ ואמר: "אלוביץ' הורה לי לפרגן לנתניהו". הוארך מעצר מנכ"לית בזק. השופטת: "חשד לשחיתות חמורה על ידי בכירים בשלטון ובזק"

 

אלוביץ', חפץ וישועה (צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל) (צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל)
אלוביץ', חפץ וישועה(צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל)

עימותים בחדר החקירות: בעלי בזק שאול אלוביץ' ויועץ ראש הממשלה לשעבר ניר חפץ, החשודים בתיק 4000, עומתו היום (ד') ביחידת להב 433 עם מנכ"ל אתר "וואלה" אילן ישועה. ישועה, שמסר כמה פעמים עדות בפרשה, סיפר בעדותו כי אלוביץ' הוא שנתן לו את ההוראה להעניק סיקור מפרגן לראש הממשלה בנימין נתניהו ולבני משפחתו וקישר אותו עם חפץ.

 

מנכ"ל "וואלה" אישר בפני החוקרים כי חפץ היה איש הקשר ללשכת ראש הממשלה וכי אלוביץ' הוא שביקש ממנו להיות עמו בקשר. חוקרי המשטרה הכניסו את אלוביץ' לחדר החקירות וביקשו מישועה בין היתר לחזור על עדותו ולפיה אלוביץ' העביר לו הוראות מפורשות בדבר סיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו.

 

במהלך העימות הציגו חוקרי המשטרה לחפץ את טענותיו של ישועה בעדות ושאלות אותו אם נכונים הדברים שמספר ישועה. חפץ השיב: "את כל מה שיש לי להגיד עניתי לכם בעדות הפתוחה". בדבריו התכוון חפץ לעדות שמסר בחקירת רשות ניירות ערך. עורך דינו, ירון קוסטליץ, טען השבוע כי לא קביל להשתמש בדברים שאמר מרשו ברשות, מאחר שלא נמסר לו שחקירתו עשויה לשמש נגדו.

 

העימות נערך על ידי חוקרי להב וחוקרי רשות ניירות ערך. אלוביץ' חשוד במתן שוחד, מרמה והפרת אמונים. חפץ חשוד בתיק 4000 בלקיחת שוחד ובשיבוש הליכי חקירה.

 

 

עו"ד קוסטליץ ( צילום: מוטי קמחי) ( צילום: מוטי קמחי)
עו"ד קוסטליץ( צילום: מוטי קמחי)

אחר הצהריים הוארך בשישה ימים מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ושל מנהל הפיתוח בחברה עמיקם שורר. השופטת רונית פוזננסקי-כץ מבית משפט השלום בתל אביב, שהאריכה את המעצר, התייחסה לפרשה ואמרה בין היתר: "כעת, משהוסר צו איסור הפרסום, ניתן לומר בפה מלא שמדובר בפרשה המקימה חשד סביר ומבוסס ואף מעבר לכך לשחיתות חמורה, כל אחד לפי חלקו, כל אחד לפי תרומתו". לדברי השופטת, "המעשים בוצעו לפי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכת השלטון וחברת בזק".

 

הנדלר, שהייתה צפויה לעמוד לדין כבר אחרי חלקה הראשון של הפרשה, נעצרה ביום ראשון האחרון בחשד למתן שוחד, עבירות על פי חוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה, שיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. שורר כיהן כמנהל הפיתוח העסקי ונושא משרה בכירה בקבוצת בזק במהלך התקופה הרלוונטית.

 

עד המדינה פילבר

אחד החשודים המרכזיים בתיק 4000, המנכ"ל המושעה של משרד התקשורת שלמה פילבר, מסר עדות ראשונה כעד מדינה לאחר שחתם על ההסכם אמש. פילבר, סנגוריו והקצונה הבכירה של המשטרה - ראש אגף החקירות, ניצב גדי סיסו, ומפקד היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, אלי אסייג - התכנסו אמש במשך שעות ארוכות במשרדי להב 433 כדי לסכם את פרטי עסקת עד המדינה.

פילבר העביר לחוקרים ראשי פרקים וחשף בפניהם את החומרים שעליהם הוא יכול להעיד בקשר למעורבים.פילבר, שיעיד נגד נתניהו, דרש במשא ומתן עמו כי לא יוטל עליו עונש מאסר בפועל - וככל הנראה דרישתו נענתה בחיוב.

 

פרשת בזק החלה כחקירה של רשות ניירות ערך - והסתיימה בהמלצה להעמיד לדין את בכירי החברה, בהם בעל השליטה שאול אלוביץ', הנדלר ובכירים בחברה הבת yes. לפי הסיכום שהועבר לפרקליטות, אלוביץ' נהנה כספית מעסקות שאושרו באופן שמעלה חשד למרמה, ומנכ"ל משרד התקשורת דאז פילבר פעל לטובת בזק תוך הסתרה מגורמי מקצוע, ואף הדליף לחברה מסמכים מסווגים כדי שייתנו הערות ויתאימו אותם לצורכיהם.

 

מוקדם יותר נמשך מצעד הנחקרים ומוסרי העדויות בפרשה. עורך "וואלה" אבירם אלעד הגיע למסור עדות ברשות ניירות ערך. אתמול העידו ברשות ראש מערכת החדשות באתר "וואלה" מיכל קליין ועורך האתר לשעבר, ינון מגל - שמסר עדות שנייה בפרשה. גם מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה, ודובר הליכוד שי חייק העידו אתמול ביחידת להב 433.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים