שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ממשיך בעדות: הוארך מעצר פילבר, אלוביץ' וחפץ יובאו לבית משפט
  עד המדינה בפרשת בזק שלמה פילבר יישאר במעצר 15 ימים נוספים במסגרת חקירת תיק 4000; אחר הצהריים יובאו להארכת מעצר נוספת בעלי בזק שאול אלוביץ', רעייתו ובנו וגם יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו ניר חפץ. עובדים ב"וואלה" כיום ובעבר ממשיכים למסור עדויות

   

  אלוביץ' ועד המדינה פילבר (צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן) (צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן)
  אלוביץ' ועד המדינה פילבר(צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן)

  המשטרה תבקש אחר הצהריים (ה') להאריך שוב את מעצרם של שאול אלוביץ', בעלי חברת בזק, ושל אשתו איריס ובנו אור לאחר שנעצרו בשבוע שעבר במסגרת ההסתעפות החדשה בתיק 4000. מלבדם יובא להארכת מעצר נוספת גם יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ.

   

  אתמול האריך בית המשפט את מעצרו של שלמה פילבר, שחתם על הסכם עד מדינה בפרשה, ב-15 ימים נוספים. פילבר ממשיך להעיד בחקירה המשותפת לרשות ניירות ערך והמשטרה. כמו כן, עובדים באתר "וואלה" כיום ובעבר ממשיכים למסור עדויות במשרדי רשות ניירות ערך. אבי אלקלעי, לשעבר עורך האתר ועורך בו כיום, ודב גילהר, שעבד בעבר באתר, הגיעו הבוקר למשרדי הרשות למסור עדות.

   

  החשודים בפרשת בזק בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  החשודים בפרשת בזק בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הבוקר נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי מנכ"ל אתר "וואלה", אילן ישועה, סיפק בימים האחרונים לחוקרים הקלטות שבהן נשמע אלוביץ', בעל השליטה בבזק, לוחץ עליו לסקר באהדה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת משפחתו.

   

  הקלטות אלוביץ' היו פריצת הדרך בחקירת פרשת 4000, שבה נבדק החשד להטיית הסיקור ב"וואלה" בתמורה להטבות רגולטוריות של משרד התקשורת עבור אלוביץ' והחברות שבבעלותו. ישועה זומן בימים האחרונים להעיד לפני חוקרי רשות ניירות ערך ולהב 433, והחוקרים הבינו כי בכוונתו לשתף פעולה ולספר כיצד אלוביץ' לחץ עליו ומסר לו הוראות עריכה.

   

  ישועה הדהים את החוקרים באומרו כי הבין בזמן אמת שמשהו אינו כשורה במסע הלחצים שהפעיל עליו אלוביץ' – ושהחל להקליט את השיחות ביניהם. ישועה הציג לחוקרים את ההקלטה הראשונה, והם השתאו כששמעו במו אוזניהם כיצד מועברת לו ההנחיה המפורשת.

  דב גיל-הר במשרדי רשות ניירות ערך (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
  דב גיל-הר במשרדי רשות ניירות ערך(צילום: אביגיל עוזי)

   

  פילבר לחוקרים: "אני שמח לסגור איתכם מעגל"

  גורמים במערכת אכיפת החוק סיפרו כי "הקלטת הייתה אחד הדברים המרכזיים שהביאו לשבירתו של פילבר והפיכתו לעד מדינה". פילבר החל להבין מה התרחש מעל ראשו עוד לפני כן, בשעה ששימש מנכ"ל משרד התקשורת והיטיב עם אלוביץ'. הגורמים הוסיפו כי אחרי שהחליט לשתף פעולה לחץ פילבר את ידי חוקרי רשות ניירות ערך, שאותם הכיר מהחקירה הקודמת, ואמר: "אני שמח לסגור איתכם מעגל".

   

  בתוך כך ערכו אתמול חוקרי יחידת להב 433 עימותים בין ישועה לאלוביץ' ובין ישועה ליועץ ראש הממשלה לשעבר, ניר חפץ. החוקרים ממשיכים במאמצים לשכנע את חפץ להפוך לעד מדינה בפרשה, ולשאלתם אם התיאור של ישועה מדויק השיב חפץ: "את כל מה שיש לי להגיד עניתי לכם בעדות הפתוחה".

  אתמול גם הוארכו בשישה ימים נוספים מעצריהם של מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, ושל סמנכ"ל הפיתוח העסקי של החברה, עמיקם שורר. השופטת, רונית פוזננסקי-כץ, כתבה בהחלטתה כי "כעת, משצו איסור הפרסום הוסר, ניתן לומר בפה מלא כי מדובר בפרשה המקימה מעבר לחשד מבוסס לשחיתות חמורה. המעשים בוצעו לפי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכת השלטון ובחברת בזק".

   

  פרשת בזק החלה כאמור כחקירה של רשות ניירות ערך והסתיימה בהמלצה להעמיד לדין את בכירי החברה. לפי הסיכום שהועבר לפרקליטות, אלוביץ' נהנה כספית מעסקאות שאושרו באופן שמעלה חשד למרמה, ומנכ"ל משרד התקשורת פילבר פעל לטובת בזק תוך הסתרה מגורמי מקצוע, ואף הדליף לחברה מסמכים מסווגים כדי שאנשיה ייתנו הערות ויתאימו אותם לצורכיהם.

   

  תמיהות בנושא מעורבות פילבר לטובת בזק עלו גם בדו"ח מבקר המדינה מחודש יולי, והוא הורחק מתפקידו מאז שנחקר באזהרה בתחילת החקירה.

   

  השבוע פורסם ב-ynet כי המשטרה ביקשה מרשות ניירות ערך את ממצאי החקירה במשך חודשים, אלא ששם סירבו בתוקף להעביר עד אשר יסיימו את ענייניהם הכלכליים עם החשודים. רק לאחר עזיבתו של ראש הרשות הקודם חלה התקדמות בעניין ובאחרונה הועברו החומרים. בד בבד עם חקירת הרשות חקרה המשטרה בשקט על הדמויות הבולטות בפרשה, בהם אלוביץ', פילבר, הנדלר ויועץ התקשורת של נתניהו לשעבר, ניר חפץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ממשיך בעדות: הוארך מעצר פילבר, אלוביץ' וחפץ יובאו לבית משפט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים