שתף קטע נבחר

עורך הדין של עדן בן זקן: "נרדוף את האנשים שהעבירו את הסרטון בוואטסאפ"

"חוסר שיתוף הפעולה מעלה יותר מחשד רגיל, שכנראה הם עומדים מאחורי הפרסום הזה", כך אומר בריאיון לאולפן ynet גיא אופיר, עורך דינה של עדן בן זקן, על נציגי החנות שנטע אלחמיסטר נמנית עם בעליה, שבה צולם הסרטון האינטימי של בן זקן. "לא רק שהתחמקו וניתקו לי את הטלפון בפנים, אלא לא מוכנים לתת לי תשובות ענייניות"

 

לאחר שפורסם ב-ynet כי הזמרת עדן בן זקן שלחה מכתב חריף לדוגמנית נטע אלחמיסטר, שבו היא טוענת כי אלחמיסטר ושותפתה לחברת בגדי הים "בננהוט" לא משתפות פעולה באיתור מפיצי הסרטון ובמניעת הפצתו, עורך הדין של בן זקן, גיא אופיר, מספר על השתלשלות האירועים: "פניתי לבעלים של החנות ולנציגים שלהם ואמרתי: 'הגרסה שלכם מעלה הרבה מאוד תהיות, בלשון המעטה. אז תנו לי תשובות לשאלות'. לצערי הרב, לא רק שהתחמקו וניתקו לי את הטלפון בפנים אלא שלא מוכנים לתת לי תשובות ענייניות. אפילו כשעורך הדין שלהם שולח מכתב תשובה הוא לא אומר כלום. כמה שהגרסה שלהם לא ברורה, הסירוב לענות לשאלות עוד יותר מחזק את החששות, ולכן הודענו להם בצורה חד-משמעית שאנחנו רואים בהם אחראים בצורה מלאה. בחוסר שיתוף הפעולה יש נסיבה לחומרה, שאפילו מעלה חשד יותר מחשד רגיל - שכנראה הם עומדים מאחורי הפרסום הזה".

 

אתה מאשים את נטע אלחמיסטר שהיא הפיצה את הסרטון הזה בזדון?

"אני לא יודע מי הבן-אדם שאישית עשה את המעשה הזה. אבל גם נטע וגם נועה הן דירקטוריות בחברה 'בננהוט', וזו החברה שמפעילה את החנות. אני מאוד לא אוהב שדירקטור בחברה אומר לי 'אין לי מושג מה קורה בחברה שלי וגם לא רוצה לענות לשאלות שלך'".

 

בדבריו מתייחס אופיר לשאלות שנותרו ללא מענה. למשל, אם אכן "נפרץ השרת", כיצד ידע הפורץ למצוא בבליל הסרטונים הרבים דווקא את הסרטון של בן זקן, ומדוע הצילומים תועדו במצלמת HD, שאינה מצלמת אבטחה שגרתית?

 

עדן בן זקן ונטע אלחמיסטר (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
עדן בן זקן ונטע אלחמיסטר(צילום: ענת מוסברג)

אז זאת לא הייתה מצלמה אבטחה שצילמה את עדן?

"אני לא יודע מה זה היה, גם עדן לא יודעת. אבל אנחנו מתקשים להאמין לגרסה המחוררת של נטע ונועה שלפיה במקרה זה צולם במצלמת אבטחה ובמקרה מישהו פרץ, ראה את הסרטון, ובמקרה זה נשמר עשרה חודשים. קשה לנו לקבל את זה".

 

אתה נמצא בקשר רציף עם עדן. מה היא מרגישה בימים האחרונים?

"קודם כול צריך להבין: מציגים אותן כחברות. עדן היא אולי 'מהביצה', אבל זו כל מהות הקשר בינה לבין נטע ונועה, לא מדובר בחברות עם היכרות מעבר לכך. התחושה של עדן היא תחושה קשה. לא רק שצילמו אותה בסתר, הסרטון הזה היה מופץ, חצי מדינה ראתה את זה, זה נמצא באתרי פורנו בזויים עם עשרות אלפי צפיות. ובהזדמנות הזאת אני רוצה להגיד לאנשים שחושבים שנורא מצחיק להפיץ את הסרטון הזה בוואטסאפ - אם כנראה לא אכפת לכם כי אין לכם לב אז אדבר שנייה לראש שלכם - אתם מבצעים עבירה פלילית ובסופו של דבר יהיה הליך משפטי נגד וואטסאפ ויהיה צו נגד וואטסאפ שיורה להם לחשוף את כל הישראלים שהפיצו את הסרטון הזה. הכול מתועד, הכול נרשם, הכול נמצא בשרתים של וואטסאפ, ויהיה לנו את הפלט של כל האנשים שהפיצו את זה. יכול להיות שאת חלק מהם נתבע, נפתח להם אתר אינטרנט ונשים בו את כל האנשים שהפיצו את זה כדי שקצת יתביישו במעשה שהם עשו".

 

זה חוקי?

"סליחה, מי שהפיץ את הסרטון הזה - יש לי הזכות המלאה לפרסם את הפרטים שלו. מי שביצע עבירה פלילית, כל עוד הוא לא קטין - מותר לי לחשוף את זה, ואני גם אחשוף את זה, ושלכולם יובן שזה הולך לקרות אז כדאי להם להפסיק להפיץ את זה.

 

"כל אחד יכול לדמיין מה בחורה צעירה מרגישה כשהיא נחשפת. גם עשו לה מעין... לא רוצה להגיד 'כיפה אדומה', אבל כל התרגיל הזה שלקחו אותה לחדר ושם היא מתפשטת והכול מצולם ולא אומרים לה שזה מצולם, ואחר כך איכשהו זה מגיע לאינטרנט ולוואטסאפ ולאתרי פורנו. הסיטואציה קשה מאוד, זה חוסר אונים וזה מתסכל", מוסיף אופיר. "כל המדינה רואה את זה, ההורים שלה, החברים של ההורים שלה, כל האנשים שהיו איתה מבית הספר והשכנים שרואים אותה בסיטואציה מאוד אינטימית, כל אחד יכול לדמיין איך בן אדם מרגיש בסיטואציה כזאת".  

 

היא שקלה לבטל הופעות?

"עדן היא אדם חזק ולא תיתן לאנשים שפגעו בה לשבש את אורח החיים שלה ולא לאפשר לה עכשיו להמשיך בחייה. אבל היא כן תמצה את הדין עם כל האחראים, ושיהיה מובן שאנחנו נרדוף את כולם עד אחרון האנשים שהעביר את זה בוואטסאפ".

 

האם נטע או השותפה שלה ניסו לדבר עם עדן באופן פרטי?

"ביום הראשון, להבנתי, היה איזה ניסיון, שלחו לה הודעה. אבל ברגע שהתקשרתי, גם אל נטע וגם אל נועה, חסמו אותי ולא אפשרו לי לדבר איתן. כשהפנו אותי לנציג שלהן, שי אביטל, הוא דיבר איתי במשך רבע שעה, אמר הרבה בלי לומר כלום ואמר שיחזור אליי אחר כך עם תשובות לכל השאלות שלי ולא חזר אליי. אם הן תמות לב, נטע ונועה, למה הן לא עונות לשאלות הללו? שיענו באמצעות עורך הדין שלהן - אבל שיענו לשאלות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
עדן בן זקן ונטע אלחמיסטר
צילום: ענת מוסברג
לאתר ההטבות
מומלצים