שתף קטע נבחר

מאות עובדים בדימונה יקבלו תנאים של עובדי עירייה

הסכם שנחתם היום בין ההסתדרות לעיריית דימונה קובע כי תנאי העסקתם של 550 עובדי "הקרן לפיתוח דימונה", חברה עירונית הפועלת מטעם העירייה, יושוו לתנאיהם של כלל עובדי העירייה. כחלק מההסכם ייקלטו 30 סייעות להעסקה ישירה

ההסתדרות ועיריית דימונה חתמו הבוקר (ה') על הסכם קיבוצי המשווה את תנאי ההעסקה של מאות עובדי הקרן לפיתוח דימונה לאלו של עובדי העירייה, ומחיל עליהם את תנאי הסכם המסגרת של עובדי המגזר הציבורי.

 

תוספות השכר לעובדי הרשויות המקומיות: סייעות החינוך המיוחד יזכו בתוספת של 12.5% 

נחתם הסכם הגג לדימונה: כ-26 אלף דירות חדשות

 

הקרן לפיתוח דימונה הינה חברה עירונית הפועלת מטעם העירייה בתחומי פנאי וספורט, תרבות, חינוך (גנים וצהרונים), רווחה, בריאות ועוד. בקרן מועסקים כ-550 עובדים, אשר מספרם צפוי להכפיל עצמו כתוצאה מהסכמי הגג שנחתמו לאחרונה.

 

כתוצאה מההסכם שנחתם, אשר תוקפו למשך שלוש שנים, מאות עובדי הקרן אשר הועסקו עד היום בתנאי העסקה פחותים מאלה של עובדי העירייה, יועסקו מעתה תחת רוב התנאים הארגוניים והכלכליים המקובלים ברשויות המקומיות.

 

הוותק שצברו בקרן יישמר להם לצורך זכויות שונות כמו חישובי שכר ופיצויים. לצד זאת, על העובדים יחול הסכם המסגרת במגזר הציבורי כפי שנחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון במהלך 2016.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן(צילום: מוטי קמחי)

בנוסף, לפי מההסכם ייקלטו למעלה מ-30 סייעות גנים להעסקה ישירה כעובדות עירייה, וסייעות חדשות נוספות אשר ייקלטו בעתיד יועסקו גם הן באופן דומה. ההסכם מסדיר גם את העברתם של עובדים מתחומים נוספים להעסקה ישירה, כגון עובדי מועדוניות ועובדים סוציאליים.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר במעמד החתימה על ההסכם: "ההסכם, שהוא הצעד הנכון והצודק, יביא לתיקון עוול ולצמצום פערים בקרב עובדים שמעניקה שירותים חשובים לציבור, ומעתה הם יוכלו לעשות זאת בראש מורם".

 

ראש העיר דימונה, בני ביטון, הוסיף: "עובדי הקרן לפיתוח דימונה עושים עבודה נאמנה ומשרתים את תושבי העיר, ואנו גאים בהם ושמחים לשפר את תנאי העסקתם. אני קורא לרשויות נוספות במדינה להתאחד ולקחת דוגמה מהסכם זה".

  

יו"ר ועד עובדי הקרן לפיתוח דימונה, אבי עובדיה: "אנו מברכים על ההסכם המעניק לעובדי הקרן מעמד כלכלי, ביטחון תעסוקתי ואת התנאים הסוציאליים להם הם ראויים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
ראש עיריית דימונה בני ביטון
צילום: בראל אפרים
מומלצים