שתף קטע נבחר

"הפרה הגיבורה" שהתבצרה באי נתפסה ומתה

סוף עצוב לסיפור שריתק את פולין: פרה שנמלטה מבעליה רגע לפני השחיטה ובמשך שבועות היתלה בבני האדם וברחה מאי לאי נתפסה, ובמהלך העברתה לחווה היא מתה. סיפורה גרם אפילו לפוליטיקאים להתערב

הפרה מפולין שהצליחה במשך שבועות להימלט משוביה ובשלב מסוים גם התבצרה על אי – מתה כעת, אחרי שנתפסה והועלתה למשאית כדי שתועבר לחווה. כך מסרו הערב (יום ה') הרשויות בפולין.

"יש ערך לאומץ הלב". הפרה שחתה מאי לאי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"יש ערך לאומץ הלב". הפרה שחתה מאי לאי(צילום: AFP)

הפרה ברחה מבעליה ב-23 בינואר, ממש כשהייתה אמורה להיות מועברת למשחטה. היא זכתה לפרסום עולמי בניסיונה להציל את חייה ולזכות שוב בחופש. במשך שבועות היא היתלה בצוותים שחיפשו אחריה, שחתה מאי לאי ושוטטה באזור מלא אגמים ליד ניסה שבדרום-מערב פולין, סמוך לגבול עם צ'כיה.

 

ברטוש בוקלה, דובר הרשויות בניסה, מסר היום כי הפרה נתפסה – אבל מתה במהלך הנסיעה לחווה שבה הייתה אמורה להיות מוחזקת.

 

סיפור בריחתה של הפרה החל כאמור בסוף החודש שעבר. כשעובדי המשחטה שאליה הייתה אמורה לעבור הגיעו לחווה שבה גדלה וניסו להעלות אותה למשאית היא החלה לברוח. הפרה דהרה במנוסתה לעבר גדר ברזל, ועובד שניסה לעצור אותה שבר את ידו ונחבל בצלעות. ב"סקיי ניוז" נכתב שהעובדים התעלמו מההמלצה לירות לעברה חץ הרדמה.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

פאבל גוטובסקי, סגן מפקד אגף הכיבוי בניסה, סיפר לפני ימים אחדים שבימים הבאים לא הצליחו אנשיו להתקרב לפרה משום שהיא הייתה תוקפנית. כבאים סיפרו שכשהגיעו בסירה לאי שעליו התבצרה הפרה - היא נכנסה לאגם ושחתה 50 מטרים לחצי-אי סמוך.

 

סיפורה של הפרה האמיצה סקרן את הפולנים. בעלי החווה אמר לפני תפיסתה כי הוא מעוניין למכור אותה כעת, והפוליטיקאי פאבל קוקיץ הציע להציל את "הפרה הגיבורה" ממוות.

 

"אם כל האזרחים יפגינו נחישות כמו זו שגילתה הפרה, פולין תהיה מדינה משגשגת הרבה יותר", אמר קוקיץ. "אני לא צמחוני, אבל יש ערך לאומץ הלב ולרצון להיאבק למען חייה של הפרה. לכן החלטתי לעשות הכול כדי להעביר אותה למקום מבטחים, להבטיח שהיא תטופל ותמות מוות טבעי". 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
"הייתה תוקפנית". הכבאים התקשו לתפוס
צילום: AFP
מומלצים