שתף קטע נבחר

נכד ראשון ומינוי באותו יום: הנשיאה החדשה של בית הדין לעבודה

ורדה וירט ליבנה הוכרזה היום כנשיאה הנבחרת של בית הדין לעבודה, וחגגה את המינוי יחד עם שמחה אישית - הנכד הראשון במשפחה. לוירט לבנה מספר פסיקות משמעותיות בנוגע להטרדה מינית בעבודה, ובחמש השנים האחרונות הייתה סגניתו של הנשיא הקודם - יגאל פליטמן

נשיאת בית הדין לעבודה הנבחרת היא ורדה וירט ליבנה, שמונתה היום בוועדה למינוי שופטים לתפקיד נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, אחד התפקידים השיפוטיים המרכזיים והמשמעותיים ביותר במערכת המשפטית.

 

"בנוסף לבחירתה לתפקיד הייתה לה שמחה נוספת היום", מספרים גורמים בסביבתה, "נולד לה נכד ראשון. שמחה כפולה". הנכד נולד מבתה של השופטת.

 

פסיקות משמעותיות בנשאי הטרדה מינית בעבודה

ליבנה היא אחת השופטות הוותיקות ביותר במערכת המשפטית עם ניסיון שיפוטי של כמעט 30 שנה. היא נולדה בשנת 1957 ולמדה בבית הספר התיכון הדתי צייטלין בתל אביב. היא ביצעה שירות לאומי בבית החולים איכילוב ובשנת 1980 סיימה את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב.

 

נשיאת בית הדין לעבודה הנבחרת, ורדה וירט ליבנה (נשיאות הארגונים העסקיים) (נשיאות הארגונים העסקיים)
נשיאת בית הדין לעבודה הנבחרת, ורדה וירט ליבנה(נשיאות הארגונים העסקיים)

שנה לאחר מכן כבר הוסמכה כעורכת דין ואז במשך מספר שנים עבדה כעורכת דין שכירה ובהמשך עבדה במחלקה המשפטית של הסתדרות העובדים.

כבר בשנת 1989 מונתה לתפקיד שופטת בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ובשנת 1999 מונתה לכהן כנשיאת בית הדין (תפקיד שאז הוגדר בתור 'שופטת ראשית').

 

שנה לאחר מכן מונתה לתפקיד שופטת בבית הדין הארצי לעבודה ומאז, כבר למעלה מ-17 שנים, היא מכהנת בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים.

 

בחמש השנים האחרונות וירט ליבנה היא סגנית נשיא בית הדין לעבודה, השופט יגאל פליטמן, והיא צפויה לכהן בתפקיד כהונה ארוכה יחסית של 7 שנים. היא ידועה במזג שיפוטי נעים ובנינוחות שלה, במערכת בתי הדין לעבודה מספרים על מנהלת מוכשרת עם יחסי אנוש מדהימים. היא מתגוררת בתל אביב נשואה עם 2 בנות ונכד ראשון, כאמור, שנולד היום.

 

וירט ליבנה עוסקת רבות בנושאים של הטרדות מיניות בעבודה והיו לה כמה פסיקות משמעותיות בתחום.

 

לצידה נבחר גם הסגן החדש אילן איטח, נשוי + 3 ילדים. איטח נולד בשנת 1966 במרוקו ועלה לארצה בשנת 1968. בשנת 1994 סיים לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב ובשנת 1995 הוסמך כעורך דין. גם הוא, כמו וירט ליבנה, שימש כיועץ משפטי בהסתדרות בין השנים 1996 ל-2000 ובשנת 2003 מונה לכהונה של שופט בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. בשנת 2012 מונה לתפקידו בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיאות הארגונים העסקיים
נשיאת בית הדין לעבודה, ורדה וירט ליבנה
נשיאות הארגונים העסקיים
מומלצים