שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
    זירת הקניות
    רשמת ערבייה, נשיאה לבית הדין לעבודה, בת של מבקר מדינה. השופטים החדשים
    הוועדה לבחירת שופטים שמכונסת למנות שני מועמדים חדשים לבית המשפט העליון מינתה גם שופטים נוספים. בין היתר מונתה אילונה לינדנשטראוס אריאלי, בתו של מבקר המדינה לשעבר מיכה לינדנשטראוס, לשופטת מחוזי בנצרת. סאמח עמאר תשמש רשמת בשלום בירושלים

     

     

     

    מינויים חדשים ברשות השופטת: נשיאה חדשה נבחרה לבית הדין הארצי לעבודה והיא השופטת ורדה וירט לבנה. סגנה יהיה השופט אילן איטח. בנוסף, השופטת אילונה לינדנשטראוס-אריאלי נבחרה לשמש כשופטת בבית המשפט המחוזי בנצרת. היא בתו של נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה לשעבר ומבקר המדינה בעבר, מיכה לינדנשטראוס.

     

    הוועדה לבחירת שופטים שדנה מהבוקר במינוי שני שופטים חדשים לבית המשפט העליון מינתה שופטים נוספים ורשמים ורשמות. בין היתר נרשמה היסטוריה עם מינוייה של שופטת חרדית ראשונה, עו"ד חוי טוקר, ותשמש שופטת בבית משפט השלום בירושלים.  

    אילונה לינדנשטראוס-אריאלי (צילום: אתר בתי המשפט) (צילום: אתר בתי המשפט)
    אילונה לינדנשטראוס-אריאלי(צילום: אתר בתי המשפט)

    חוי טוקר. שופטת חרדית ראשונה ()
    חוי טוקר. שופטת חרדית ראשונה

     

    היסטוריה נוספת נרשמה עם היבחרה של סאמח עמאר, הערבייה הראשונה שנבחרה לשמש רשמת גם כן בבית משפט השלום בירושלים. השופטים יוסי טופף ושרית זמיר ישמשו שופטים בבית המשפט המחוזי בתל אביב. חיה זנדברג תשמש שופטת במחוזי בירושלים, השופט אבי גורמן, במחוזי מרכז והשופטת יעל ייטב למחוזי בדרום.

     

    שרת המשפטים איילת שקד אמרה הבוקר עם כינוס הוועדה לבחירת שופטי העליון בלשכתה: "היום לפני שנה בדיוק בחרנו ארבעה שופטים לבית המשפט העליון. היום אנחנו מוסיפים שניים נוספים. כל המועמדים מצוינים. נפל בחלקה של הוועדה להוביל מהלך של מינוי 230 שופטים לערכאות".

     

    המועמדים הסופיים לעליון. (מימין לשמאל) שאול שוחט, עופר גרוסקופף ואלכס שטיין ()
    המועמדים הסופיים לעליון. (מימין לשמאל) שאול שוחט, עופר גרוסקופף ואלכס שטיין

    הוועדה למינוי שופטים, הבוקר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
    הוועדה למינוי שופטים, הבוקר(צילום: אוהד צויגנברג)

    מינוי שופט לעליון דורש רוב של שבעה מתשעת חברי הוועדה - שרת המשפטים שקד, נשיאת העליון אסתר חיות והשופטים העליונים חנן מלצר ויורם דנציגר, שר האוצר משה כחלון, חברי הכנסת נורית קורן (הליכוד) ורוברט אילטוב (ישראל ביתנו) ושני נציגי לשכת עורכי הדין אפי נוה ואילנה סקר.

     

    שלושת המועמדים הסופיים לעליון הם פרופסור אלכס שטיין, מועמדה של השרה שקד, והשופטים המחוזיים שאול שוחט ועופר גרוסקופף. מינויו של שטיין כבר הובטח אף שחלק מחברי הוועדה הסתייגו מבחירתה של שקד.

     

     

    ח"כ קורן, מחברי הוועדה, אמרה מוקדם יותר לאולפן ynet כי היא מקווה שחברי הוועדה יסכימו על בחירת שני השופטים החדשים לעליון. לדבריה, "יש לנו רשימה של 22 מועמדים טובים וראויים. ראיינו אותם, עמדנו על המקצועיות שלהם. אני רוצה שמערכת בתי המשפט תשקף את רב התרבותיות שיש לנו בחברה הישראלית כי בעצם מערכת בתי המשפט היא הבבואה של החברה הישראלית".

     

    האם כבר היום נראה את האג'נדה שלך מצליחה?

    "כן, פעם היא מצליחה יותר, פעם מצליחה פחות, אבל תמיד בוחרת במועמדים שהם צריכים להיות מקצועיים, איכותיים ואנושיים. אני מאוד רוצה שתהיה גם אישה ברשימה, אבל אנחנו צריכים להגיע לרוב מיוחס - ואם אין רוב מיוחס של שבעה קולות עבור מועמד, קשה להגיע להסכמות.

     

    הרשימה המלאה של השופטים שנבחרו היום:

    בתי הדין לעבודה

    נשיאת בית הדין הארצי לעבודה: השופטת ורדה וירט לבנה

     

    סגן נשיא בית הדין הארצי לעבודה: השופט אילן איטח

     

    לבית הדין האזורי לעבודה ירושלים: רשם בית הדין לעבודה עמיצור איתם

     

    מחוז הצפון

    לבית המשפט המחוזי נצרת

    1. השופטת אילונה לינדנשטראוס אריאלי

    2. עו"ד גדי צפריר

     

    לבתי משפט השלום מחוז הצפון

    עו"ד דוניא נסאר

     

    מחוז חיפה

    לבתי משפט השלום מחוז חיפה

    הרשמת הבכירה קרן מרגולין פלדמן

     

    לבתי משפט השלום (ענייני משפחה) מחוז חיפה

    הרשם הבכיר ניר זיתוני

     

    מחוזות תל-אביב ומרכז

    לבית המשפט המחוזי תל אביב-יפו

    1. השופטת שרית זמיר

    2. השופט יוסי טופף

    3. עו"ד אברהם גורמן

     

    לבתי משפט השלום מחוזות תל אביב-יפו ומרכז

    1. עו"ד אילה אורן

    2. עו"ד זהר דיבון סגל

    3. עו"ד עדי יעקובוביץ

    4. עו"ד אופיר כתבי ריבלין

    5. הרשם הבכיר אמיר צ'כנוביץ'

    6. הרשמת הבכירה עידית קצבוי

     

    רשם בכיר לבתי משפט השלום מחוז המרכז

    1. עו"ד מיכל בר

    2. עו"ד טל אלימלך כהן

     

    מחוז ירושלים

    לבית המשפט המחוזי ירושלים

    עו"ד חיה זנדברג

     

    לבתי משפט השלום מחוז ירושלים

    1. רשמת בית המשפט העליון ליאת בנמלך

    2. עו"ד חוי טוקר

    3. עו"ד אלעד פרסקי

     

    לבתי משפט השלום (ענייני משפחה) במחוז ירושלים

    עו"ד אורן אליעז

     

    רשם בכיר לבתי משפט השלום מחוז ירושלים

    עו"ד סמאח עמר סאבר

     

    מחוז הדרום

    לבית המשפט המחוזי באר-שבע

    השופטת יעל ייטב

     

    לבתי משפט השלום מחוז הדרום

    עו"ד זהר דולב להמן

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים