שתף קטע נבחר

יהורם גאון על עד המדינה פילבר: "מלשן, יהודה איש קריות"

גאון התייחס בתוכניתו ברדיו לעד המדינה בתיק 4,000 שלמה פילבר והסביר שלדעתו "הוא נחשב גם לעבריין. מלשן הוא מן הכינויים הנוראים שיש לנו. הוא מוכר את הקרובים לו ביותר כדי למלט את עצמו וזה די מבחיל"

התבטאות שנויה במחלוקת של יהורם גאון בתוכניתו בגלי צה״ל היום (שישי): חתן פרס ישראל התייחס לשלמה פילבר, עד המדינה נגד ראש הממשלה נתניהו בתיק 4000, וכינה אותו "מלשן, יהודה איש קריות".

 

בין היתר גאון אמר: "עד כזה נחשב גם לעבריין, שהוא מלשן והוא נמצא בתחתיתו של סולם הערכים עליהם אנחנו גדלים כבני אדם". גאון הוסיף כי הוא אמנם לא בדעה נחרצת כמו של יושב ראש הקואליציה דודי אמסלם, שאמר שעד מדינה זה דבר נחות ושהפנטזיה שלו היא שבתו לא תתחתן עם אחד כזה.

 

"מלשן נמצא בתחתיתו של סולם הערכים עליהם אנחנו גדלים כבני אדם". גאון (צילום: רענן כהן) (צילום: רענן כהן)
"מלשן נמצא בתחתיתו של סולם הערכים עליהם אנחנו גדלים כבני אדם". גאון(צילום: רענן כהן)

"עד אמש עד המדינה היה איש אמון וחבר טוב שהאיש שמינה אותו היה יכול לסמוך עליו", אמר גאון, "ריח תא הכלא הופך אותו למלשן, יהודה איש קריות. למלשינים אל תהי תקווה. מלשן הוא מן הכינויים הנוראים ביותר שיש לנו. הוא מוכר את הקרובים לו ביותר כדי למלט את עצמו וזה די מבחיל".

 

גאון סייג את דבריו בעניין המלשינים ואמר כי "לעיתים הסיטואציה היא שונה. בבית ספר מתעללים בתלמיד ואף תלמיד אינו פוצה פה כדי לא להיקרא מלשן. אדם עד לפשע אמיתי והוא נמנע מלספר כדי לא להיות מלשן. מה יהיה במקרים כאלה שעדותו הייתה כל כך מסייעת? הביטוי מלשן שנוי במחלוקת ותלוי מי הלשין כדי לטהר את החברה ומי הלשין כדי למלט רק את עצמו".

 

בשיחה עם ynet אחרי שידור תוכניתו גאון אמר כי הוא אינו חוזר בו מדבריו. "עבריין ומלשן זו מעלה?", הוסיף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
יהורם גאון
צילום: משה מילנר, לע"מ
לאתר ההטבות
מומלצים