שתף קטע נבחר

הפגנה ערבית ביפו: "המשטרה היא הטרור"

עשרות מפגינים התאספו כדי למחות על כך ששוטר שירה למוות בצעיר במהלך מרדף בקיץ שעבר לא הוענש: "מזלזלים בדם הערבי"

עשרות מתושבי יפו יצאו בצהריים (שבת) להפגין לאות הזדהות עם מהדי א-סעדי, תושב העיר שנהרג מירי שוטר בשנה שעברה. המפגינים - שיצאו מכיכר השעון לעברת תחנת משטרת מחוז תל אביב - מתחו ביקורת על המשטרה, וטענו כי היא אינה עושה דבר נגד השוטר היורה אף שלדעתם הוא ראוי לעונש.

 

"נקריב את חיינו למען מהדי", צעקו המשתתפים. הם השמיעו גם קריאות כגון "יא שהיד, תנוח – אנחנו נמשיך את המאבק" ו"לא נפחד, המשטרה היא הטרור".

 

תושב יפו שהשתתף בהפגנה אמר: "עברו כמה חודשים ואין התקדמות. אנחנו רוצים לדעת מה קורה עם השוטר שרצח אדם בדם קר. אדם כזה צריכים להעניש. אין לו מקום במשטרה".

מפגינים בצהריים ביפו ()
מפגינים בצהריים ביפו

 (צילום: מלי עזרן) (צילום: מלי עזרן)
(צילום: מלי עזרן)

עוד אמר: "לא נרגענו. נמשיך במאבקנו עד שיגלו לנו מתי יועמד השוטר לדין. המצב הנוכחי מראה את הזלזול בדם הערבי".

 

א-סעדי, בן 22 במותו, נורה למוות במהלך מרדף בחודש יולי אשתקד. בשעה 4:30 בבוקר בלילה בין שישי לשבת קיבלה המשטרה דיווח על ירי לעבר קצבייה ברחוב יפת בעיר, ושוטרים שסיירו סמוך למקום הוזעקו לשם. כשהגיעו הבחינו בכמה קטנועים שרוכביהם מנסים להימלט. השוטרים החלו לרדוף אחריהם ובמהלך המרדף ירו לעברם מאקדחים. שני חשודים נמצאו פצועים ברחוב מגן אברהם הסמוך. אחד מהם, א-סעדי, נפצע קשה בפלג גופו העליון - ובהמשך מת מפצעיו.

 

עורך הדין של המשפחה טען אז: "לא היה כל מקום לפתוח באש חיה משום שלשוטרים לא נשקפה כל סכנת חיים". במהלך היממה שלאחר אירוע הירי התעוררה מחאה ערבית ביפו, ובה הובערו צמיגים, נופצה שמשה של ניידת משטרה ונחסמו כמה רחובות ביפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה ביפו. "שוטר רצח בדם קר"
מומלצים