שתף קטע נבחר

סמי מיכאל: "מנהיגי האומה מרעילים את קיומנו"

"מלאכי החבלה האלה מקעקעים את חוסנה המוסרי והדמוקרטי של המדינה". דברים שכתב הסופר סמי מיכאל והוקראו בהפגנה נגד השחיתות השלטונית

בין הקולות הבולטים במחאה נגד השחיתות השלטונית שנערכה אמש (שבת) בכיכר הבימה בתל אביב היה הסופר סמי מיכאל, שאת דבריו הקריאה הסופרת דורית רביניאן: "איך קרה שצמחו בקרבנו מלאכי חבלה כה רבים? מלאכי החבלה האלה מקעקעים את חוסנה המוסרי והדמוקרטי של המדינה".

 

 

"אוי לימים. ראש הממשלה רודף את המשטרה משום שזו המליצה להעמידו לדין בגין שחיתות. איך קרה שרבים ממנהיגי האומה הפכו למרעילים את קיומנו? איך קרה שמיום ליום אנשים ישרי דרך נוהגים בסלחנות כלפי השחיתות? איך קרה שהם חדלים לראות את השחיתות כפשע? שר שישב בכלא נבחר לשמש שוב כשר חשוב בממשלה וכאילו אין בכך כלום. אזרחים רבים נכונים לבחור לקדנציה נוספת ראשי ערים שמעלו בתפקידם, שנמצאים תחת חקירות משטרה וכאילו לא היה כלום.

 

"איך קרה שצמחו בקרבנו מלאכי חבלה כה רבים? הם משתלחים בשצף קצף במערכת המשפט, מתקיפים את חוקרי המשטרה ואת האזרחים הנועזים שנושאים קול מחאה נגד השחיתות השלטונית. מלאכי החבלה האלה מקעקעים את חוסנה המוסרי והדמוקרטי של המדינה. מלאכי החבלה האלה תובעים לפגוע בחופש הדיבור תוך הענקת חופש מלא למנהיגים רקובים ולמקורביהם להמשיך ולנעוץ את שיניהם באוצר המדינה השייך לכלל האזרחים.

 

הסופר סמי מיכאל סיכם: "מחאות נגד הרס המוסר הציבורי הן לא רק בבחינת זכות מוסרית אלא חובה אזרחית. אני מחזק את ידי האמיצים המעזים לשאת קול מחאה נגד זאבים מושחתים, חסרי מצפון וזחוחי לב הפועלים לחקיקות אנטי דמוקרטיות".

דבריו של סמי מיכאל שאותם הקריאה דורית רביניאן ()
דבריו של סמי מיכאל שאותם הקריאה דורית רביניאן

הסופר סמי מיכאל (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
הסופר סמי מיכאל(צילום: אלעד גרשגורן)

המחאה נגד השחיתות (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
המחאה נגד השחיתות(צילום: טל שחר)

 (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)
 

המפגינים: "רוני אלשיך נשמה"

כ-1,500 מפגינים מחו נגד השחיתות השלטונית. הם קראו: "רוני אלשיך הוא נשמה וביבי נגד המדינה". הם נשאו שלטים: "ביבי, אתה לא מעל החוק וכן מועל בחוק", "אוהבים את ישראל, נפרדים מנתניהו" ו"מושחתים הביתה". הם צעקו: "מדינה של מאפיה וראש ממשלה מושחת". מולם הפגינו כמה עשרות תומכי נתניהו עם שלטים: "ביבי, העם בחר בך".

אחד המפגינים בעד נתניהו קרא למפגינים נגד השחיתות: "לכו לחירייה" (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
אחד המפגינים בעד נתניהו קרא למפגינים נגד השחיתות: "לכו לחירייה"(צילום: גלעד מורג)
 

כרמי גילון, ראש השב"כ לשעבר, הפנה את הזרקור לשר האוצר משה כחלון: "ברשותכם, אני מבקש להפנות עיקר דברי לאדם אחד השר משה כחלון. אני פונה אליך כאן מול מאות אנשים באופן אישי. מעולם לא נפגשנו אבל בבחירות האחרונות הצבעתי עבורך - בגלל סיפור חייך ודרך התבטאותך הפוליטית ורשימת אנשים המובחרת שלך והיושרה שלך. אני מבין את רצונך להמשיך ולכהן כשר האוצר עד תום הקדנציה, ניכר שאתה עושה הרבה. אדוני השר, אתה הרי אדם אינטליגנטי ובעל אינטגרטי. מה גורם לך להפוך לקרנף המוותר על יושרתו? הבוקה והמבולקה קשורה הרי באדם אחד - ביבי. אין הרי בעיה עם המפלגה הגדולה, הליכוד. פנה לחבריך בליכוד - בחרו ראש ממשלה אחר תחת ביבי והקואליציה תשרוד את תום הקדנציה".

 

 

עוד קרא לכחלון: "בידיך המפתח להציל את עם ישראל מעונשו של ביבי ולהחזיר את השפיות לחיינו. עשה זאת ותירשם לעד על דפי ההיסטוריה. לא תעשה, ותישאר תמונה על הקיר במסדון לשכת שר האוצר. בכירי הליכוד, עד מתי תשעטו כעדר קרנפים אחרי אדם שאינו יכול לתפקד כראש ממשלה? אדם הבז לכולכם כפי שבז לכל עם ישראל?".

 

תת אלוף במיל' גיורא ענבר, מפקד שלדג בעברו, סיפר: "הובלתי לוחמים בקרבות ומבצעים, שלושה עשורים לחימה נגד מחבלים ומרצחים לחימה למען השלום והביטחון. השנה נקלענו למלחמה שונה - מלחמה בשחיתות. מלחמה זרה וכואבת, מלחמת חורמה בין מנהיגות מושחתת אשר בזה לשלטון החוק פוגעת אנושות בערכים של יושרה צדק וכבוד האדם ערכים שבהם גדלנו וגידלנו את ילדינו. ראש הממשלה נתניהו חשוד בפרשיות שחיתות חסרות תקדים, מוקף בחבורת שרים ונבחרי ציבור נהנתנים וצייתנים רכי לבב ופחדנים. מקורביו ועוזריו בכלא או בדרך לשם ואין פוצה פה בחבורת השלטון".

 

ענבר הוסיף ותקף: "שרים ושרות נלחמים בשומרי הסף בניסיון למוטט את מוסדות החוק והאכיפה ועקרונות הדמוקרטיה. אמסלם מנבל את פיו על עדים ומדבר בשפת ביבים על אזרחים שומרי חוק וחוקרים מסורים. רגב, זוהר, קיש ומזוז מזלזלים בנו האזרחים וממשיכים לשסות ולהפחיד את ציבור הישראלים למראות את האמת. המלך הוא עירום וחייב לעמוד לדין. היום כבר ברור לכל - פרשיות 1000 ו-2000 נוגעות ופוגעות בערכים ונורמות בסיסיות של מוסר וצדק ופרשיות 3000 ו-4000 חושפות חשד לטובות הנאה תמורת פגיעה בציבור, ברווחתו ובביטחונו. אל לנו לשתוק ולהבליג. אזרחי המדינה מימין, מרכז ושמאל, דתיים וחילונים, עשירים ועניים, יהודים וערבים ישראל - אנו ראויים למנהיג ישר דרך והגון".


פורסם לראשונה 24/02/2018 22:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
ההפגנה בתל אביב
צילום: טל שחר
מומלצים