שתף קטע נבחר

פרשת "לה פמיליה": 48-22 חודשי מאסר לחלק מהנאשמים

שמונה מחברי ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים נשלחו לעונשי מאסר לאחר שהורשעו, כל אחד על פי חלקו, בתקיפת אוהד הפועל תל אביב בפטיש ב-2015. אחד מהם נשלח לשנתיים מאסר בגין תקיפה באלה של אוהד ברידינג בת"א

 

לה פמיליה. ארכיון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
לה פמיליה. ארכיון(צילום: עוז מועלם)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ב') את דינם של שמונה מהנאשמים בפרשת "לה פמיליה". הנאשמים נידונו לעונשי מאסר שנעים בין 48-22 חודשי מאסר בגין אירועים אלימים, בהם האירוע שבו הותקף בפטיש אוהד הפועל תל אביב ב-2015. המעשים המיוחסים להם ובגינם הורשעו, כל אחד לפי חלקו, הם תקיפות אוהדים, קשירת קשר לפשע, תקיפה לשם גניבת ציוד, זריקת אבנים על מכוניות אוהדים ועוד. 

 

העונש החמור ביותר הוטל על חבר הארגון אליעד משה, שהורשע בהיותו חלק מקבוצת אלמונים שתקפו אוהד הפועל תל אביב בן 17 בתחנת רידינג בתל אביב - בקשירת קשר וניסיון חבלה מחמירה ויישלח לארבע שנים בכלא, חצי שנת מאסר על תנאי, הרחקה למשך חמש שנים מהמגרשים וקנס בסך 5,000 שקלים.

 


תחמושת שנמצאה אצל כמה מפעילי "לה פמיליה" (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ) (צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)
תחמושת שנמצאה אצל כמה מפעילי "לה פמיליה"(צילום: דוברות המשטרה, ראובן שוורץ)

בנוסף, באירוע שבו נפצע אוהד הפועל תל אביב מפגיעת פטיש ברחוב פלורנטין בת"א, נגזרו עונשי מאסר בני 30 חודשים, חצי שנת מאסר על תנאי, הרחקה מהמגרשים למשך חמש שנים וקנס בסך 5,000 על דניאל אלישייב, רן יצחקי וגדי יחיאלוב. על אוהד נוסף, דור מגידיש, שהורשע גם הוא במעורבות בתקיפה, נגזרו 24 חודשי מאסר, חצי שנת מאסר על תנאי וקנס כספי.

 

ביוני 2017 הרשיע בית המשפט הרשיע את הנאשם המרכזי עומר גולן בגרימת חבלה בכוונה מחמירה לאחר שהודה שהוא זה שתקף בפטיש את האוהד - אך גזר דינו יינתן בהמשך. על אביב בצלאל, שהורשע בקשירת קשר לביצוע התקיפה, נגזרו חצי שנת מאסר על תנאי, הרחקה מהמגרשים למשך חמש שנים וקנס כספי בסך 5,000 שקלים.

 

 (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
(צילום: ראובן שוורץ)

עד מדינה הפליל את חבריו וחילץ הודאה מהחשוד המרכזי

בנוסף, באירוע תקיפה של אוהדי מכבי חיפה ב-2015, במסגרת משחק כדורגל חופים במתחם פולג, הורשע פעיל הארגון ניב מנור בתקיפה. הוא נשלח ל-22 חודשי מאסר וחצי שנת מאסר על תנאי, הרחקה מהמגרשים לחמש שנים וקנס בסך 5,000 שקלים. פעיל נוסף, אביתר יוסף, שהורשע גם הוא באותו אירוע, נשלח ל-22 חודשי מאסר, חצי שנת מאסר על תנאי והושת עליו קנס בסך 5,000 שקלים.

  

כתבי האישום מתארים כיצד כבר בעשור הקודם החליטה חבורת אוהדים מתוך אוהדי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים להקים את ארגון "לה פמיליה", שמטרתו, על פי הפרקליטות, לזרוע ונדליזם ואלימות, מתוך אידאולוגיה אנרכיסטית וגזענית המבוססת על שנאת ערבים במגרשי הכדורגל, באירועי ספורט שונים ותקיפת אוהדי קבוצות כדורגל יריבות.

 

עד כה הורשעו 19 נאשמים בפרשה, אך אחד המורשעים הלך לעולמו במהלך המשפט עוד בטרם נגזר דינו. עד מדינה, שהיה בשר מבשרו של הארגון, הוא שהפליל את חבריו לארגון. בין היתר, הוא חילץ מגולן הודאה - שאותה תיעד במצלמה נסתרת. 

     

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר כי "בית המשפט גזר על הנאשמים עונשי מאסר בפועל בגין עבירות אלימות חמורות שביצעו במסגרת ארגון לה פמיליה. עבירות אלו בוצעו על רקע אידיאולוגי, בצורה מאורגנת ושיטתית, ללא כל התגרות מצד אוהדי הקבוצות היריבות. מדובר בפעם הראשונה בה נגזרים עונשי מאסר בפועל על חברי ארגון לה פמיליה בשל עבירות שביצעו במסגרת השתייכותם לארגון. עם זאת, אנו טענו לעונשים גבוהים יותר ובית המשפט קבע אחרת. אנו נקרא את נימוקי גזר הדין ונשקול את צעדינו בהמשך".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
לה פמיליה. ארכיון
צילום: עוז מועלם
מומלצים