שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות: "היקף החשדות לגבי אלוביץ' - שוחד של כמיליארד ש"ח"
  בעלי בזק פנה לשופט בדיון הארכת מעצרו וסיפר על מה שעובר עליו: "מנסים לפגוע בנשמתי ובבריאותי. אמרתי לחוקרים שלא אשקר לעולם גם אם אקבל התקף לב". קודם לכן שוחררו למעצר בית רעייתו איריס ומנכ"לית בזק סטלה הנדלר

   

  שאול אלוביץ' (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  שאול אלוביץ'(צילום: AFP)

   

  בבית משפט השלום בתל אביב מתקיימים היום (ב') הדיונים בעניינם של החשודים בפרשת בזק (תיק 4000) - שבה אמור להיחקר בסוף השבוע ראש הממשלה. בצל סערת המסרונים בין החוקר לשופטת, שחרר השופט המחליף עלאא מסארווה את רעייתו של בעלי בזק, איריס אלוביץ', ומנכ"לית החברה סטלה הנדלר, למעצר בית. במהלך הדיון בעניינו של בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', אמרה נציגת רשות ניירות ערך יהודית תירוש, כי "ממסמך סודי שמצוי בפני בית המשפט, מר אלוביץ' הוכיח במעשיו לכאורה שלא ניתן לסמוך עליו. אנחנו נמצאים בעניינו במקום אחר - והחשדות לגביו הם חמורים. בין היתר מדובר על קבלת שוחד של עד מיליארד ש"ח".

   

  אחרי יותר משבוע במעצר, פנה לראשונה בעל השליטה בבזק בעצמו לשופט: "עד אתמול הייתה החקירה בצל ניסיונות החוקרים לשבור את רוחי, לפגוע בנשמתי ועד פגיעה קשה בבריאותי. בכל ערב כשחזרתי לבית המעצר ישבתי אצל החובש לבדיקות ומדדי לחץ דם. החקירה הזאת נעשית היא כדי שאודה בדבר שלא עשיתי מעולם. אמרתי לחוקרים שאני לא אשקר ולא אודה במה שלא עשיתי - גם אם אפול ואקבל התקף לב. מחסלים אותי בריאותית".

   

  עו"ד ז'ק חן, סנגורו של שאול אלוביץ', טען בשם מרשו כי "חרב עליו עולמו. הוא הובא להארכת מעצר בתנאים האלה. התנאים המחפירים האלה לא הולמים מדינה דמוקרטית; אין בינם לבין ערך גילוי האמת דבר וחצי דבר". לדבריו, חוקרי המשטרה הטיחו באלוביץ' "אתה תבלה את חייך בבית סוהר, ואם לא שם, אז כשתשתחרר תהיה שומר בסופרמרקט". הוא אף טען כי בחקירה נפלו טעויות, בהן ייחוס חשד של שיבוש חקירה למרשו. נציגת המשטרה בדיון, פקד אור רובין, טענה כי "מדובר בטעות טכנית".

   

  הפרקליטות על ניר חפץ: "אדם מתוחכם לכאורה שלא מסר גרסה"

  לאחר מכן החל הדיון בהארכת מעצרו של יועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ. עו"ד ירון קוסטליץ, סנגורו של חפץ, התייחס למסרונים שנחשפו אמש בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לחוקר רשות ניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט: "אני לא רואה דרך שניתן להחזיר מחדש את מר ניר חפץ למעצר אחרי שנחשפנו אתמול למילים הללו בין החוקר לבין השופטת. אין חולק על כך שהמעצר עצמו - בן תשעה ימים - לא חוקי. אם במקרה הזה מרשי לא ישוחרר לאלתר - אני לא רואה מתי ישוחרר מישהו אי פעם בטענה של הגנה מן הצדק".

   

  לגבי חפץ אמרה עו"ד תירוש, נציגת רשות ניירות ערך: "לחשוד מיוחסות עבירות שיבוש חמורות, עבירות של טוהר המידות ולקיחת מתת יחד עם אחרים. לכאורה הוא אדם מתוחכם; העובדה שהחשוד לא מוסר גרסה ומפנה לתשובות לא רלוונטיות לשאלות - היא בבחינת אי-שיתוף פעולה".

   

  ניר חפץ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ניר חפץ(צילום: רויטרס)
   

  פרשת בזק: הארכות מעצר בבית המשפט    (צילום: מוטי קמחי)

  פרשת בזק: הארכות מעצר בבית המשפט    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עו"ד חן שאל את נציגת המשטרה אם ההתכתבות שנחשפה אתמול מעוררת במשטרה חשש לשיבוש מהלכי משפט, וזו השיבה: "ככל שיתברר שם שהתבצעו דברים בעייתיים משמעותית - נבדוק". פרקליטו של אלוביץ' המשיך וטען כי מרשו הוא "בן אדם בן 70 שנעצר למשך תשעה ימים, כשאשתו ובנו עצורים גם כן. כל רכושו עלי אדמות נתפס, וחוקרים פשטו על ביתו ולא הותירו דבר".

   

  איריס אלוביץ' וסטלה הנדלר שוחררו למעצר בית

  מוקדם יותר שחרר בית המשפט למעצר בית בן עשרה ימים את איריס אלוביץ', רעייתו של בעלי בזק שאול אלוביץ'. עוד קודם לכן שוחרר בנה אור. לאחר מכן שוחררה מנכ"לית בזק סטלה הנדלר גם כן למעצר בית. על אלוביץ' והנדלר הוטלו גם צו עיכוב יציאה מהארץ לחצי שנה והפקדת דרכוניהן בבית המשפט. אלוביץ' הורחקה ממשרדי קבוצת בזק ל-45 יום, והנדלר תורחק למשך 30 יום.

   

  בעניין המגבלות שדרשה המשטרה להשית על אלוביץ', אמרה עו"ד מיכל רוזן, המייצגת את החשודה, שלא ייתכן שייאסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. "היא חיה עם בעלה וזה לא סביר. צריך שהתנאי יהיה שלא ידברו ביניהם על החקירה. גם אור אלוביץ', שהוא בנו, זה דבר לא סביר לאסור קשר", אמרה עו"ד רוזן. על האיסור לדבר עם התקשורת אמרה עו"ד רוזן: "לא שאלוביץ' מתכוונת להתראיין, אבל אני לא מכירה בסיס חוקי להשתיק אדם".  

   

  שוחררו למעצר בית. איריס אלוביץ' וסטלה הנדלר (צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן) (צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן)
  שוחררו למעצר בית. איריס אלוביץ' וסטלה הנדלר(צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן)

    

  נציגת המשטרה אמרה שאין כוונה לאסור על קשר בין איריס אלוביץ' ובין בעלה ובנה והסבירה שהתנאי בעניין הראיונות נובע מחשש לשיבוש. השופט עלאא מסארווה קבע בתום הדיון על איריס אלוביץ' כי יש חשד סביר שקושר את החשודה למיוחס לה, אך הורה על שחרורה בתנאים מגבילים. בעניין אי-יצירת קשר אסר השופט על אלוביץ' לשוחח עם המעורבים בפרשה למשך 45 ימים. השופט נמנע מלאסור על הגברת אלוביץ' להתראיין בתקשורת.

   

  לאחר מכן התקיים הדיון בעניינה של הנדלר. עורך דינה נתי שמחוני לא הסכים למגבלות, שלפיהן ייאסר עליה לעבוד בבזק. "גם בסיבוב הקודם היא נחקרה והיא חזרה לשמש מנכ"לית בזק תחת מגבלות. כמו שבית המשפט ידע לתת בה אמון אז, צריך לתת בה אמון עכשיו ולאפשר לה לחזור לתפקידה ולא לפגוע בחופש עיסוקה", טען שמחוני. 

   

   

  שוחרר הבוקר. עמיקם שורר (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  שוחרר הבוקר. עמיקם שורר(צילום: יאיר שגיא)

   

  אחרי פרסום פרשת המסרונים: החשודים ביקשו להשתחרר מיידית

  הבוקר, לאחר הטלטלה שאחזה במערכת אכיפת החוק כשנחשפו אמש המסרונים בין חוקר מטעם רשות ניירות ערך לשופטת, דן השופט מסארווה בהארכת מעצרם המחודשת של החשודים בתיק 4000. כמו כן, היום נרשם השחרור הראשון מהמעצר בפרשה: עמיקם שורר, סמנכ"ל פיתוח בבזק, שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים.

   

  עו"ד שחם-שביט והשופטת רונית פוזננסקי-כץ (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ) (צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)
  עו"ד שחם-שביט והשופטת רונית פוזננסקי-כץ(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)

  המסרונים שנחשפו ()
  המסרונים שנחשפו

  החשודים ביקשו להשתחרר זמן קצר לאחר הפרסום בחדשות עשר על אודות המסרונים בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לעו"ד ערן שחם-שביט, אבל במשטרה מנסים לשדר "עסקים כרגיל" ולא רואים כל בעיה בהתפתחות האחרונה. גורמים במשטרה אמרו כי לדעתם ניהול התיק לא ייפגע בעקבות חשיפת המסרונים - והוסיפו: "הראיות ינצחו". כזכור, מנכ"ל אתר "וואלה" אילן ישועה מסר לשוטרים הקלטות של אלוביץ' שבהן הורה להיטיב עם נתניהו והציג כתבות מפרגנות לצד עדויות של עובדים ב"וואלה".

   

  עו"ד ערן שחם-שביט, חוקר רשות ניירות ערך, התייצב היום במשרדי נציבות שירות המדינה במסגרת החקירה המשמעתית שנפתחה בעקבות חשיפת המסרונים בינו לבין השופטת רונית פוזננסקי-כץ בתיק 4000.

   

  בעקבות חילופי המסרונים כינסה יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, את חוקרי הרשות לשיחה ואמרה: "עוצמתה של רשות ניירות ערך הייתה תמיד במקצועיות, בהגינות ובשקט. ‏‎על בסיס ערכים מנחים אלה מתנהלת גם החקירה המורכבת בפרשת בזק מתחילתה, ובזכותם מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר הגיעה לרמות מקצועיות ומצוינות מהגבוהות שיש".

   

  עוד אמרה כי "האירוע שקרה אתמול אינו משקף את הערכים האלה. מדובר באירוע חריג וחמור שאסור שיקרה, אבל קרה. העניין מצוי כעת בבדיקה, ואנחנו כמובן גם נפיק מאירוע זה בתוך הארגון את הלקחים הנדרשים. אבל חשוב לי לציין שהאירוע הזה בשום פנים ואופן אינו פוגם בחקירה המעולה שבוצעה על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר בפרשת בזק ובממצאים שהושגו במסגרתה".

   


  פורסם לראשונה 26/02/2018 13:34

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הפרקליטות: "היקף החשדות לגבי אלוביץ' - שוחד של כמיליארד ש"ח""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן
  איריס אלוביץ' וסטלה הנדלר
  צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן
  מומלצים