שתף קטע נבחר

שקד על המסרונים: "במידת הצורך, אפעיל סמכות הדחת שופט"

שרת המשפטים מסרה הצהרה עקב פרשת המסרונים בין השופטת לנציג רשות ני"ע בתיק 4000: "השופטת תושאלה ונציב התלונות ימסור חוות דעת עוד הערב. הייתה כאן פגיעה קשה באמון הציבור". ח"כ לפיד עקץ: "לשמור קצת מהזעזוע בעניין המסרונים לפרשיות האחרונות"

 

 

שרת המשפטים איילת שקד מסרה היום (ב') הצהרה בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי בעקבות פרשת המסרונים בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לעו"ד ערן שחם-שביט, מי שהיה נציג החקירה בתיק 4000 מטעם רשות ניירות ערך. "אם יוודע על שופט שסרח - הוא לא יישאר שופט", הכריזה שקד. "אם יהיה צורך, אכנס את הוועדה לבחירת שופטים ונפעיל את סמכות ההדחה".

 

"רוצה לראות את החומרים לפני": התכתובת המלאה בין השופטת לחוקר

 

"הזעזעתי יחד עם כל אזרחי מדינת ישראל", אמרה שרת המשפטים בהתייחס לפרשה. "ההתכתבויות שנחשפו הן פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט. מיד לאחר שידור הכתבה פניתי יחד עם נשיאת בית המשפט העליון לנציב תלונות הציבור לשופטים בבקשה לערוך בירור בדחיפות. אם הבירור יעלה חשד לפלילים, הנציב יעביר את המשך הטיפול ליועץ המשפטי לממשלה".

 

שרת המשפטים שקד: "מערכת המשפט בישראל אינה מושחתת" (צילום: עופר מאיר) (צילום: עופר מאיר)
שרת המשפטים שקד: "מערכת המשפט בישראל אינה מושחתת"(צילום: עופר מאיר)

 

על פתיחת חקירת השופטת ונציג החקירה אמרה השרה שקד: "השופטת תושאלה הבוקר על ידי נציב התלונות על שופטים והחוקר נחקר תחת אזהרה. הנציב ימסור לנשיאה ולי עוד הערב חוות דעת בעניין".

 

בעניין הארכות המעצר אמרה שקד: "אדם מהיישוב שנלקח למעצר מאבד את עולמו ברגע. לכל אדם עומדת זכות החפות ואסור להקל בכך ראש. אני רוצה להדגיש שמדינת ישראל אינה מדינה מושחתת. מערכת המשפט בישראל אינה מושחתת. במדינה מושחתת הפרסום שפורסם אמש היה מטויח. לא במדינת ישראל ולא במשמרת שלי".

 

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד התייחס גם כן לפרשת המסרונים והבהיר כי יש למצות את ההליכים עם המעורבים: "מה שנחשף אתמול הוא חמור מאין כמותו וצריך לחשוב מהם הצעדים. אני לא חושב שאפשר להישאר בדין משמעתי, צריך לטפל בזה בחומרה".

עם זאת, טען לפיד כי מדובר באירוע נקודתי: "אני לא חושב שזה מעיד דבר על מערכת המשפט הישראלית ואני לא חושב שאנחנו צריכים עכשיו לשפוך את כל התינוקות עם המים בגלל מקרה אחד - חמור ככל שיהיה".

 

במקביל, הבהיר יו"ר יש עתיד כי יש להמשיך בחקירת הפרשות השונות במלוא המרץ: "הפרשיות הן חמורות. את הפרשיות צריך להמשיך לחקור ואני מציע שאם כולם כל כך מזועזעים, שישמרו קצת זעזוע גם לפרשיות האחרונות שנחשפנו אליהן".

 

לפיד, שקרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר או לצאת לנבצרות ברקע החקירות שסובבות אותו, הוסיף: "נתניהו צריך למנות לעצמו ממלא מקום קבוע. לקחת את אחד מבכירי הליכוד ולמנות אותו לסגן ראש ממשלה. לדאוג שהוא יהיה מעודכן בנושאים הביטחוניים הרגישים ובנושאים המדיניים הרגישים".

 

"בחודשים הקרובים ראש הממשלה הולך להיות עסוק מאוד בחקירות שלו וכדי לוודא שהמדינה תמשיך לתפקד באופן מלא, הוא צריך שיהיה לידו מישהו שמכיר את המערכות. גם בימים כתיקונם זה לא דבר סביר שלראש הממשלה אין סגן קבוע. האם בכל הליכוד אין אפילו שר אחד, חבר קבינט אחד, שיכול להיות סגן ראש ממשלה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
שרת המשפטים שקד, היום
צילום: עופר מאיר
מומלצים