שתף קטע נבחר

נתניהו: "הכלבה קאיה מתה, נזכור אותה תמיד"

הכלבה שאימצה משפחת ראש הממשלה לפני כשנתיים וחצי הלכה לעולמה בבית החולים הווטרינרי בבית דגן. נתניהו: "למדנו מקאיה מה זאת נשמה ותודעה של בעלי חיים. כמה גדול צערנו"

 

משפחת נתניהו עם הכלבה קאיה ()
משפחת נתניהו עם הכלבה קאיה

 

קאיה, הכלבה שאימצה משפחת ראש הממשלה לפני כשנתיים וחצי, מתה היום (ב') והיא בת 13. קאיה אושפזה בבית החולים הווטרינרי בבית דגן בחודשים האחרונים לאחר שעברה שני ניתוחים שמהם לא הצליחה להשתקם. בפוסט בפייסבוק ספד לה בנימין נתניהו: "קאיה הייתה חלק ממשפחתנו. כמה גדול צערנו על לכתה מאיתנו. נזכור אותה תמיד".

 

"קאיה האהובה שלנו איננה", כתב נתניהו. "לפני חודשיים קאיה התמוטטה בעקבות פריצת דיסק בצווארה ששיתקה אותה. היא עברה שני ניתוחים קשים בניסיון לאפשר לה לחזור לעמוד על רגליה. אחרי טיפולי הידרותרפיה וטיפול בתא חמצן שלא צלחו, שלשום באנו כולנו - רעייתי שרה, יאיר ואבנר - להיפרד ממנה".

 

נתניהו סיפר: "כמה אושר ואור היא הביאה לחיינו. למדנו מקאיה מה זאת נשמה ותודעה של בעלי חיים. שמחנו להעניק לה בית ומשפחה ובכך להאריך לה בשנים נוספות את חייה, והיא בחזרה העניקה לנו הרבה שמחה. בהזדמנות זו אנו קוראים לכל מי שיכול לאמץ בעלי חיים מבוגרים: תנו להם בית וחיים – ותקבלו מהם כל כך הרבה חום ואהבה".

 

 


הפוסט של אבנר נתניהו ()
הפוסט של אבנר נתניהו
 

לדברי נתניהו, "קאיה הייתה כלבה גזעית שבעה דורות. היא נולדה בקיבוץ גבעת ברנר, זכתה בתחרויות יופי רבות וגילתה תבונה ורגישות יוצאות דופן. כל כך קיווינו שהיא תחזור אלינו, ותזכה לפחות פעם אחת בחייה לחוות שלג בירושלים".

 

באימוץ של קאיה הצילה משפחת ראש הממשלה את הכלבה מהמתה ודאית. קאיה הגיעה לביתם כשהיא סובלת מנכות קלה וגררה רגליים. לפני כשנתיים הושמה קאיה בהסגר של עשרה ימים במתקן של עיריית ירושלים, לאחר שנשכה את חברת הכנסת שרן השכל ואת בעלה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי במהלך טקס הדלקת נרות חנוכה במעון ראש הממשלה. 

 

 

נתניהו, קרי וקאיה ()
נתניהו, קרי וקאיה

זמן קצר לאחר שהובאה למעון, נשכה קאיה את בעל הבית בכבודו ובעצמו: ראש הממשלה נתניהו. במקרה זה לא נלקחה קאיה להסגר, אך לנתניהו ניתנה זריקת חיסון טטנוס על ידי רופאו האישי, ד"ר הרמן צבי ברקוביץ'. נתניהו אף הפגיש את קאיה עם מזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי בפגישתם במעון ראש הממשלה.

 

קאיה, אגב, המשיכה ונשכה גם מאבטחים במעון ראש הממשלה. בעבר פורסם שמשפחת נתניהו הגישה בקשה למשרד ראש הממשלה לממן את רכישת מזון הכלבים עבור קאיה - אך חשב המשרד סירב לאשר את ההוצאה בנימוק שמדובר בהוצאה פרטית.

 

אבנר נתניהו וקאיה ()
אבנר נתניהו וקאיה

 

בתחילת השנה שעברה העלה אבנר נתניהו את תמונת קאיה לחשבון האינסטגרם שלו, והודיע שהוא מחפש "דוגווקר" בזמן שהוריו יצאו לביקור בסינגפור ואוסטרליה. כמה חודשים לאחר מכן טייל איתה אחיו יאיר בגינת הכלבים - ואותו טיול הסתיים בעימות עם שכנה בפוסט זועם בפייסבוק ובסערה גדולה.

 

באחרונה נרשמה הידרדרות במצבה הרפואי והיא סבלה מפריצת דיסק ובעיה קשה ברגליים. היא אושפזה בבית החולים הווטרינרי בבית דגן ועברה שני ניתוחים. בעקבות ההדירדרות במצבה, קטע אבנר נתניהו את טיול השחרור שלו באוסטרליה  - וחזר לארץ. למרות הניתוחים, מצבה נותר קשה והיא לא השתקמה ולמעשה לא הצליחה עוד לקום על הרגליים.

 

באחרונה, לפני שהמריא לדאבוס, אמר ראש הממשלה נתניהו שהוא חרד מאוד לגורלה של קאיה. אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, העלה פוסט לחשבון האינסטגרם שלו עם תמונתה של קאיה במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור וכתב: "תודה על שהיית הכלבה הכי טובה שיכולנו לבקש. 11.4.05 - 26.02.18".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים