שתף קטע נבחר

זיהוי הפנים של פייסבוק - עכשיו גם בישראל

חבר בפייסבוק העלה צילום לא מחמיא שלכם ללא ידיעתכם? טכנולוגיית זיהוי פנים מתקדמת שנכנסה בימים האחרונים לשימוש בארץ תתריע בפניכם בכל פעם שתמונה או סרט וידאו שלכם יעלו לרשת החברתית מבלי שתויגתם. החלק הפחות נעים: עוד חדירה לפרטיות שלנו, שגם כך חשופה מדי

 

 

כמה פעמים קרה שגיליתם תמונה שהעלה חבר בפייסבוק ואמרתם לעצמכם: אוי, אני נראה שם זוועה, למה הוא פירסם את זה? טכנולוגיה חדשה שנכנסה בימים האחרונים לשימוש בישראל עשויה להתריע בפניכם על תמונות שלכם שעלו לרשת בלי ששמתם לב לכך. נשמע אולי מגניב, אבל יש גם בעיה: האח הגדול מהדק את המעקב אחריכם.

 

 

זיהוי פנים בפייסבוק ()
זיהוי פנים בפייסבוק

 

השירות החדש התחיל לפעול במקומות שונים בעולם כבר בדצמבר האחרון. באחרונה הוא הגיע גם לישראל, ופייסבוק אף שלחה על כך הודעות באנגלית למשתמשים הישראלים. מדובר בטכנולוגיית זיהוי פנים מהמתקדמות ומהמדויקות בעולם, והיא מבוססת בין השאר על פיתוח של מהנדסים ישראלים. המערכת משווה בין תמונות שלכם שנמצאות ברשת לבין הצילום שהועלה, והיא אמורה לעשות את החיבור ולהתריע בפניכם (במקרה שלא תויגתם): מישהו העלה תמונה או סרטון שבו אתם מופיעים.

 

הטכנולוגיה תהיה זמינה בתנאים הבאים: האדם שהעלה את תמונתכם הוא חבר שלכם בפייסבוק, או יש לכם חברים משותפים; יש לכם תמונת פרופיל בדף הפייסבוק שלכם, או שתמונות שלכם כבר נמצאות ברשת (בין אם תמונות שאתם העליתם ובין אם תמונות שבהן תויגתם). ברגע שמישהו יעלה תמונה שלכם לרשת (ממסיבה, מאירוע, או סתם תמונת נייר ישנה שלכם שהוא צילם והעלה) — אתם צפויים לקבל בדף הפייסבוק שלכם הודעה שתציין את שם האדם שהעלה את התמונה. אם אתם מרוצים מהצילום אז הכל בסדר, וגם תהיה לכם אופציה לתייג את עצמכם.

 

מה עם החשש לפרטיות? (צילום מסך) (צילום מסך)
מה עם החשש לפרטיות?(צילום מסך)

 

אבל אם התמונה מפריעה לכם מסיבה כלשהי, בין אם מדובר בחדירה לפרטיותכם או שמדובר בצילום לא כל כך מחמיא מבחינתכם — תוכלו לפנות אל מי שהעלה אותה ולבקש ממנו להסירה. ככל שתמונת הפרופיל שלכם ברורה יותר — כך גדל הסיכוי שהטכנולוגיה החדשה תדע לעשות את החיבור. זה תקף גם לגבי תמונות אחרות שלכם שנמצאות ברשת החברתית. במילים אחרות: אם במקום תמונת פרופיל שלכם העדפתם לשים תמונה של הכלב, ואם התמונות שלכם שנמצאות ברשת אינן באיכות סבירה, יש להניח שלא תקבלו התרעה.

 

שירות נוסף שתספק המערכת: היא תתריע בפניכם על מתחזים — אנשים שמאמצים את זהותכם, עם תמונתכם, ללא רשותכם וללא ידיעתכם (כבר קרה שנפתחו עמודי פייסבוק עם פרופיל מזויף).

 

כך תבטלו את זיהוי הפנים

לצד היתרונות הטמונים בטכנולוגיה החדשה יש המתריעים כי היא מעלה את הסכנה בחדירה לפרטיות. חשש נוסף: אנשים שחסמתם אותם או למורת רוחם ביטלתם את החברות איתם יוכלו לנקום בכם: להעלות תמונות רבות שלכם כדי שתוצפו בהתרעות של מערכת זיהוי הפנים. אינכם מעוניינים בשירות החדש? תוכלו לבטל אותו.

 

אם אתם מוטרדים מחדירת יתר לפרטיותכם בעקבות השירות החדש תוכלו לבטל אותו. כך תעשו זאת. בגלישה מהדפדפן: לחצו על החץ הקטן בפינה העליונה ועל "הגדרות". בסרגל הצד בחרו ב"זיהוי פנים" ובחרו באפשרות "לא". בגלישה באפליקציה: היכנסו לתפריט ההגדרות ואז ל"הגדרות חשבון" ואז בחרו ב"הגדרות זיהוי פנים", שם בחרו באפשרות "לא". כך לא תהיה אפשרות לזהות אתכם בתמונות ובסרטוני וידאו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
זיהוי פנים בפייסבוק
צילום מסך
מומלצים