שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיבא: "לא היה חדר לידה פנוי - התינוק נותר נכה"

  בני זוג תובעים את בית החולים כי כשהגיעו ללידה לא היה חדר פנוי לביצוע ניתוח קיסרי מה שגרם לכך, לטענתם, שבנם נולד בעיכוב עם שיתוק מוחין ונותר נכה. שיבא: "כתב התביעה טרם התקבל"

  בני זוג הגישו תביעה נגד המרכז הרפואי שיבא בטענה לרשלנות רפואית. האישה טוענת כי הגיעה לבית־החולים במצוקה עוברית ונותחה באיחור משום שלא נמצא חדר פנוי לביצוע ניתוח קיסרי. לטענתה, העיכוב גרם לכך שבנה נולד עם שיתוק מוחין וכי הוא סובל מנכות עד היום.

   

  השניים הגיעו לבית החולים לפני כמה שנים. האישה הייתה בשבוע ה־39 להריונה ודיווחה על ירידת מים וצירים. בדיקת מוניטור הצביעה על האטות מרובות בדופק העובר. הצוות הרפואי נתן לה טיפול אנטיביוטי מכיוון שסבלה גם מחום.

    

  היא אושפזה, ולמחרת הוחלט לבצע לידת ואקום משום שראש העובר לא ירד מספיק בתעלת הלידה. לטענתה לא הוסבר לה על הסיכונים בלידת ואקום. כך או כך, אחרי מספר ניסיונות הוחלט על לידה בניתוח קיסרי. בתביעה נטען כי הניסיונות לבצע לידת ואקום בוצעו משום שלא היה חדר פנוי ללידה בניתוח קיסרי.

   

  ניתוח קיסרי. חיכו יממה עד לניתוח (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ניתוח קיסרי. חיכו יממה עד לניתוח(צילום: shutterstock)

   

  "לא נמצאה סיבה רפואית להמתין יממה לניתוח"

  האישה נותחה בהרדמה מלאה, והתינוק נולד במשקל 3.5 ק"ג ללא יכולת נשימה עצמאית. בוצעה בו הנשמה, הוא הועבר למחלקת ילודים ואחרי כמה שעות דווח שהוא סובל מנשימה חריגה, מבצקת בראש, מאודם בפנים ומשטפי דם בידיים. בתביעה נטען כי ביומיים שלאחר הלידה הוא סבל שוב ושוב מהכחלה בפניו וטופל בחמצן, עד שהועבר לטיפול נמרץ פגים.

    

  לאחר סדרת בדיקת שכללה MRI התברר שהוא סובל משיתוק מוחין ומשיתוק בחלק מגופו, זאת בעקבות אירוע מוחי שעבר סמוך ללידה. בתביעה נטען שעד היום הוא סובל מפרכוסים ונאלץ לקחת תרופות על בסיס קבוע.

    

  בחוות הדעת שצורפה לתביעה טען ד"ר רמי מאור, מומחה לגינקולוגיה ולמיילדות, כי קבלת ההחלטה לבצע לידת ואקום במקרה זה הייתה שגויה, והיה צריך להעביר את האישה לניתוח בשלב מוקדם יותר. לדבריו לא נמצאה סיבה רפואית להמתין כמעט יממה מאז הגעת האישה לבית־החולים ועד לביצוע הניתוח.

    

  באמצעות עו"ד גלית קרנר, המתמחה ברשלנות רפואית, תובע הזוג 3.5 מיליון שקלים משיבא. התביעה הוגשה לבית־המשפט המחוזי בתל־אביב. "במקום שבני הזוג יחבקו תינוק בריא הם יצאו הביתה מרוסקים עם פעוט הסובל מנזק מוחי ונכות קשה שיגבילו אותו כל חייו", אמרה קרנר.

    

  משיבא נמסר: "המקרה אירע לפני למעלה מ־15 שנה. כתב התביעה טרם התקבל. מבדיקה ראשונית עולה שהלידה נוהלה על ידי רופאים בכירים לפי מיטב הסטנדרטים. על פניו נראה כי נזקי היילוד אינם נובעים מאופן ניהול הלידה ויש סבירות גבוהה כי נגרמו במהלך ההריון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי מועלם
  ביה"ח שיבא בתל השומר
  צילום: אבי מועלם
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים