שתף קטע נבחר

נתניהו ורעייתו נחקרו כחמש שעות בתיק 4000: "מרגיש בטוח - לא יהיה כלום"

החוקרים הגיעו למעון רה"מ וחקרו את נתניהו באזהרה בפרשת בזק. בסופו של דבר הם לא גבו עדות בפרשת הצוללות. במקביל, רעייתו נחקרה באזהרה בלהב 433. חפץ ובני הזוג אלוביץ' נחקרו אף הם, וגם בכיר לשעבר במשרד התקשורת שעוכב לחקירה בחשד להפרת אמונים

 

 

חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך חקרו במשך כחמש שעות את ראש הממשלה בנימין נתניהו באזהרה במסגרת חקירת פרשת בזק, תיק 4000. חוקרי להב לא ביקשו בסופו של דבר את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות. במקביל לחקירתו, הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד כדי למסור עדות בתיק בזק ואז הפכה החקירה לחקירה באזהרה. שרה נתניהו נחקרה גם כן כחמש שעות.

 

לאחר החקירה פרסם נתניהו סרטון בעמוד הפייסבוק שלו וחזר על דבריו הקודמים: "רגע לפני כניסת השבת, אני מבקש לומר לכם - אני מרגיש בטוח שלא יהיה כלום. אני רוצה לומר לכם דבר נוסף, למיליוני ישראלים שמביעים תמיכה כל כך חזקה בי, ברעייתי ובמשפחתי - אתם מחממים לנו את הלב".

 

 

 

 

חוקרי המשטרה הבוקר בכניסה למעון ראש הממשלה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
חוקרי המשטרה הבוקר בכניסה למעון ראש הממשלה(צילום: עמית שאבי)

מימין: ראש צוות חקירה ברשות ניירות ערך יריב עמיעד ומפקד יאל"כ אלי אסייג (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
מימין: ראש צוות חקירה ברשות ניירות ערך יריב עמיעד ומפקד יאל"כ אלי אסייג(צילום: עמית שאבי)

בתום חקירת בני הזוג נתניהו נמסר מהמשטרה ומרשות ניירות ערך כי "ראש הממשלה ורעייתו נחקרו במשך כמה שעות, במסגרת חקירה המתנהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

 

במקביל, הובאו שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, רעייתו איריס אלוביץ' וניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, לחקירה במשרדי להב 433. כמו כן, המשטרה עיכבה לחקירה בכיר לשעבר במשרד התקשורת, שכיהן במשרד בתקופה שנחקרת. הוא חשוד בהפרת אמונים - על פי החשד הוא ביצע את הנחיות נתניהו והיטיב עם בזק. בשעות אחר הצהריים שוחרר אותו חשוד לביתו.

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

שרה נתניהו מגיעה לחקירה במשרדי להב 433 בלוד (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שרה נתניהו מגיעה לחקירה במשרדי להב 433 בלוד(צילום: שאול גולן)

חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך הגיעו היום בשתי מכוניות למעון ראש הממשלה. מחוץ למעון הפגינו כמה בני-אדם וקראו לנתניהו להתפטר מתפקידו. בחקירות קודמות של ראש הממשלה הועברו פרטים לחדר שליטה באגף החקירות והמודיעין, ויש להניח שגם היום היה דיווח בזמן אמת - כדי לכוון את החוקרים לשאלות רלוונטיות בעקבות מה שנאמר בחדרי החקירות השונים.

 

פעילות החוקרים ב"שתי החזיתות" מתמקדת בפרשת בזק-וואלה. בצל מעצרם הממושך של שניים מהחשודים המרכזיים, אלוביץ' וחפץ, ובעקבות הסכם עד מדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, במשטרה היו מעוניינים לשמוע את גרסתו של ראש הממשלה לחשדות שלפיהם אלוביץ' זכה להטבות מפליגות של כמיליארד שקל כאשר כיהן כשר תקשורת, בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה שבבעלותו לטובת בני משפחת נתניהו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נתניהו. נחקר לראשונה בתיק 4000
צילום: AFP
מומלצים