שתף קטע נבחר

ברקע החקירות - הפגנה בכיכר הבימה נגד השחיתות: "ביבוק צא!"

מאות מפגינים נשאו שלטים בגנות שלטון נתניהו, ומולם התקבצו כמה פעילי ליכוד שהניפו כרזות תמיכה. השופט בדימוס עודד אליגון: "צל"ש ליועמ"ש שהורה על חקירה משטרתית של נתניהו, חבל שהוא לא מגלה זריזות בשאר הפרשיות"

 

 

 

ברקע חקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה באזהרה אתמול, התקיימה הערב (שבת) ההפגנה השבועית נגד "השחיתות השלטונית" בכיכר הבימה בתל אביב. כמה מאות מפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "מושחתים הביתה" ו"לימין ולשמאל, נתניהו אסון". סמוך לאירוע שהתקיים תחת הכותרת "עדלאידע שחיתות", הפגינו עשרות פעילי ליכוד שנושאים שלטים - "הפיכה שלטונית", "חביבי, אין כמו ביבי", "צבועים נמאסתם" ועוד.

מחאה בכיכר הבימה בתל אביב ()
מחאה בכיכר הבימה בתל אביב

 


ההפגנה בכיכר הבימה ()
ההפגנה בכיכר הבימה
 

המפגינים קראו: "העם סומך על רוני אלשיך", "ביבי הביתה, מושחתים הביתה", "אנחנו הרוב, יצאנו לרחוב".

 

השופט בדימוס עודד אליגון נאם בהפגנה: "אי אפשר שלא להתייחס לפרשת השופטת המסמסת. ייאמר לזכות המערכת שהיא אינה מתעלמת ממקרים כאלה, תלונות שמוגשות נגד שופטים או עובדים מנהליים מטופלות על ידי המערכת ביד חזקה ובזרוע נטויה". אליגון הסביר: "היו בעבר מקרים לא מעטים ששופטים הועמדו לסדר, הודחו ונאלצו לפרוש בבושת פנים. ראוי להעניק ציון לשבח ליועץ המשפטי לממשלה, שהורה על חקירה משטרתית בעניין. חבל שהוא לא מגלה זריזות בשאר הפרשיות הנמצאות בטיפולו, הקשורות לראש הממשלה ולמקורביו".

 

לבסוף הוסיף השופט בדימוס: "לפני שיצאתי מהבית שמעתי ששרה נתניהו אמרה בחקירה שקשה לה עם אבדנה של הכלבה קאיה, הקהל מתבקש לעמוד דקת דומייה לזכר כלבת המשפחה שאיננה עוד איתנו".

 

עו"ד יובל יועז מ"התנועה לטוהר המידות", הסביר כיצד כבל היועץ המשפטי לממשלה את ידי המשטרה בחקירות נתניהו, "עד שעתרנו לבג"ץ ודרשנו תשובות". לדבריו, "נראה שבתיקים שבהם מעורב נתניהו היועמ"ש פועל בצורה לא שיוויונית. נמשיך להיאבק בכלים המשפטיים שיש לנו כדי להכריח את רשויות המשפט לפעול לפי החוק".

 

מארגן ההפגנות אלדד יניב: "נתניהו בורח לארצות הברית. 'לא יהיה כלום כי אין כלום' - שקרן! בתיק 1000 - מיליון, בתיק 2000 - שלטון, בתיק 3000 - צוללות, בתיק 4000 - מיליארד שקל, בושה!

 

"אתמול משטרת ישראל טיפלה לראשונה במשפחת נתניהו כמו במשפחת פשע, וחקרה אותה ואת שאר החשודים בשישה חדרים. אלשיך הוריד את המסכה והפסיק לטפל בו כמו בראש ממשלה. ככה עושים את זה". הוא קרא לראשי האופוזיציה להצטרף למחאה: "צריכים אתכם כאן איתנו. תפסיקו לחכות, בואו לרחובות, צאו להילחם. יש כאן מלחמה על המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים