שתף קטע נבחר

יום חקירות: העדויות החדשות, העימות וגרסת נתניהו ורעייתו

החוקרים הטיחו בשרה נתניהו: "תמורת סיקור מפרגן באתר 'וואלה', דאגת שבעלך ייתן לבזק הטבות". היא הכחישה והוסיפה: "קשה לי עם האובדן של קאיה". רה"מ לחוקרים: "דיברתי עם אלוביץ' על רקע אידיאולוגי". לפני יום החקירות יוצא דופן: עימות בין עד המדינה פילבר לאלוביץ'

 

 

שישה נחקרים באזהרה ביום אחד: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו נחקרו אתמול (ו') באזהרה בתיק 4000, ואיתם נחקרו גם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', רעייתו איריס, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה ניר חפץ וכן בכיר לשעבר במשרד התקשורת. הבכיר כיהן במשרד בתקופה שנחקרת, ונחשב למקורב הן לנתניהו והן ליועץ התקשורת שלו לשעבר ניר חפץ, שנחקר אף הוא היום באזהרה.

 

אותו בכיר חשוד בהפרת אמונים - על פי החשד הוא ביצע את הנחיות נתניהו והיטיב עם בזק. בשעות אחר הצהריים שוחרר אותו חשוד לביתו. בחדשות 2 דווח כי עדותו חשובה ונאמר כי שלשום, לפני יום החקירות יוצא הדופן, עימתו חוקרי המשטרה בין שניים מהחשודים העיקריים - עד המדינה שלמה פילבר ושאול אלוביץ'.

 

בזמן שראש הממשלה נחקר באזהרה במעונו, חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חקרו באזהרה את רעייתו שרה במשרדי להב 433, בחשד לקבלת ולמתן טובות הנאה. "תמורת סיקור מפרגן באתר 'וואלה', דאגת שבעלך ייתן לבזק הטבות", הטיחו החוקרים בשרה נתניהו, ול-ynet נודע כי הם הציגו לה את המסרונים שכתבה לכאורה לאיריס אלוביץ'. המסרונים הוצגו גם לאיריס אלוביץ', שנחקרה אף היא באזהרה במקביל.

נתניהו, חפץ והבכיר לשעבר במשרד התקשורת (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו, חפץ והבכיר לשעבר במשרד התקשורת(צילום: אלכס קולומויסקי)

שרה נתניהו. חשודה בקבלת ובמתן טובות הנאה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שרה נתניהו. חשודה בקבלת ובמתן טובות הנאה(צילום: אוהד צויגנברג)

שרה נתניהו הכחשה את המיוחס לה ובתגובה לטענות אמרה לחוקרים, לפי חדשות 10: "בעלי לא ידע על ההתכתבויות שלי עם איריס אלוביץ' בנוגע לוואלה. ביקשתי ממנה כחברה שלי על רקע אידיאולוגי. מעולם לא עסקתי בעניין ההטבות לבזק. לא מכירה את ההטבות לבזק". בנוסף אמרה להם: "הפתעתם אותי שאתם חוקרים אותי באזהרה. חשבתי שאני מגיעה לתת עדות בלבד, קשה לי עם האובדן של כלבת המשפחה קאיה".

 

הן שרה נתניהו והן ראש הממשלה עומתו עם תמלילי עדויות ועם קלטות שהעביר מנכ"ל וואלה אילן ישועה, שעליהן פורסם לראשונה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". לפי חדשות 10 נתניהו אמר לחוקרים: "אני לא מכחיש שדיברתי עם אלוביץ' כמה פעמים בעניין הסיקור בוואלה. זה היה על רקע אידיאולוגי. אמרתי לו שהאתר שלו זה לא עיתון הארץ, אבל מעולם לא דיברתי איתו על ההקלות לבזק, שתמורת סיקור כזה או אחר אתן לו הקלות. לא היה ולא נברא".

 

פרקליטיו של הבכיר לשעבר במשרד התקשורת, עורכי הדין טל שפירא ואריאל כפרי, מסרו כי "שרבוב שמו של מרשנו לפרשה זו עושה עמו עוול. מרשנו עזב את תפקידו במשרד התקשורת לאחר חודשים בודדים ולא היה לו כל קשר לעסקת בזק-yes שאושרה לאחר שסיים את תפקידו. מרשנו עזב את משרד התקשורת במקביל למינויו של פילבר, כך שכל מה שקרה לאחר מועד זה אינו בידיעתו. למען הסר ספק אין שחר לפרסומים בדבר הגעה להסכם כלשהו בינו לבין הרשות החוקרת ואנו שוללים זאת בתוקף". 

דוד שרן. חשוד בתיק הצוללות, העיד בתיק בזק (צילום: עמית שעל) (צילום: עמית שעל)
דוד שרן. חשוד בתיק הצוללות, העיד בתיק בזק(צילום: עמית שעל)

במקביל לחקירת נתניהו, אחד המקורבים לו מסר עדות בתיק. דוד שרן, לשעבר ראש הסגל בפועל של נתניהו, מסר אתמול עדות במסגרת הפרשה, לאחר שהוזמן על ידי החוקרים. כך נודע ל-ynet. לפני מעט פחות מחצי שנה נעצר שרן בפרשת הצוללות בחשד לקבלת שוחד. שרן מסר עדות בתיק גם בעת שזה היה בחקירת רשות ניירות ערך.

 

בנובמבר 2014 מונה שרן לתפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה וחודשיים לאחר מכן קודם לתפקיד ראש הסגל בפועל במקומו של ארי הרו שהתפטר. במאי 2016 פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה רשמית שבה הודיע נתניהו על מינויו של ראש הסגל שרן לתפקיד מזכיר הממשלה, אך כמעט שלושה חודשים לאחר מכן בוטל המינוי המובטח. בפרשת הצוללות נחשד שרן כי קיבל כספי שוחד בסך עשרות אלפי שקלים.

עו"ד טל שפירא, פרקליטו של הבכיר במשרד התקשורת (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
עו"ד טל שפירא, פרקליטו של הבכיר במשרד התקשורת(צילום: ישראל יוסף)

חוקרי ראש הממשלה, אתמול (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
חוקרי ראש הממשלה, אתמול(צילום: שאול גולן)

מימין: ראש צוות חקירה ברשות ניירות ערך יריב עמיעד ומפקד יאל"כ אלי אסייג (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
מימין: ראש צוות חקירה ברשות ניירות ערך יריב עמיעד ומפקד יאל"כ אלי אסייג(צילום: עמית שאבי)

 
 

חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חקרו באזהרה במשך כחמש שעות את ראש הממשלה נתניהו במסגרת תיק 4000. חוקרי להב לא ביקשו בסופו של דבר את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות. כאמור, במקביל לחקירתו, הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד כדי למסור עדות בתיק בזק ואז הפכה החקירה לחקירה באזהרה. שרה נתניהו נחקרה גם כן כחמש שעות. 

 

לאחר החקירה פרסם נתניהו סרטון בעמוד הפייסבוק שלו: "רגע לפני כניסת השבת, אני מבקש לומר לכם - אני מרגיש בטוח שלא יהיה כלום. אני רוצה לומר לכם דבר נוסף, למיליוני ישראלים שמביעים תמיכה כל כך חזקה בי, ברעייתי ובמשפחתי - אתם מחממים לנו את הלב".

 

בתום חקירת בני הזוג נתניהו נמסר מהמשטרה ומרשות ניירות ערך כי "ראש הממשלה ורעייתו נחקרו במשך כמה שעות, במסגרת חקירה המתנהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".


פורסם לראשונה 02/03/2018 18:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
החוקרים מגיעים למעון רה"מ
צילום: שאול גולן
מומלצים