שתף קטע נבחר

רגב השוותה בין "שומרי הסף" לזוממים לרצוח את אחשוורוש שנתלו

באירוע "המשתה של מירי" יצאה השרה בחריפות נגד החקירות של ראש הממשלה והמשילה את גורמי אכיפת החוק לבגתן ותרש. "אם היו להם ניידים, בטח היו מסמסים 'חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?'". היא שיגרה גם מסר לשותפים: "יש רק מפלגה אחת בקואליציה שאין לה כל סיבה לחשוש מבחירות. קוראים לה הליכוד"

 

 

שרת התרבות מירי רגב, המקורבת לראש הממשלה בנימין נתניהו, מתחה אמש (שבת) ביקורת חריפה על גורמי אכיפת החוק. בפני מאות הנוכחים באירוע "המשתה של רגב" בראשון לציון, היא אמרה: "כמו שקראנו השבוע במגילת אסתר, גם שם היו שומרי סף. בגתן ותרש. צמד חמד. הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למינהל תקין, אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה". כזכור, במגילת אסתר סופר כי דינם של השניים היה מוות בתלייה לאחר שמרדכי גילה את המזימה לרצוח את אחשוורוש.

 

לדבריה, "הסתבר שברגע שהם לא הזדהו עם המלך, לא הסכימו עם הדרך שלו בניהול הממלכה, כל הכללים נעלמו, הממלכתיות התפוגגה כלא הייתה, שלטון החוק הפך לפחות קריטי, אם היו להם אז ניידים, הם בטח היו מסמסים אחד לשני, 'מה אתה אומר בגתן ניתן לו עוד יומיים, אולי שלושה', ו'חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?'".

השרה מירי רגב השוותה בין שומרי הסף לנידונים לתלייה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השרה מירי רגב השוותה בין שומרי הסף לנידונים לתלייה(צילום: מוטי קמחי)

באירוע "המשתה של מירי" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
באירוע "המשתה של מירי"(צילום: מוטי קמחי)
 

 

"שומרי הסף הפכו למהרסי הממלכה"

לדבריה, "פתאום המטרה להפיל את נתניהו, סליחה את אחשוורוש, קידשה את כל האמצעים. ברוך ה' היה שם בשער המלך איזה יהודי טוב, מרדכי, שזיהה את השנאה למלך וחשף את הצביעות. בפורים השנה, אפילו עיתון 'הארץ' הצליח לזהות את הצביעות, כשחשף שהעד המרכזי בפרשת מילצ'ן, אתם מכירים אותו, קוראים לו יאיר לפיד, דווקא כן דאג במשרד האוצר לאינטרסים של מילצ'ן. אז הבנתם?! הרבה לא השתנה מאז, הפוליטיקה אותה פוליטיקה, חלק מהאנשים שאתה חושב שהם שומרי הסף של הממלכה, בן לילה הופכים למהרסיה ומחריביה".

מסרים גם לשותפים בקואליציה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מסרים גם לשותפים בקואליציה(צילום: מוטי קמחי)
   

עוד אמרה רגב כי "הציבור לא טיפש, הוא רואה את הדרך האחראית והרצינית שאנחנו מובילים את המדינה, הוא רואה את התוצאות ולכן הוא נותן שוב ושוב אמון בליכוד ובראש הממשלה נתניהו. בבחירות הבאות בעזרת ה', נצטרך כל אחת ואחד כאן בקרב הזה על דעת הקהל וליד הקלפיות, אנחנו נאמר להם את האמת, נציג להם את העובדות, לא פייק-ניוז, ובעזרת ה' ננצח".

 

רגב תקפה את מערכת אכיפת החוק בהקשר לחקירות נתניהו המסתעפות: "חשבתם שדמוקרטיה היא שלטון העם?! שהעם בוחר מי ינהיג אותו ואיזה ערכים יובילו אותו?! הפוך - הם מלמדים אותנו - אם אתה מעז לייצג את הבוחרים שלך, אתה לא דמוקרט! מה פתאום? אם אתה פועל לפי האמונות של הבוחרים שלך, ואם הם מהליכוד אז בכלל זה איסור חמור! אנחנו נבחרנו על ידי העם, אבל יש יועצים ופקידים שהם התרגלו להחליט מה נכון ומה לא נכון - קוראים להם היום 'שומרי הסף'", אמרה רגב.

דרעי, נתניהו וליצמן. איומי החרדים עשויים להוביל לבחירות (צילום: AP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AP, אלכס קולומויסקי)
דרעי, נתניהו וליצמן. איומי החרדים עשויים להוביל לבחירות(צילום: AP, אלכס קולומויסקי)
 

היא שיגרה מסר לשותפים בקואליציה על רקע משבר חוק הפטור מגיוס, והזהירה: "אם תכפו עלינו בחירות אני אומרת לכם הערב - יש רק מפלגה אחת בקואליציה שאין לה כל סיבה לחשוש מבחירות. קוראים לה הליכוד".

 

השרה שהתחפשה לרקדנית פלמנקו אמרה לקהל: "ראינו בסוף השבוע את הכותרות ושמענו את איומי הבחירות של חלק מהשותפים שלנו לקואליציה". היא ציינה כי "אנחנו מקבלים אמון גבוה מאוד מהציבור ולכן לא יועילו לחצים מדומים נגדנו".

 

קודם לכן העריכו גורמים פוליטיים כי התעקשותם של החרדים בנוגע לאישור חוק הפטור מגיוס לפני אישור התקציב תוביל לפיזור הכנסת. בקרב הסיעות החרדיות צפויים לערוך התייעצות עם מועצת גדולי התורה. אנשיה הנחו את הסיעה בכנסת שלא לתמוך בתקציב עד שיאושר חוק גיוס חדש. הח"כים החרדים יסבירו להם שהתעקשות על החוק במתכונת שגובשה ובלוחות הזמנים שנקבעו, תוביל לבחירות.

 

ביום חמישי שוחח שר האוצר, משה כחלון, עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושיגר אולטימטום. לדבריו, אם תקציב המדינה לשנת 2019 לא יאושר תוך שבועיים, הוא יפרק בעצמו את הממשלה ללא קשר לחרדים.

כחלון הציב אולטימטום (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
כחלון הציב אולטימטום(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

רגב החמיאה לנתניהו והביעה ביטחון בניצחונו בבחירות הבאות: "יש לנו ראש ממשלה מצוין, נתניהו. שזו הזדמנות לחזק אותו ואת רעייתו שרה. לא צריך להתרגש מהחמוצים, מהמדליפים, או מהמסמסים למיניהם - צריך להמשיך יחד לעשות למען הציבור. אני בטוחה שאנחנו נצא מחוזקים מכל המערכה שאנו נתונים בה וגם בבחירות הבאות יעמוד נתניהו בראשות ממשלת ישראל יחד עם ליכוד חזק וגדול".

 

בפתח דבריה אמרה: "אנחנו קצת אחרי פורים ולכן החלטתי השנה לעשות כנס הסברה, עם אופי קצת שונה, השמחה עדיין באוויר, היין עדיין בכוסות, עוד לא איפסנו את התחפושות. לשמוח זה הדבר הכי נכון כל ימות השנה, בטח בסמוך לפורים. וזה הכי מתאים לנו-לליכוד, מפלגה שמחה, לא מפלגה של חמוצים - לפעמים אני מרגישה שאנחנו חיים בממלכת 'ונהפוך-הוא', יש כאלו שבולעים את כל מה שהתקשורת משקה אותם, עד-דלא-ידע בין דמוקרטיה לדיקטטורה". 


פורסם לראשונה 03/03/2018 21:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השרה מירי רגב באירוע "המשתה של מירי"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים