שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  על הפרק: מנהל טכני ספרדי
  בשלישי יוגש דו"ח הוועדה לשיפור הנבחרות, עיקריו הגיעו ל-ynet: השעיה של שחקנים אחרי ראיונות שיטילו דופי במאמן או במערכת, הגעה ויציאה יחד מנתב"ג, מעמד המאמן ייחלש. הקריטריונים לבחירת המנהל הטכני: קשרים בינלאומיים ושליטה באנגלית

  ראיון שבו תועבר ביקורת מצד שחקן נבחרת, גם אם תובא דרך מקורבים, יוביל לסיום דרכו של השחקן באותו קמפיין - ובנוסף, מינוי מנהל טכני שיהיה כפוף לוועדה מקצועית מיוחדת. אלו הן חלק מההמלצות של הוועדה לשיפור וקידום הנבחרות שיופיעו בדוח שיוגש מחרתיים ליו"ר ההתאחדות עופר עיני, ועיקריו הגיעו לידי "ידיעות אחרונות".

   

  מעבר לכך קיים היבט שלא מופיע בדוח: בהתאחדות שוקלים למנות צוות זר לנבחרת, לכל הפחות מנהל טכני מחו"ל, כאשר שמו של מועמד ספרדי כבר עלה. במקרה כזה, הוא עשוי לבקש למנות תחתיו מאמן ספרדי – למרות שיוסי אבוקסיס, רוני לוי וניר קלינגר עדיין על הפרק. את המהלך מוביל חיים רביבו, אחד מחברי הוועדה לצד אלי אוחנה, אלי גוטמן ואיציק בן-מלך.

   

  ימנו מאמן זר? עופר עיני (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  ימנו מאמן זר? עופר עיני(צילום: ראובן שוורץ)

   

  הוועדה, שסיימה את תפקידה, המליצה לתת עדיפות לכך שאותו מנהל טכני יהיה חלק מהוועדה שתקבע את זהות מאמן הנבחרת. בדוח מצוין כי החשיבות הגדולה ביותר היא האינטראקציה בין המנהל הטכני למאמן. הקריטריונים לבחירת המנהל הטכני, כפי שמצוינים בדוח: ניסיון, ידע מקצועי נרחב, שליטה באנגלית (ועדיף גם בשפות נוספות), קשרים בינלאומיים – ורצון לשמש בתפקיד ללא כוונות להפוך למאמן הנבחרת. תחתיו יכהנו המאמן הלאומי, מנהל הנבחרת והאחראי על הנבחרות הצעירות, ניר לוין, שיגיש לו דוחות תקופתיים.

   

  לעומת זאת, המנהל הטכני, שיגיע מדי יום לבית הנבחרות בשפיים, יהיה חייב למסור דוחות משלו לוועדה מקצועית מיוחדת שההתאחדות תקים ותכלול ארבעה אנשי מקצוע, ובהם יופיעו למשל תוכניות לתקופה של לפני ואחרי כל התכנסות.מאמן הנבחרת יאבד חלק מסמכויותיו על פי ההמלצות, אבל יקבע דרך מקצועית אחידה שתחל מהנבחרות הצעירות ביותר (הוא יבקר בחלק מאימוניהן) ועד לבוגרת.

   

  רוצה צוות ספרדי. חיים רביבו (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  רוצה צוות ספרדי. חיים רביבו(צילום: עוז מועלם)

   

  הוא יוכל למנות לעצמו עוזר אישי, אולם יתר בעלי התפקידים בצוות המקצועי יגיעו מתוך ההתאחדות ויעבדו גם בנבחרות הצעירות. המאמן יהיה אחראי בלעדית על הכנה טקטית, מנטלית או פיזית לקראת המשחקים הבינלאומיים. כאמור, בעקבות הראיונות שהעניקו תומר חמד ואריאל הרוש אחרי המשחק מול ספרד הומלץ לנקוט צעדים נגד שחקנים שינהגו בצורה דומה.

   

  לצד זאת הומלץ כי כל הלגיונרים יגיעו ארצה לפני המראה למשחק חוץ ויחזרו עם הנבחרת לנתב"ג. במהלך התכנסות של הנבחרת מי שיהיה אחראי על הצד המשמעתי הוא המאמן, אולם לפניה ואחריה התפקיד יהיה מוטל על המנהל הטכני (שימונה על ידי ועדת איתור). כמו כן יש בדוח התייחסות למינוף הכדורגל הישראלי דרך משרד הספורט ובתי הספר, עם המלצות לבניית 200 מגרשי אימון בארץ, הכשרת מאמנים בצורה יסודית, העלאת שכרם של המאמנים במחלקות הנוער, הקמת מרכזי מצוינות, ועוד.

   

  ארגנטינה מגיעה לארץ

  ארגנטינה מגיעה לארץ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים