שתף קטע נבחר

פרשת בזק: אלוביץ' וחפץ שוחררו למעצר בית

לאחר שבועיים בתא המעצר שוחרר הבוקר בעלי בזק שחשוד בעבירות שוחד בתיק 4000. אלוביץ' יישאר במעצר בית למשך 10 ימים ויורחק למשך חודש וחצי ממשרדי החברה שבבעלותו. יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו ניר חפץ השתחרר בתנאים דומים

 

אלוביץ' וחפץ בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלוביץ' וחפץ בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
לאחר חקירה שנערכה במקביל בסוף השבוע, משתחררים הבוקר (יום א') שני חשודים מרכזיים בתיק 4000: בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' והיועץ לשעבר ניר חפץ. אלוביץ' שוחרר למעצר בית בן 10 ימים ומלבד זאת, הוא הורחק ממשרדי בזק למשך 45 ימים, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה  ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים. חפץ שוחרר גם למעצר בית וההגבלות שלו זהות לאלה של אלוביץ'. להבדיל מבעלי בזק, חפץ הורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה.  

 

פעילות החוקרים התמקדה בפרשת בזק-וואלה. בצל מעצרם הממושך של אלוביץ' וחפץ, ובעקבות הסכם עד מדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, נבדק החשד כי אלוביץ' זכה להטבות מפליגות של כמיליארד שקל כאשר נתניהו כיהן כשר תקשורת, בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה שבבעלותו לטובת בני משפחת נתניהו.

חקירת ששת החשודים המרכזיים ובהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, נערכה בסוף השבוע במקביל. אלוביץ', רעייתו איריס, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה חפץ וכן בכיר לשעבר במשרד התקשורת, נחקרו באותו זמן. הבכיר חשוד בהפרת אמונים - על פי החשד הוא ביצע את הנחיות נתניהו והיטיב עם בזק. לפני יום החקירות יוצא הדופן, עימתו חוקרי המשטרה בין עד המדינה שלמה פילבר ושאול אלוביץ'. 

 

בזמן שראש הממשלה נחקר באזהרה במעונו, חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חקרו באזהרה את רעייתו שרה במשרדי להב 433, בחשד לקבלת ולמתן טובות הנאה. "תמורת סיקור מפרגן באתר 'וואלה', דאגת שבעלך ייתן לבזק הטבות", הטיחו החוקרים בשרה נתניהו, ול-ynet נודע כי הם הציגו לה את המסרונים שכתבה לכאורה לאיריס אלוביץ'. המסרונים הוצגו גם לאיריס אלוביץ', שנחקרה אף היא באזהרה במקביל.  

 

 


פורסם לראשונה 04/03/2018 11:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
משתחררים, חפץ ואלוביץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים