שתף קטע נבחר

פילבר התעמת עם מנכ"לית בזק: "זוכרת את הפגישה הלילית? את המיילים ששלחתי?"

פרסום ראשון: סטלה הנדלר, שחשודה במתן שוחד בתיק 4000, זומנה בסופ"ש לחקירה באזהרה והופתעה כשחוקרי המשטרה הכניסו לחדרה את עד המדינה. "נפגשנו בביתו של אלי קמיר, את ידעת על כל מה שהיה", טען פילבר. הנדלר השיבה: "כל מה שעשיתי היה לטובת בזק ובמסגרת החוק"

מנכ"לית בזק הנדלר ועד המדינה פילבר. עומתו בחדר החקירות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מנכ"לית בזק הנדלר ועד המדינה פילבר. עומתו בחדר החקירות(צילום: מוטי קמחי)

תיק בזק ממשיך להסתעף: המשטרה זימנה לחקירה באזהרה בימים האחרונים את מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, שחשודה במתן שוחד. ל-ynet נודע כי במהלך החקירה הפתיעו חוקרי המשטרה את הנדלר כשהכניסו לחדר החקירות את עד המדינה בתיק, שלמה פילבר, וערכו עימות בין השניים בפרשת 4000.

 

"את ידעת על כל מה שהיה", אמר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה להנדלר, וציין כי קיים גם פגישות אישיות עם הנדלר בתיווכו של היועץ האסטרטגי, אלי קמיר, שהיה היועץ של בזק באותה התקופה. "נפגשנו - אני, את ואלי קמיר בעניין בזק", אמר. לטענת פילבר, חלק מאותן פגישות התקיימו בשעת לילה מאוחרת בביתו הפרטי של קמיר.

 

העימות עצמו היה קצר יחסית ובמהלכו פילבר הסביר לחוקרים שהיו בחדר כי הרגיש שהנדלר לוחצת עליו לקבל את דרישותיה של חברת בזק במסגרת הרפורמה. "העברתי לך את המיילים בעניין בזק ואת החזרת", אמר לעברה. פילבר הוסיף כי כל המהלכים הללו היו לא חוקיים ושהנדלר ידעה כי לא כך אמור להתקיים הליך קידום הרפורמה של ההפרדה המבנית בבזק.

מימין: ראש צוות חקירה ברשות ניירות ערך יריב עמיעד ומפקד יאל"כ אלי אסייג (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
מימין: ראש צוות חקירה ברשות ניירות ערך יריב עמיעד ומפקד יאל"כ אלי אסייג(צילום: עמית שאבי)

הנדלר, שהכחישה במהלך ימי מעצרה ובבית המשפט את החשדות באמצעות סנגורה נתי שמחוני, המשיכה מצידה לדבוק בגרסתה וטענה: "כל מה שעשיתי היה לטובת בזק ובמסגרת החוק".

 

עורכי הדין נתי שמחוני, יובל נחמני ודרור ארד-איילון (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
עורכי הדין נתי שמחוני, יובל נחמני ודרור ארד-איילון(צילום: יריב כץ)

 

הנדלר נעצרה לפני כשבועיים עם פרוץ הפרשה. החשד של המשטרה וחוקרי ניירות ערך היה כי הנדלר הייתה שותפה למהלכים של אלוביץ' לקבל הטבות ממשרד התקשורת, ובתמורה לכך אתר וואלה, בהוראת אלוביץ', העניק סיקור חיובי לראש הממשלה.

 

 

פילבר חתם לפני כשבועיים על הסכם עד מדינה לאחר משא ומתן עיקש של עורכי דינו דרור ארד איילון ויובל נחמני. אלי קמיר, שיוצג על ידי עורכת הדין שרון קליינמן, שוחרר למעצר בית.

 

הבוקר שוחררו למעצר בית בשני חשודים מרכזיים בפרשה: בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' והיועץ לשעבר ניר חפץ. אלוביץ' שוחרר למעצר בית בן 10 ימים ומלבד זאת, הוא הורחק ממשרדי בזק למשך 45 ימים, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים. חפץ שוחרר גם למעצר בית וההגבלות שלו זהות לאלה של אלוביץ'. להבדיל מבעלי בזק, חפץ הורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הנדלר ופילבר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים