שתף קטע נבחר

על סף חתימה על הסכם עד מדינה: ניר חפץ בלהב 433

פחות מיממה לאחר ששוחרר למעצר בית, הוקפץ ללהב 433 יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, החשוד בתיק בזק. הוא נפגש עם החוקרים, לראשונה מאז החשיפה ב-ynet על המגעים להסכם עד מדינה איתו. גורמים: "החתימה קרובה מתמיד". השרה גמליאל: "הפסקנו להתרגש מעדי מדינה"

 

ראש הממשלה נתניהו ויועצו לשעבר חפץ (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
ראש הממשלה נתניהו ויועצו לשעבר חפץ(צילום: עמית שאבי)

על סף חתימה עם עד מדינה שלישי נגד ראש הממשלה: פחות מיממה לאחר ששוחרר למעצר בית הוקפץ היום (ב') ניר חפץ למשרדי להב 433 בלוד ונפגש עם חוקרי המשטרה וחוקרי רשות ניירות ערך. חפץ נפגש עם החוקרים לראשונה לאחר שנחשפו ב-ynet המגעים לקראת הסכם עד מדינה איתו. גורמים המעורים בפרטי הפרשה אמרו כי החתימה קרובה מתמיד ומדובר בעניינים פרוצדרוליים.  

 

חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, היה עצור שבועיים בתיק 4000, תיק בזק, והכחיש את כל החשדות נגדו. הוא יוצג לאורך כל הפרשה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, שאף הופיע אתמול בבית המשפט וסיכם עם נציגי המשטרה ורשות ניירות ערך על שחרורו של חפץ למעצר בית. הסנגור קוסטליץ היה זה שגם ייצג את חפץ בדיונים השונים, ואף הגיש ערעור על הארכת מעצרו של חפץ בבית המשפט המחוזי.

 

אלא שבינתיים היחידה הכלכלית ורשות ניירות ערך פעלו בערוץ חשאי ומקביל להליך הפלילי. באמצע השבוע שעבר הוקפץ ללהב 433 עו"ד אילן סופר, שמחזיק שם בקשרים מצוינים, והיה למעשה אדריכל הסכם עד המדינה שהצליח להשיג למיקי גנור בפרשת הצוללות. הוא נפגש בשמו של חפץ כמה פעמים בשבוע שעבר עם בכירים בלהב, ודן איתם על התנאים.

 

על אף העובדה ששלמה פילבר כבר חתם על הסכם עד מדינה, בלהב 433 הבינו כי לחפץ יכול לתרום רבות לחקירת תיק בזק ועל כן הזעיקו את סופר. החוקרים ארגנו לסופר כמה פגישות עם חפץ, ונכון לעכשיו העניין נמצא במשא ומתן מתקדם טרום חתימה. לפני פילבר כבר חתם על הסכם עד מדינה בתיק 1000 ובתיק 2000 מקורב אחר לנתניהו - ארי הרו, לשעבר ראש הסגל במשרד ראש הממשלה.

 

גמליאל: "הפסקנו להתרגש מעדי המדינה" 

השרה גילה גמליאל נשאלה באולפן ynet אם המגעים עם חפץ מכניסים את המערכת לסחרור פוליטי עוד גדול יותר, וענתה: "אני לא חושבת שיש לזה משקל. השיקולים שעמדו לפתחו של אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, הם שיקולים משפטיים. לא תהליך בחירות כזה או אחר, בטח לא שיקול פוליטי כזה או אחר ועל כן זה לא רלוונטי. חוץ מזה יש מסדר של עדי מדינה. הפסקנו כבר להתרגש מעדי המדינה בהליך הפלילי".

 

לטענת גמליאל, "זה היה די צפוי שכמה שיותר אנשים סביב ההיבט הזה יהיו עדי מדינה, אבל אין לזה שום משקל ראייתי בעת הזו. משקל של עד מדינה הוא יחסית נמוך ראייתית ביחד לעד רגיל ולכן צריך צריך להמתין בסבלנות, לחכות שהיועץ המשפטי לממשלה יראה את כל מכלול השיקולים מול עיניו ורק לאחר מכן נוכל לקבל כיוון ותמונה מדויקת יותר".

 

בשנים האחרונות נחשב חפץ לאחד מאנשי האמון של ראש הממשלה ורעייתו שרה, ולא אחת התייצב להגן על המשפחה בתקריות שונות בתקשורת. הוא שימש בשנים 2014‑2017 יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ובעיקר של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. 

 

ביום שישי האחרון היה חפץ אחד מששת הבכירים שנחקרו בו זמנית בפרשת בזק, ביחד עם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, וכן איתן צפריר, לשעבר בכיר במשרד התקשורת. חפץ שוחרר אתמול למעצר בית והורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה. בנוסף, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים