שתף קטע נבחר

ניר חפץ עד מדינה: לא יישלח לכלא ולא ישלם קנס

רעידת אדמה בתיקי נתניהו: יועץ התקשורת של רה"מ ורעייתו עד לאחרונה חצה את הקווים וחתם על הסכם עד מדינה. ynet חושף כי הוא קיבל חסינות מלאה. חפץ יפליל את נתניהו בתיקים שבהם נחקר ראש הממשלה, בין היתר הוא יעביר מסרונים. מקורבי נתניהו: "גם אלף עדי מדינה לא יעזרו"

 

 

עד מדינה שלישי נגד ראש הממשלה: כפי שנחשף ב-ynet, ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה בתיק בזק והוא מצטרף בכך לשני עדי מדינה קודמים מהכוורת של ראש הממשלה - ארי הרו ושלמה פילבר. חפץ קיבל חסינות מלאה - הוא לא יישלח לכלא ולא ישלם קנס. בין היתר יעביר חפץ למשטרה מסרונים.

 

העיתונאי שהפך לאיש סודם של בני הזוג נתניהו / פרופיל

 

כחלק מתהליך החתימה מסר חפץ, יועץ התקשורת הצמוד של ראש הממשלה ומשפחתו עד לאחרונה, "עדות ניקיון" - כל המידע שידוע לו, מבלי שהדבר יכול לשמש כחומר מפליל נגדו. במסגרת ההסכם שנחתם עמו יפליל חפץ את נתניהו בתיקים שבהם נחקר ראש הממשלה. לאור ההתפתחויות הודיע עו"ד ירון קוסטליץ, שייצג את חפץ, על התפטרותו.

 

בהודעה משותפת של רשות ניירות ערך והמשטרה נמסר בעניין תיק 4000: "אמש נחתם הסכם עד מדינה בין מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך והיחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במשטרת ישראל לניר חפץ".

 

חפץ ונתניהו בימים אחרים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
חפץ ונתניהו בימים אחרים(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

מסביבתו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "כשיש משהו לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום". 

 

מוקדם יותר היום הוקפץ חפץ למשרדי להב 433 בלוד ונפגש עם חוקרי המשטרה וחוקרי רשות ניירות ערך, פחות מיממה לאחר ששוחרר למעצר בית. חפץ נפגש עם החוקרים לראשונה לאחר שנחשפו ב-ynet המגעים לקראת הסכם עד מדינה איתו.

 

חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, היה עצור שבועיים בתיק 4000, תיק בזק, והכחיש את כל החשדות נגדו. הוא יוצג לאורך כל הפרשה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, שאף הופיע אתמול בבית המשפט וסיכם עם נציגי המשטרה ורשות ניירות ערך על שחרורו של חפץ למעצר בית. הסנגור קוסטליץ היה זה שגם ייצג את חפץ בדיונים השונים, ואף הגיש ערעור על הארכת מעצרו של חפץ בבית המשפט המחוזי.

 

אלא שבינתיים היחידה הכלכלית ורשות ניירות ערך פעלו בערוץ חשאי ומקביל להליך הפלילי. באמצע השבוע שעבר הוקפץ ללהב 433 עו"ד אילן סופר, שמחזיק שם בקשרים מצוינים, והיה למעשה אדריכל הסכם עד המדינה שהצליח להשיג למיקי גנור בפרשת הצוללות. הוא נפגש בשמו של חפץ כמה פעמים בשבוע שעבר עם בכירים בלהב, ודן איתם על התנאים.

 

עו"ד קוסטליץ. התפטר מייצוגו של חפץ לאחר חתימת ההסכם (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
עו"ד קוסטליץ. התפטר מייצוגו של חפץ לאחר חתימת ההסכם(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

בשנים האחרונות נחשב חפץ לאחד מאנשי האמון של ראש הממשלה ורעייתו שרה, ולא אחת התייצב להגן על המשפחה בתקריות שונות בתקשורת. הוא שימש בשנים 2014‑2017 יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ובעיקר של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

 

ביום שישי האחרון היה חפץ אחד מששת הבכירים שנחקרו בו זמנית בפרשת בזק, ביחד עם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, וכן איתן צפריר, לשעבר בכיר במשרד התקשורת. חפץ שוחרר אתמול למעצר בית והורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה. בנוסף, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים