שתף קטע נבחר

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הכריזה: מקימה מפלגה חדשה

חברת הכנסת שפרשה בעבר מ"ישראל ביתנו" יוצאת לדרך פוליטית חדשה והודיעה כי מחר תגיש את רשימת מייסדי המפלגה: "נציב אלטרנטיבה אמיתית לקשרי הון-שלטון"

 

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס שפרשה מישראל ביתנו על רקע חילוקי דעות עם היו"ר אביגדור ליברמן, הודיעה בצהריים (יום ג') בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר על הקמת מפלגה חדשה ועצמאית בבחירות הקרובות. בשנה האחרונה התנהלה לוי-אבקסיס כסיעת יחיד.

 

"כשיאיר לפיד נכנס לפוליטיקה, זה היה הכי לגיטימי בעולם שאותו ילד לפוליטיקאי, אפשר להתווכח על הרזומה שלו כן או לא, לא בעל תואר, כן עושה קצת תקשורת וגם הוא היה דוגמן לשעבר - רלוונטי לחלוטין. הוא הקים מפלגה וביום למחרת הפך לשר האוצר של המדינה בלי יום אחד בוועדת הכספים, בלי לדעת איך מוגש תקציב, איך מסתירים שם נתונים ואיך עושים מניפולציות בתוך התקציב. זה בסדר, זה לגיטימי", אמרה.

 

"אבל כאשר אני באה אחרי תשע שנים שבהן אני מקבלת אולי את כל האותות שיש לגבי עבודה פרלמנטרית, אני חושבת שעל זה אין חולק, ומודיעה פעם אחר פעם מפי בלשוני - שאני מקימה מפלגה ואני אעמוד בראשה, עדיין העיתונאים ספקנים. פעם אחר פעם שואלים אותי עם מי אני מתחברת. מה לא ברור? אני מקימה מפלגה, אני אעמוד בראש, אני אייצג את הציבור ללא משוא פנים".

יוצאת לדרך חדשה. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס בכנס שדרות  (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
יוצאת לדרך חדשה. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס בכנס שדרות (צילום: רועי עידן)
 לוי-אבקסיס הודיעה בכנס שכבר מחר תגיש קלסר ובו חתימות נדרשות לרשם האוכלוסין בדרך להקמת הפלטפורמה הפוליטית החדשה. "מחר העוזרות שלי עוזבות את המשרד והולכות להגיש את קלסר המייסדים של המפלגה החדשה בראשותי לרשם האוכלוסין", אמרה לוי בכנס, "אני ממליצה לראשי המפלגות לא לפחד מבחירות ולהתחיל לפחד מהמפלגה החדשה שקמה".

 

לוי-אבקסיס מתכוונת להתמקד בנושאים החברתיים שבהם היא עוסקת מאז החלה את דרכה הפוליטית במפלגת ישראל ביתנו בכנסת ה-18 כשנבחרה לאחר שמוקמה שישית ברשימה. 

בימים אחרים עם יו"ר ישראל ביתנו. לוי-אבקסיס וליברמן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בימים אחרים עם יו"ר ישראל ביתנו. לוי-אבקסיס וליברמן(צילום: גיל יוחנן)

במאי 2016, לאחר הבחירות, הודיעה על פרישתה ממפלגת ישראל ביתנו ובמארס אשתקד הוכרזה כפורשת מהסיעה. כך יצא שלוי-אבקסיס המשיכה לכהן בכנסת ולא התפטרה, אולם לא הייתה זכאית לזכויות הפרלמנטריות שלהם זכאים חברי כנסת המשתייכים למפלגות דוגמת הקצאה של הצעות חוק שיעלו לוועדת שרים לחקיקה וייצוג בוועדות.

 

תחילה איפשרה האופוזיציה ללוי-אבקסיס להשתמש במכסת הצעות החוק שלה, אולם בהמשך יצרה לעצמה אפשרויות נוספות. יצוין כי בשל העובדה שהיא הוכרזה פורשת מסיעתה, החוק מחיל עליה הגבלות שונות והיא לא תוכל להתמודד לכנסת מטעם אף מפלגה קיימת (רק מפלגה חדשה שתירשם). בימים הקרובים צפויה להתחיל מימון המונים לטובת המפלגה החדשה ולהעלות קמפיין.

 

"אני מקימה מפלגה חדשה שתציב אלטרנטיבה אמיתית לקשרי הון-שלטון", אמרה לוי-אבקסיס. "יש לנו חברה חזקה וצריכים לדאוג שתהיה חזקה יותר ושלילד משדרות, בית שאן, קריית מלאכי, דימונה, באר שבע יהיה טוב יותר. כמי שבאה מהתקשורת, אני מודעת לעיתוי, לבמה ולחשיפה ולכן אני רוצה לשלוח בזמן מסר ולמקסם את החשיפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
ח"כ אורלי לוי-אבקסיס בכנס שדרות
צילום: רועי עידן
מומלצים