שתף קטע נבחר

מייסד טיב טעם ישלם 8,000 שקל בחודש עבור חובות של 20 מיליון

כינוס נכסים לקובי טריביטש, שביקש מבית המשפט להכריז עליו כפושט רגל. צפוי לשלם לנושיו סך של 8,000 שקל לחודש החל מיום מתן צו הכינוס. כמו כן, יוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ

בשורות טובות לאיש העסקים קובי טריביטש, מי שהיה בעבר הבעלים של רשת טיב טעם וביקש מבית המשפט להכריז עליו פושט רגל. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, הוציא היום לבקשתו צו כינוס נכסים. זאת, לאחר שכונס הנכסים הרשמי הודיע היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הוא אינו מתנגד למתן צו כינוס לנכסיו של טריביטש, ולמעשה לכניסתו להליך של פשיטת רגל.

 

מתגובת הכנ"ר עולה כי טריביטש צפוי לשלם לנושיו סך של 8,000 שקלים לחודש, החל מיום מתן צו הכינוס. בעקבות אישור בית המשפט להליך הכינוס, ההליכים כנגד טריביטש בגין חובות יעוכבו, ויוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

 

קובי טריביטש, מייסד טיב טעם (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
קובי טריביטש, מייסד טיב טעם(צילום: אביגיל עוזי)
 

 

חובות של 20 מיליון שקל

מוסף ממון חשף בשבוע שעבר כי טריביטש ביקש להכריז עליו פושט רגל, עקב חובות בסך של כ-20 מיליון שקל ל-18 נושים. טריביטש טען, באמצעות עוה"ד איתן ארז ויואב רז, כי "למעשה החובות בגינם אני פונה בבקשת הכינוס הינם חובות שנוצרו כתוצאה מקריסת עסק שהקמתי, הידוע בשם 'שוק אלנבי רוטשילד'".

 

עוד נכתב בבקשה לפשיטת הרגל: "במצב הדברים האמור, לא נותרה לי ברירה אלא לבקש את הגנת בית המשפט, בכך שיינתן צו לכינוס נכסיי ולעיכוב כל ההליכים נגדי. יודגש כי מעולם לא רציתי להתחמק מתשלום חובותיי, ועל אף הקשיים החמורים איתם התמודדתי, לא אמרתי נואש וניסיתי בכול דרך לשלם את חובותיי ולהקטין את ההוצאות, אולם הגעתי למבוי סתום".

   

בתגובתו ציין היום הכונס הרשמי כי הוא סבור שטובת נושי החייב מצריכה מינוי מנהל מיוחד עם מתן צו הכינוס. לפיכך, ביקש הכנ"ר מבית המשפט לאשר את מינוי עו"ד שי-ישינובסקי יריב, למנהל מיוחד לנכסי טריביטש, ובית משפט אישר את המינוי.

 

קובי טריביטש נחשב לאחד מאנשי העסקים הבולטים בתחום המזון, לאחר שייסד את רשת טיב טעם והעסיק כ-4500 עובדים. בעקבות פתיחת שוק האוכל 'אלנבי רוטשילד' בתל אביב, ביחד עם שותפים, נקלע טריביטש לקשיים.

 

בבקשה שהגיש להכריז עליו כפושט רגל, ציין טריביטש כי לצורך הקמת שוק האוכל הוקמה חברה בשם 'קרן ליאת השקעות', כאשר בעלי המניות בה היו טריביטש עצמו, שהחזיק ב-50.1%, מנכ"ל איקאה בעבר, שלומי גבאי, ואיש העסקים אריק אברמוביץ, שהחזיקו ביתר המניות בחלוקה שווה.

 

לפי טריביטש, "במהלך ארבע השנים האחרונות, מרגע הקמת 'קרן ליאת' ועד למינוי כונס נכסים לחברה, אשר מונה בינואר לבקשת בנק הפועלים, עבדתי בין 10 ל-14 שעות ביום, כולל שישי ושבת, ללא משכורת, דמי ניהול או החזר הוצאות. במהלך התקופה המדוברת הזרמתי כבעל מניות סכום כולל של 6.7 מיליון שקל לקרן ליאת... עמדתי בכל התחייבויותי הכספיות עד לנובמבר 2017, המועד האחרון בו הזרמתי כספים לקרן.

 

"בכדי להזרים כספים לעסק במהלך התקופה מכרתי את כל רכושי, פדיתי את קרנות הפנסיה וביטוח החיים שלי, לקחתי הלוואות מחברים והזרמתי כסף לעסק אשר נגזל ממני. לא ויתרתי על השוק ונלחמתי עליו בכל הכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים