שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפיתוח הישראלי שיסייע לכם לבצע החייאה

  כ-70% ממגישי העזרה הראשונה לאנשים העוברים דום לב וזקוקים להחייאה הם חסרי כל ידע רפואי וציוד מתאים. פיתוח ישראלי מאפשר לכל אחד להגיש עזרה ראשונה מיידית עד להגעת הצוות הרפואי. צפו  סלאב גאפט ואודי נקר פיתחו מכשיר חדש, שמאפשר לכל אחד לעשות החייאה. בגלל ממדיו הזעירים של המכשיר ניתן לצרף אותו למחזיק המפתחות, כך שהוא למעשה זמין לכל אחד. 

   

  "אנחנו יודעים היום שמחלות לב וכלי דם מהוות את אחד מגורמי המוות המובילים בעולם ואותם מיליוני אנשים שסובלים ממחלות לב נמצאים בסיכון מאוד גבוה לדום לב. רק בארץ כדי לכמת את זה, בערך כל שעה אדם עובר אירוע של דום לב", מסביר גאפט.

   

  "המשמעות של דום לב היא אחת - הלב מפסיק לפעול, לא מזרים דם למוח ואנחנו יודעים שתוך 4-6 דקות הנזק למוח הוא בלתי הפיך, כלומר תאי המוח לא יודעים להתחדש וזה חלון הזדמנויות שיש לנו כדי לעזור למטופל. אנחנו יודעים שמה שצריך לעשות זה להתחיל בביצוע מהיר של החייאה".

   

  מכשיר החייאה לכולם ( ) ( )
  מכשיר החייאה לכולם

   

  למי כדאי שיהיה את המכשיר הזה?

  "לכולם. ארגון הלב האמריקני שינה את הכללים והיום הדבר היחידי שאנחנו צריכים לעשות בהחייאה זה עיסוי לב לעומק של 5 ס"מ. נשאלת השאלה איך אנחנו יודעים מה זה 5 ס"מ. לכן יצרנו את אותו מכשיר שיאפשר לכל בן אדם, לעשות זאת ולהציל חיי אדם".

   

  מחקרים מגלים שהרבה פעמים אנשים לא יודעים בדיוק מה לעשות?

  "נכון. אנחנו יודעים ש-70% מהאנשים שמבצעים החייאות באופן ראשוני הם ללא ידע רפואי. זה יכול להיות עובר אורח, בן משפחה, שכן שנמצא במקום. ארגון הלב האמריקני עשה סקר מאוד גדול ומצא כי 70% מהאנשים טענו שהם חשו חסרי אונים במצב כזה".

   

  המפתחים מוסיפים ומסבירים כי מי שמלווה אותם בשנתיים האחרונות ועוזר בתהליך זה פרופסור קובי ג'ורג', מנהל המערך הקרדיולוגי בקפלן. "השאיפה שלנו היא שלכל אזרח יהיה את המכשיר הזה ואם הוא רואה מישהו ברחוב, פשוט מצמיד את המכשיר ומבצע פעולות החייאה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המכשיר שיסייע לעשות החייאה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים