שתף קטע נבחר

ח"כ לוי-אבקסיס: "אהיה קול לעם"; דוד לוי: "היא ניצבת בשער כלביאה"

הח"כית שפרשה בעבר מ"ישראל ביתנו" הסבירה בריאיון לאולפן ynet את ההחלטה להקים מפלגה חדשה ("יכולתי לדאוג לעצמי ולהיות שרה, אך רציתי להביא בשורה"). היא שלחה עקיצה לכחלון והופתעה משיחה מאביה: "אורלי היא לא רק חכמה, אלא גם אמיצה"

 

 

 

חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס הודיעה אתמול על הקמת מפלגה חדשה שתתמקד בנושאים חברתיים ו"תציב אלטרנטיבה לקשרי הון-שלטון", לדבריה. "כאשר אני רואה את המפלגות הקיימות, אני חייבת לומר שהן מאוד דומות אחת לשנייה", אמרה בריאיון לאולפן ynet. "בכולן כמעט השתרשו אינטרסים ואת זה אנחנו צריכים לתקן. אנחנו מציגים משהו חדש", הוסיפה.

 

"אני חושבת שעשיתי דוקטורט באיך להביא את התיקון של מה שהתקלקל בפוליטיקה - ואני לא סתם אומרת את זה", טוענת לוי-אבקסיס. "המטרה עכשיו היא לא לעבור את אחוז החסימה, אלא להביא כמה שיותר כוח איכותי, אמין, ישיר ושלא מחובר לטייקונים, שבא ואומר - אנחנו הקול של העם, אנחנו הלוביסטים של העם".

 

אורלי לוי-אבקסיס זוכה לפרגונים מאביה דוד (צילום:דוברות הכנסת, אלכס קולומויסקי ארכיון ידיעות אחרונות) (צילום:דוברות הכנסת, אלכס קולומויסקי ארכיון ידיעות אחרונות)
אורלי לוי-אבקסיס זוכה לפרגונים מאביה דוד(צילום:דוברות הכנסת, אלכס קולומויסקי ארכיון ידיעות אחרונות)

לוי-אבקסיס, שפרשה מישראל ביתנו במאי 2016 על רקע חילוקי דעות עם היו"ר אביגדור ליברמן, המשיכה לכהן בכנסת ולא התפטרה, אולם לא הייתה זכאית לזכויות הפרלמנטריות שלהן זכאים חברי כנסת המשתייכים למפלגות, דוגמת הקצאה של הצעות חוק שיעלו לוועדת שרים לחקיקה וייצוג בוועדות.

 

"אילו רציתי לדאוג למקומי או להיות שרה, תאמינו לי שיכולתי. היו לי הצעות מהרבה מפלגות לעזוב את הכנסת ואז להכשיר לי את הקרקע להתמודד עם מפלגה קיימת", היא אומרת.

 

לדבריה, ההתעניינות במפלגה החדשה מרשימה: "אנחנו באמת קורסים. פונים אלינו אלפי אנשים, אנשים שרוצים להתנדב. יש לנו כבר מאגר של למעלה מ-6,000 אנשים שאומרים 'אנחנו ביום פקודה מתנדבים, אנחנו יכולים להציע את עזרתנו'. זה מעודד ומחמם את הלב שאנשים רואים בך נציג שיכול להביא באמת איזושהי בשורה חדשה".

 

שר האוצר כחלון. לוי-אבקסיס: "הימר על 800 מיליון שקל" (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
שר האוצר כחלון. לוי-אבקסיס: "הימר על 800 מיליון שקל"(צילום: יאיר שגיא)

לשאלה במה תהיה מפלגתה שונה ממפלגתו של משה כחלון, שחרתה על דגלה את הנושא החברתי, השיבה לוי-אבקסיס: "במבחן המציאות אני יודעת שמשה כחלון הוא חברתי, אבל כאשר אנחנו באים ורוצים לראות איך מיושמת אותה מדיניות, יש לי ביקורת מאוד גדולה. קחו למשל את התוכנית של הורדת מיסים ב-800 מיליון שקל על מוצרי חשמל. מסתבר ששקל לא הופחת מהמחיר הסופי לצרכן. ככה היה עם הפירות והירקות - וככה זה עם מוצרי החשמל.

 

"אלו 800 מיליון שקלים שמהמרים בהם. יכולת לפתור את בעיית הרופאים בפריפריה - 75 מיליון שקל שקוצצו. אני לא צריכה להזכיר מה קורה עם הביטוח הסיעודי ועם אותם ילדים בסיכון שאני נאבקת עבורם".

 

דוד לוי: "אורלי ממשיכה את הדרך שלי" (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
דוד לוי: "אורלי ממשיכה את הדרך שלי"(צילום: חגי אהרון)
 

 

דוד לוי, שר החוץ לשעבר ואביה של אורלי, מברך על הצעד שעשתה: "אורלי היא לא רק חכמה, אלא גם אמיצה. אין חולק שהיא פרלמנטרית מעולה שתרמה תרומה חשובה מאוד לעבודת הכנסת. אנשים רבים, מכל המעמדות ותומכי כל המפלגות, אומרים לי כמה הם מעריכים ומוקירים את עבודתה וגאים בה. הזירה הפוליטית שלנו משוועת לכוח כמו אורלי - שנאבקת על העיקרון, גם במקרה של לשלם את המחיר".

 

לוי האב אינו שואף לחזור לחיים הפוליטיים ("אמרתי די"), אבל טוען כי בתו "ממשיכה את הדרך שלי ונאמנה לעקרונות העיקריים בחיינו - כחברה וכעם. אורלי ניצבת בשער כלביאה - ואני גאה בה".

 

"היה לי מורה נהדר וחלק מהדברים למדתי ממנו", אומרת ח"כ לוי-אבקסיס ומסכמת: "בשורה התחתונה - מי שלא מעז, לא מצליח. את האהדה אנחנו צריכים לתרגם לכוח ממשי ואני מאמינה שבעזרת השם נצליח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דוברות הכנסת, אלכס קולומויסקי ארכיון ידיעות אחרונות
אורלי לוי-אבקסיס ודוד לוי
צילום:דוברות הכנסת, אלכס קולומויסקי ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים