שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נושמים אבק: אתר בנייה על גן ילדים
  כבר חצי שנה שעשרות ילדי גן ילדים בראש העין סובלים ממטרדי אבק ורעש בגלל אתר בנייה של גינדי אחזקות הפועל בצמוד. פניות ההורים לעירייה בעניין לא הועילו עד כה. "מדובר בחיים של הילדים שלנו", הם אומרים. בעקבות פניית ynet משרד החינוך ישלח יועץ בטיחות למקום על מנת לבדוק את הטענות. גינדי: "הלוואי שהיו קיימים אתרי בנייה ללא יצירת אבק"

   

   

   

  זיהום אוויר, אבק, רעש אדיר וחציבת סלעים – זוהי המציאות עמה מתמודדים מידי יום ילדי אשכול הגנים בראש עין, הנמצא ברחוב לאה גולדברג בעיר. הסיבה למפגע הקשה היא אתר בנייה שנעשית בו עבודת חציבה כדי ליישר את הקרקע הפועל בסמוך לגן הילדים שלדברי ההורים הוקם שם לפני חצי שנה.

   

  לכתבות נוספות בנושא בנייה לחצו כאן

   

  ההורים חוששים לבריאות ילדיהם מאחר והם מבלים חלק ניכר מהיום שלהם בין אתרי בנייה ומחצבה שמבצעת חציבת קרקע ממש בסמוך לגן. "מדובר על מפגע תברואתי מן המדרגה הראשונה", אומר אב לשניים מילדי הגן. הוא מספר כי בקרבת מקום נמצאים גם מספר אתרי בנייה שמקשים הן על הגישה למקום ובנוסף מסכנים את חייהם של הילדים.

  צילום: אבי מועלם ( ) ( )
  צילום: אבי מועלם

  "המגרסה שנפתחה קרובה מאוד לגן של הילדים שלנו. הרעש הוא מטורף וזיהום האוויר הוא חריף במיוחד", הוא מספר ומוסיף כי רק היום עלה משם עשן. "הילדים שלנו ותושבי השכונה מסביב סובלים מזיהום אוויר ורעש בניגוד לחוק. כבר לפני חצי שנה דיברנו עם גורמים בעירייה ושאלנו האם הם ביצעו מדידות לזיהום אוויר. תשובתם הייתה שלא".

   

  האב הזועם מתאר מציאות בלתי נסבלת. "כל יום חוצבים שם בסלעים וגורסים את האדמה", הוא אומר. "הפעולה הזו צריכה להיעשות במרחק רב הרבה יותר מהילדים שלנו. לא ייתכן שהאתר הזה פועל כבר חצי שנה על הראש של הילדים שלנו ואף אחד לא מוצא לנכון למדוד אפילו פעם אחת את רמת זיהום האוויר".

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)
   

  לדבריו, "הילדים מספרים לנו על הרעש וזיהום האוויר והם מתים מפחד. זה נמצא מעל הגן שלהם ואין לנו מה לעשות. בעירייה אומרים לנו שהעניין בבדיקה. אנחנו בשוק שעד עכשיו לא נעשה דבר. מדובר על החיים של הילדים שלנו. אנחנו חסרי אונים וזו פצצה מתקתקת".

   

  קבוצות הוואטסאפ של ההורים בעיר סוערות, והם מספרים על כך שלא זכו לשום סוג של מענה ענייני. "עד כה, העירייה לא עשתה שום מדידת זיהום אוויר", מספרת אחת האמהות. "אנחנו מנסים להתקשר אליהם והם לא עונים", מספרת אם נוספת.

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)

   (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  (צילום: אבי מועלם)

  תגובות

  מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "המגרסה פועלת באישור. בשל תקלה, המסוע של המגרסה נשרף וכתוצאה מכך, עלה עשן. פעילות המגרסה הופסקה עד שהנושא יתוקן".

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד ישלח למקום יועץ בטיחות מחוזי על מנת לבדוק מקרוב את הטענות".

   

  מגינדי אחזקות נמסר בתגובה: "קביעת הסטנדרטים והקריטריונים הם בסמכות העירייה ומשרדי הממשלה בלבד. ההחברה פועלת בהתאם להיתר הבנייה והיא מבצעת עבודות חציבה וחפירה של הקרקע במגרש על פי הנחיות המדינה והדרישה לחניונים.

   

  "עיריית ראש העין והמחלקה לאיכות הסביבה מנטרת מתחילת העבודות את איכות האוויר וכמות האבק ומעולם ולאורך כל התקופה בה אנחנו פעילים במתחם לא התקבלה אצלנו תלונה ממוסמכת על זיהום אוויר ואבק כתוצאה ישירה מן העבודות

   

  "מיקום המגרסה הינו מרוחק ככול הניתן מקצוות המגרש וככול שאפשר בקוויו הפנימים של המגרש שלא פונים לרחוב הראשי. הלוואי שהיו קיימים אתרי בנייה ללא יצירת אבק". 

   

  השתתפה בהכנת הכתבה: בילי פרנקל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים