שתף קטע נבחר

נתניהו: "אומרים לעצורים - רוצים להיחלץ? לכלכו על נתניהו"

ראש הממשלה מחריף את הביקורת נגד המשטרה ומתייחס ל"תעשיית עדי המדינה", כלשונו: "מכניסים אנשים למעצר, מהלכים עליהם אימים ואומרים להם - 'החיים שלכם הסתיימו. רוצים להיחלץ מזה? לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר שתלכלכו על נתניהו'"

 

 

ראש הממשלה תוקף בחריפות את המשטרה, לאחר שיועץ התקשורת שלו לשעבר ניר חפץ הצטרף לרשימת עדי המדינה נגדו הכוללת גם את ארי הרו ושלמה פילבר . "קראתי על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו - 'שקר, תהיה עד מדינה' - והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה", אמר הערב (יום ד') בנימין נתניהו בסרטון שפרסם בפייסבוק.

 

"אז אני רוצה להגיד כמה מילים על תעשיית עדי המדינה", הוסיף נתניהו. "לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם - 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד - לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר - לכלכו על נתניהו'".

 

עדי המדינה בתיקי נתניהו: חפץ, הרו ופילבר (צילום: מוטי קמחי, שאול גולן) (צילום: מוטי קמחי, שאול גולן)
עדי המדינה בתיקי נתניהו: חפץ, הרו ופילבר(צילום: מוטי קמחי, שאול גולן)

נתניהו חזר על דבריו מהימים האחרונים, מיד לאחר חשיפת ynet על הסכם עד המדינה עם חפץ: "כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרדף האובססיבי הזה אחרי עד מדינה אחד ועוד עד מדינה ועוד עד מדינה זו ההוכחה הטובה ביותר שאין כאן כלום".

 

"אז הם ימשיכו בשלהם ואני אמשיך בשלי, בעשייה ההיסטורית כאן למען מדינת ישראל. וימים יגידו עד כמה הביקור הזה היה חשוב לביטחון ישראל", הוסיף ראש הממשלה על הביקור המדיני בארצות הברית. "בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לרבים רבים מכם שממשיכים לתמוך בי, ברעייתי, במשפחתי. זה מחמם את הלב שלנו תמיד ובייחוד בימים האלה. תודה רבה לכם".

 

המתקפה החריפה על המשטרה הועלתה לפייסבוק של נתניהו, בעת שהוא עושה את דרכו במטוס מוושינגטון לניו יורק.

אלשיך בביקורו בלהב 433, היום (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אלשיך בביקורו בלהב 433, היום(צילום: צביקה טישלר)

הפוסט של נתניהו הועלה כמה שעות לאחר שמפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך ביקר במשרדי היחידה החוקרת את פרשות נתניהו, להב 433 בלוד. אלשיך אמר אתמול בהתייחסו לסוגיית עדי המדינה: "אני אחזור על מה שפרקליט המדינה אמר - עדי המדינה זה אחד הכלים החשובים להרתעה גם של ארגוני פשיעה וגם של שחיתות ציבורית. עד מדינה מספר את הסיפור. ככל שעדותו חזקה, יציבה, פתוחה וכמובן יש לה סיוע בראיות חיצוניות - זה מחזק מאוד את התיק".

 

המפכ"ל הבהיר בדבריו בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר כי "המבחן שלנו זה להוריד שחיתות. לא להראות שאנחנו מצליחים להרשיע מישהו - להוריד שחיתות. אם מה שנעשה לא מוריד את השחיתות, אנחנו לא נותנים את השירות לחברה".

 

לדברי אלשיך, מעבר לערך של בניית התיק, הערך של עד מדינה הוא גם ההרתעה. "אמנם הוא תוצר לוואי, אבל תוצר הלוואי הזה מאוד חשוב ואם למשל ההישגים של משטרת ישראל בתחום ארגוני הפשיעה הושגו באמצעות עדי מדינה. אז אם כאשר נכנסו לתווך הזה ארגוני פשיעה במגזר הערבי שהאמינו שלא יהיה גיוס עד מדינה מהמגזר הערבי ויש עד מדינה מהמגזר הערבי - זו הרתעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים