שתף קטע נבחר

"הבדואיות מושפלות קבוע בבית הספר בשדרות"

"הם פשוט לא רוצים לראות ערבייה", אמר הקבלן שמעסיק את המנקות הבדואיות בבית הספר המדעי תורני בעיר - לאחר הפרסום ב-ynet על פניית ועד ההורים בבקשה לפיטוריהן. יו"ר ועד ההורים: "אין לנו בעיה עם בדואיות, רק שלא ייכנסו לבית הספר בשעות הלימודים"

 

ביה"ס התורני מדעי בשדרות (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ביה"ס התורני מדעי בשדרות(צילום: רועי עידן)

העובדות הבדואיות בבית הספר התורני בשדרות סבלו מהשפלות באופן קבוע - כך טוען הקבלן שמעסיק אותן, לאחר הפרסום היום (ד') ב-ynet, ולפיו ועד ההורים פנה לעירייה בבקשה להפסיק את העסקתן. 

 

לאחרונה הוחלט בבית הספר היסודי להתקשר עם קבלן ניקיון חדש, שמעסיק אך ורק עובדות מהמגזר הבדואי. המנקות מגיעות מדי יום לבית הספר בשעה 14:00 כאשר יום הלימודים מסתיים בשעה 15:30.  

 

 

המעסיק של המנקות סיפר: "הכול מתחיל ונגמר בכך שהן בדואיות. היחס אליהן גזעני ומשפיל. אני לא יודע אם הן יחזרו לעבוד שם. אתמול אחת העובדות נכנסה לבית הספר וכעבור כמה דקות סולקה משם. ביקשו ממנה לחזור רק אחרי שהילדים ילכו, כי הם לא רוצים שיראו אותה. זה רק בגלל סיבות גזעניות".

 

הקבלן הוסיף: "אני מוריד בשדרות מדי יום עובדות ניקיון בשני בתי ספר. במדעי תורני היחס הוא משפיל. הם הוציאו את העובדת מבית הספר אתמול ואילצו אותה להמתין שעה שלמה בשמש עד שהילדים ילכו. הבעיה שלהם, כולם יודעים אותה - הם לא רוצים לראות ערבייה. הם מספרים סיפורים כדי לכסות על הגזענות שלהם. אני חי את זה יום-יום מאז שהתחלתי לעבוד בשדרות".

 

לדבריו, "כולם התלוננו בפניי, 'לא רוצים ערביות, לא רוצים ערביות'. מדובר בעובדות ניקיון חוקיות, עובדות מסודר. הם פשוט לא רצים לקבל את האחר. הן עובדות אצלי כבר שבע שנים, הן עבדו בבתי ספר אחרים ולא הייתה כל בעיה. אבל בשדרות פשוט גירשו אותה. היא יצאה משם בוכה. הייתי צריך להתחנן אליה שתחזור לעבודה".

 

יו"ר ועד ההורים בבית הספר המדעי תורני, אבי עזרא, מסר בתגובה: "אם מישהו נפגע אנחנו מתנצלים. אין לנו בעיה עם עובדות בדואיות. ההתנגדות שלנו היא לכניסת עובדות ניקיון בשעות הלימודים, ללא כל קשר למוצאן. אינני יודע מי מההורים או מחברי הוועד התבטאו בצורה כשזאת, אבל זו לא דרכנו". 

 

ואולם לדברי ההורים, אופן הלבוש של המנקות - שעוטות רעלה ולובשות חצאיות ארוכות - "מעורר פחד בקרב הילדים" והדבר הפך לשיחת היום בסביבת בית הספר. הגורמים המוסמכים בעירייה הבהירו לבית הספר כי אין מניעה להעסיק עובדות מהמגזר הבדואי ועל אחת כמה וכמה לפסול אותן בשל חזותן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בית הספר בשדרות
צילום: רועי עידן
מומלצים