שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מנהל רשות המסים החדש: ערן יעקב
  שר האוצר משה כחלון החליט כי יעקב, הממונה על השכר במשרד האוצר, יחליף בתפקיד את משה אשר הפורש

  הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב, ימונה למנהל רשות המסים ויחליף בתפקיד את משה אשר הפורש. כך החליט שר האוצר, משה כחלון.

   

  ועדת האיתור לתפקיד מנהל רשות המסים בנציבות שירות המדינה המליצה בפני כחלון על שני מועמדים לתפקיד: לצידו של יעקב, המליצה הוועדה גם על רו"ח מירי סביון, המשנה למנהל רשות המסים בחצי השנה האחרונה, ולפני כן סמנכ"לית בכירה לשומה וביקורת ברשות המסים.

   

  רשות המסים מפרסמת כללי מיסוי על מטבעות וירטואליים

  נחתם הסכם שכר לעובדי רשות המסים

   

  מנהל רשות המסים החדש, ערן יעקב (צילום: דוברות משרד האוצר) (צילום: דוברות משרד האוצר)
  מנהל רשות המסים החדש, ערן יעקב(צילום: דוברות משרד האוצר)

  יעקב (50), המכהן כיום כממונה על השכר במשרד האוצר, שימש קודם לכן כמשנה למנהל רשות המסים והיה אחראי על קידום תהליכים אסטרטגיים ופרויקטים מרכזיים ברשות, ניהול ועדות וקידום רפורמות. בנוסף לכך, עמד בראש החטיבה לתכנון ולכלכלה ברשות המסים - חטיבה אותה ניהל במשך כשש שנים.

   

  במסגרת תפקידו ברשות הוביל יעקב את יישום מהפכת המיסוי הירוק, ועמד בראש הוועדה הבין משרדית למיסוי תחליפי דלק. כמו כן, עמד יעקב בראש הוועדה לבחינת דרכי הטיפול ביהלומנים, שהמלצותיה סללו את הדרך להסדרת מיסוי הענף.

   

  בנוסף היה פעיל בוועדות שטיפלו ביוקר המחיה, כמו ועדת טרכטנברג, ועדת קדמי וועדת לנג. כמו כן, היה שותף לעבודת שתי הוועדות ברשות פרופ' איתן ששינסקי, שבחנו את סוגיית מיסוי משאבי הטבע בישראל.

   

  במסגרת תפקידו הנוכחי כממונה על השכר במשרד האוצר, אותו הוא ממלא בשנתיים האחרונות, חתם יעקב על הסכמים קיבוציים לשיפור שכר עובדי המגזר הציבורי ולחידוד הדגש על הגדלת הפיריון וצמצום הפערים. בין היתר חתם יעקב על הסכמים להגמשת הכנסת הטכנולוגיה למגזר הציבורי ועל הסכמים עם המורים לשיפור את איכות ההוראה, קידם את הרפורמה בחברת החשמל בהיבטי יחסי העבודה וקידם תוכנית אסטרטגית לשיפור השירות בבתי המשפט.

   

  ליעקב תואר ראשון בניהול וכלכלה ותואר ראשון במשפטים, וכן תואר שני במשפטים לכלכלנים ורואי חשבון. מינויו של יעקב יובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב.

   

  שר האוצר, משה כחלון, מסר כי "ערן יעקב צבר ניסיון רב בתחום המיסוי, הניהול ובהובלת תהליכים מורכבים. אני מאמין שמקצועיותו וניסיונו ברשות המסים ובממשלה יסייעו לו להוביל את הרשות בהצלחה רבה ולהתמודד עם האתגרים הרבים שעומדים בפני הרשות בשנים הקרובות. אני מאחל לו הצלחה בתפקיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים