שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טויוטה סופרה תגיע? "לא בראש סדר העדיפויות"
  המכונית הספורטיבית של טויוטה תחדש חייה בקרוב. בינתיים הוצגה כאב-טיפוס ייעודי למירוצים. כמו שאר דגמי הספורט של טויוטה, גם היא לא צפויה להגיע ארצה
  טויוטה חשפה בתערוכת הרכב בז'נבה את הסופרה החדשה בגרסה מיועדת למירוצים, לפני הצגת מכונית סדרתית בשנה הבאה, 17 שנים לאחר שהופסק ייצורה. לדברי היבואנית, חברת יוניון, הסופרה "אינה נמצאת בראש סדר העדיפויות". יש להזכיר כי גם דגמים ספורטיביים אחרים של היצרנית לא מגיעים אצרה. יאריס GRMN למשל, ו-GT86 ששווקה כאן בעבר אך לא עוד.


   

  כמקובל בדגמי מירוץ, אב הטיפוס עוטה שלל עזרים אווירודינמיים כולל כנף אחורית עצומה. הסופרה מירוץ שומרת על דמיון ל-FT1 קונספט למעט שינויים קלים.

  כמו דורות קודמים של מכונית הספורט היפנית, בחזית ימוקם מנוע שישה צילינדרים מוגדש בטור, הפעם מתוצרת ב.מ.וו, כחלק משיתוף הפעולה בין היצרניות הכולל פיתוח פלטפורמה משותפת לסופרה ולמחליפת ה-Z4 עם הספק משוער של כ-330 כ"ס. המשקל העצמי צפוי לעמוד על כ-1.5 טון.

  טטסויה טאדה, המהנדס הראשי של הפרויקט והאיש החתום גם על ה-GT86, ציין בתערוכת הרכב כי אמת המידה בתכנון הסופרה כמכונית ספורט טהורה היו הפורשה קאיימן ו-911. עוד ציין כי יהיה בידול ברור בהתנהגות המכונית היפנית, עם דגש ברור על הנאה מנהיגה וחיבור לנהג, לעומת אחותה הגרמנית - "החלקים המשותפים יהיו מועטים ובעלי כיול שונה לגמרי", הוסיף.

  עוד לא ברור האם תציע המכונית הסדרתית גם אפשרות לתיבת הילוכים ידנית בדומה לקודמותיה. טאדה ציין כי "אנו מודעים לעדת המעריצים של הסופרה בדגמים הקודמים בעולם, ולכן הקפדנו לשוחח עימם כדי ללמוד מה הם מצפים מהמכונית החדשה, עוד לפני שהתחלנו את הפרויקט". עוד ציין כי יתכן שהמכונית כלל לא תישא את סמל טויוטה, אלה את חטיבת הביצועים והמרוצים GR (ר"ת Gazoo Racing).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים