שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות
   אושר בוועדה: מיסוי ההגרלות יעלה - אבל פחות
   ועדת הכספים אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הורדת תקרת הפטור ממיסוי על הימורים, העומד כיום על 50 אלף שקל. בניגוד להצעת הממשלה, שביקשה פטור עד 10 אלפים שקלים בלבד, החליטה הוועדה על 35 אלף. הנימוק: הגנה על מהמרים מהשכבות החלשות

   המיסוי על זכיות בהימורים יעלה בשנת 2019 - אבל פחות מכפי שתכננה הממשלה. ועדת הכספים אישרה היום (ה') לקריאה שנייה ושלישית את תיקון החוק להורדת תקרת הפטור ממס על זכיות בהימורים, אשר עומדת כיום על 50 אלף שקל.

    

   הגזירה שכחלון החביא: העלאת המיסוי על רווחי הימורים וריאליטי

   מנכ"ל האוצר: יכולת ההתמכרות בתחום הזה גבוהה מאוד

    

   בהצעת הממשלה המקורית, המופיעה בחוק ההסדרים לתקציב 2019, הפטור היה אמור לרדת לסכום של עד 10 אלפים שקל בלבד. אולם ועדת הכספים אישרה הצעה מתוקנת המורידה את תקרת הפטור לרמה של 35 אלף שקל.

    

   המס יוטל רק על הפרסים שבהימורים החוקיים של הלוטו (מפעל הפיס) והטוטו. לא יחול שינוי בשיעור המס (35%) שבהצעת החוק. אלא שהוא ייגבה מכל הסכום, החל מהשקל הראשון, בכל זכייה בפרס בסכום העולה על 35 אלף שקל.

    (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
   (צילום: גיל נחושתן)
    

   רוב חברי הוועדה, שהתנגדו להורדת התקרה ל-10 אלפים שקל, טענו כי הצעד הדרמטי הזה עלול לפגוע בעיקר במהמרים הרבים מהשכבות החלשות. רובם לא זוכים בסכום כלשהו או לכל היותר בסכומים הנמוכים שעליהם נועד לחול המס, מה שהיה מקטין עוד יותר את סכום זכייתם. המתנגדים הביעו חשש גם שהמהלך יחזיר את רוב הציבור להימורים באתרי האינטרנט ולמכונות המזל הלא חוקיות.

    

   מיעוט התומכים בהצעת הממשלה ביקשו הצבעה חוזרת, כנהוג ברוב ההצבעות על הצעות שבמחלוקת. אך נראה על סמך ניסיונות העבר כי הם יישארו במיעוט והחלטת הוועדה לא תתהפך, כמו גם בהצבעה הסופית במליאת הכנסת.

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים